Kijevo geležinkelio stotis, archyvinė nuotrauka

Kijeve piliečiams patariama pervežti gimines Rusijos į Ukrainą

50
(atnaujinta 11:51 2018.08.30)
Ukrainos valdžia rimtai palnuoja nutraukti bet kokį transporto susisiekimą su Rusija, todėl pataria ukrainiečiams, kurie turi giminių Rusijoje, pervežti juos gyventi į Ukrainą

VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Ukrainos infrastruktūros ministras Volodymyras Omelyan patarė piliečiams, kurie turi Rusijos giminaičius, pervežti juos į Ukrainą, nes ten "geresnė ekologija".

Anksčiau Omelyanas sakė, kad Infrastruktūros ministerija sukūrė projektą, kuriuo siūloma nutraukti susisiekimą geležinkeliu ir autobusais su Rusija. Pasak jo, po to, kai dokumentas įsigalios, iš Maskvos į Ukrainą "vaikščios tik lokiai ".

"Tegul atsiveža juos (giminaičius — Sputnik) į Ukrainą. Manau, kad Ukraina turi daug geresnę padėtį, susijusią su ekologija ir saugumu", — cituoja Ukrainos ministrą RIA Novosti.

Taip jis atsakė į klausimą, ką daryti ukrainiečiaims, kurie turi giminaičių Rusijoje, kai bus nutrauktas susisiekimas.

Omelyan taip pat pareiškė, kad Infrastruktūros ministerija patikrino "neteisėtus" vežėjus Lugansko ir Donecko regionuose, kuriuos kontroliuoja Kijevas.

"Manau, kad artimiausiu metu galėsime paskelbti šiuos duomenis, jie tikrai neturi nieko gero. Mes imsimės priemonių, kad sustabdytume šias "juodas" arba "pilkas" keliones", — pridūrė ministras.

Anksčiau Rusijos transporto ministerija pranešė, kad parengė atsakomasias priemones, jei Ukraina sustandys geležinkelių ir autobusų susisiekimą su Rusija. Departamentas taip pat išreiškė viltį, kad jų neprireiks.

Susisiekimas tarp dviejų šalių

Nuo 2015 metų spalio mėnesio  visiškai sustabdytas oro susisiekimas tarp Rusijos ir Ukrainos, šis žingsnis buvo Kijevo iniciatyva.

Keleiviniai traukiniai vis dar kursuoja, tačiau jų skaičius daug kartų sumažėjo, palyginti su tuo, kas buvo prieš Ukrainos perversmą. Dabar tarp šių šalių nevažioja tiesioginiai Rusijos traukiniai. Ukrainos teritoriją kerta tik vienas tranzitinis traukinys FPK Maskva - Kišiniovas - Maskva su sustojimu. Likusieji traukiniai, jungiantys dvi šalis, priklauso Ukrainos geležinkeliams ir NVS šalių geležinkelių administracijoms. Tuo pačiu metu maršrutas Kijevas-Maskva tapo labiausiai pelningu Ukrainos vežėjams 2017 metais.

Kijevas ne kartą skelbė apie planus sustabdyti transporto susisiekimą su Rusija — tiek autobusais, tiek geležinkeliais.

Rugpjūčio 15 dieną buvęs SBU generolas majoras Vasilijus Vovkas taip pat pasiūlė Ukrainos valdžiai visiškai uždaryti Ukrainos ir Rusijos sieną.

"Tiesiog atšaukime visus santykius, bet kokius Rusijos sienos kirtimus. Taip ir turėtų būti, jei mes kariaujame", — paaiškino jis.

50
Tegai:
Susisiekimo paslaugos, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Rusija paleidžia traukinius apeinant Ukrainą
Ukrainos politikas pasiūlė įvesti baudžiamąją atsakomybę už prekybą su Rusija
Ukraina svarsto nutraukti susisiekimą geležinkeliu su Rusija
Žvakė

Mergina grįžo namo praėjus savaitei po jos "laidotuvių"  

(atnaujinta 17:17 2020.08.06)
Incidentas įvyko Utar Pradešo valstijoje, kur liepos 27 dieną teisėsaugos pareigūnai rado supakuotą moters lavoną

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Indijoje mergina kreipėsi į policiją praėjus šešioms dienoms po laidotuvių ceremonijos, pranešė "The Times of India".

Incidentas įvyko Utar Pradešo valstijoje, kur liepos 27 dieną teisėsaugos pareigūnai rado supakuotą moters lavoną. Šeima patvirtino, kad tai jų 24 metų dukros kūnas. Tyrėjai apkaltino žmogžudyste merginos vyrą ir tėvus, kurie ją nuolat mušė.

Tuomet šeima surengė laidojimo ceremoniją. Tačiau beveik po savaitės mergina pati atėjo į policijos nuovadą ir pasakė, kad visą šį laiką praleido kaimyniniame mieste, kur anksčiau dirbo. Apie savo išvykimą ji niekam nesakė.

Po to kaltinimai jiems buvo panaikinti.

Tegai:
mirtis, Indija
Dar šia tema
ULAC vadovas įvardijo pagrindines koronaviruso plitimo Lietuvoje problemas
"Muzika viešose erdvėse daro magiją": Jurgis DID surengė "Public Space Quickie"
Sprogimas Beirute

Ekspertas įvardijo tris galimo galingo sprogimo Beirute priežastis  

(atnaujinta 18:35 2020.08.06)
Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje. Naujausiais duomenimis, mirė 135 žmonės, apie 5 tūkst. buvo sužeista

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Sprogimas Beirute teoriškai galėjo įvykti dėl gaisro pusiau uždaruose sandėliuose, gesinant salietrą vandeniu arba nuo žiežirbų iš artimiausio pirptechnikos sandėlio, RIA Novosti sakė Rusijos mokslų akademijos profesorius Aleksandras Mažuga.

Ekspertas pažymėjo, kad amonio salietra yra plačiai naudojama kaip mineralinės trąšos žemės ūkyje arba kaip pramoninių sprogmenų, naudojamų kasyboje, klojant kelius, tunelius ir pramonėje, komponentas. Tai stabili medžiaga, kuri lydosi 170 laipsnių temperatūroje ir suyra išskirdama šilumą aukštesnėje nei 200 laipsnių temperatūroje.

"Norint padidinti sprogimo šilumą ir sukurti pramoninius sprogmenis, į nitratą pridedami degūs komponentai — alyvos, dyzelinas ar kiti organiniai junginiai. Be to, reikalingi įvairūs priedai, kad padidėtų amonio nitrato jautrumas smūgio bangai", — sakė jis.

"Kad nitratų deginimas virstų sprogimu, būtinos tam tikros sąlygos — apvalkalo buvimas, deginimas pusiau uždaruose sandėliuose. Be to, mes žinome, kad Beirute šalia amonio salietros yra jūros vanduo, kuriame yra chlorido jonų. Chlorido jonas yra žinomas kaip amonio salietros skilimo katalizatorius — jei jis pateks į druskos skystį, jo skilimo temperatūra sumažės, o virsmo greitis — skilimas ir degimas padidės", — teigė ekspertas.

Pasekmės Beirute po sprogimo
© Sputnik . РИА НОВОСТИ

"Kita galima perėjimo nuo degimo prie sprogimo priežastis yra salyklo gesinimas vandeniu: vandens patekimas į išlydytą nitratą sukelia putų susidarymą. Dėl to padidėja degimo paviršius ir padidėja degimo greitis. Savo ruožtu, kuo didesnis degimo greitis, tuo lengviau degimas virsta sprogimu", — pažymėjo jis.

Be to, yra ir kita versija — sprogimas nuo kibirkščių iš netoliese esančio pirotechnikos sandėlio.

"Šalia įprastų azoto trąšų yra pirotechnikos sandėlis. Suvirinimo aparato kibirkšties pakanka, kad pirotechnikos sandėlyje būtų galima sukelti gaisrą ir sprogimą. Tai sukėlė amonio nitrato detonaciją", — aiškino jis.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje. Naujausiais duomenimis, mirė 135 žmonės, apie 5 tūkst. buvo sužeista.

Tegai:
sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po mirtinos avarijos
Nausėda: VSAT yra parengusi veiksmų planą branduolinės avarijos atveju