Kijevo geležinkelio stotis, archyvinė nuotrauka

Kijeve piliečiams patariama pervežti gimines Rusijos į Ukrainą

47
(atnaujinta 11:51 2018.08.30)
Ukrainos valdžia rimtai palnuoja nutraukti bet kokį transporto susisiekimą su Rusija, todėl pataria ukrainiečiams, kurie turi giminių Rusijoje, pervežti juos gyventi į Ukrainą

VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Ukrainos infrastruktūros ministras Volodymyras Omelyan patarė piliečiams, kurie turi Rusijos giminaičius, pervežti juos į Ukrainą, nes ten "geresnė ekologija".

Anksčiau Omelyanas sakė, kad Infrastruktūros ministerija sukūrė projektą, kuriuo siūloma nutraukti susisiekimą geležinkeliu ir autobusais su Rusija. Pasak jo, po to, kai dokumentas įsigalios, iš Maskvos į Ukrainą "vaikščios tik lokiai ".

"Tegul atsiveža juos (giminaičius — Sputnik) į Ukrainą. Manau, kad Ukraina turi daug geresnę padėtį, susijusią su ekologija ir saugumu", — cituoja Ukrainos ministrą RIA Novosti.

Taip jis atsakė į klausimą, ką daryti ukrainiečiaims, kurie turi giminaičių Rusijoje, kai bus nutrauktas susisiekimas.

Omelyan taip pat pareiškė, kad Infrastruktūros ministerija patikrino "neteisėtus" vežėjus Lugansko ir Donecko regionuose, kuriuos kontroliuoja Kijevas.

"Manau, kad artimiausiu metu galėsime paskelbti šiuos duomenis, jie tikrai neturi nieko gero. Mes imsimės priemonių, kad sustabdytume šias "juodas" arba "pilkas" keliones", — pridūrė ministras.

Anksčiau Rusijos transporto ministerija pranešė, kad parengė atsakomasias priemones, jei Ukraina sustandys geležinkelių ir autobusų susisiekimą su Rusija. Departamentas taip pat išreiškė viltį, kad jų neprireiks.

Susisiekimas tarp dviejų šalių

Nuo 2015 metų spalio mėnesio  visiškai sustabdytas oro susisiekimas tarp Rusijos ir Ukrainos, šis žingsnis buvo Kijevo iniciatyva.

Keleiviniai traukiniai vis dar kursuoja, tačiau jų skaičius daug kartų sumažėjo, palyginti su tuo, kas buvo prieš Ukrainos perversmą. Dabar tarp šių šalių nevažioja tiesioginiai Rusijos traukiniai. Ukrainos teritoriją kerta tik vienas tranzitinis traukinys FPK Maskva - Kišiniovas - Maskva su sustojimu. Likusieji traukiniai, jungiantys dvi šalis, priklauso Ukrainos geležinkeliams ir NVS šalių geležinkelių administracijoms. Tuo pačiu metu maršrutas Kijevas-Maskva tapo labiausiai pelningu Ukrainos vežėjams 2017 metais.

Kijevas ne kartą skelbė apie planus sustabdyti transporto susisiekimą su Rusija — tiek autobusais, tiek geležinkeliais.

Rugpjūčio 15 dieną buvęs SBU generolas majoras Vasilijus Vovkas taip pat pasiūlė Ukrainos valdžiai visiškai uždaryti Ukrainos ir Rusijos sieną.

"Tiesiog atšaukime visus santykius, bet kokius Rusijos sienos kirtimus. Taip ir turėtų būti, jei mes kariaujame", — paaiškino jis.

47
Tegai:
Susisiekimo paslaugos, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Rusija paleidžia traukinius apeinant Ukrainą
Ukrainos politikas pasiūlė įvesti baudžiamąją atsakomybę už prekybą su Rusija
Ukraina svarsto nutraukti susisiekimą geležinkeliu su Rusija