Krymo vyriausybės vicepremjeras - nuolatinis respublikos atstovas prie Rusijos prezidento Georgijus Muradovas

Ukrainos organizacijos išreiškė norą atkurti ryšius su Krymu

39
(atnaujinta 14:13 2018.08.30)
Ukrainos visuomenininkai pavargo nuo to, kad Kijevo valdžios institucijos nutraukia įprastus bendravimo būdus, kurie būtinai turi egzistuoti tarp Rusijos ir Ukrainos tautų, teigia Krymo vyriausybės vicepremjeras

VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Ukrainos visuomeninės organizacijos yra suinteresuotos atkurti ryšius su Krymu, praneša RIA Novosti su nuoroda į regiono vyriausybės vicepremjerą, nuolatinį respublikos atstovą prie Rusijos prezidento Georgijų Muradovą.

"Su mumis susisiekia Ukrainos visuomeninės organizacijos, kurios prašo atkurti ryšius tarp viešosios diplomatijos, pilietinėje ir visuomeninėje srityse. Tai Ukrainos visuomeninės organizacijos, kurios buvo nusiteikusios paremti Maidano ir pomaidaninius įvykius, bet dabar jų akys atsiveria", — pasakė Muradovas radijo Sputnik Kryme eteryje.

Pasak jo, Ukrainos visuomenininkai pavargo nuo to, kad Kijevo valdžios institucijos nutraukia įprastus bendravimo būdus, kurie būtinai turi egzistuoti tarp Rusijos ir Ukrainos tautų.

Muradovas pabrėžė, kad tarp Rusijos ir Ukrainos išsivystė tvirti giminystės ryšiai.

"Mes dirbsime su Ukrainos visuomeninėmis organizacijomis. Jas galime priimti Maskvoje, jeigu jos nepasiruošusios atvažiuoti į Krymą, galime surengti bet kokias derybas, teikti objektyvią informaciją apie Krymą, apie Rusiją, apie mūsų ketinimus Ukrainos gyventojų atžvilgiu", — sakė Muradovas.

39
Tegai:
Krymas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Baltarusijoje prekyboje pastebėti gaubliai su Krymu Rusijos sudėtyje
Čekijos delegacijos vadovas pasidalino savo kelionės į Krymą įspūdžiais
Buvęs Aukščiausiosios Rados deputatas asmeniškai išbandė Krymo tiltą
Krymo totoriai pasirengę pranešti JT apie žmogaus teisių laikymąsi
Koronavirusas

Mokslininkai atrado neįprastą būdą diagnozuoti koronavirusą

(atnaujinta 10:07 2020.07.12)
Tyrimo metu mokslininkai naudojo žmonių garso balso įrašus, kuriems buvo nustatytas COVID-19. Analizei įrašai buvo palyginti prieš užkrėtimą ir sužinojus apie teigiamą koronaviruso analizę

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Grupė MIT mokslininkų papasakojo apie koronaviruso diagnozavimo balsu metodą. Jie paskelbė tyrimą "IEEE Open Journal of Engineering in Medicine and Biology".

Kaip pažymėta straipsnyje, žmogaus kalba ir balsas didžiąja dalimi priklauso nuo kvėpavimo ir, jei, pavyzdžiui, kyla kokių nors problemų su plaučiais, tai turi įtakos žmogaus kalbėjimui.

Tyrimo metu mokslininkai naudojo garso balso įrašus, kuriems buvo nustatytas COVID-19. Analizei įrašai buvo palyginti prieš užkrėtimą ir sužinojus apie teigiamą koronaviruso analizę.

Autoriai nustatė, kad užsikrėtus koronavirusu, garso signalų įvairovė žymiai sumažėja. Pažymima, kad šis sumažėjimas pasireiškia balso savybėmis, susijusiomis su kvėpavimu.

Kartu mokslininkai pabrėžia, kad tai tik pirmieji etapai ir jie panaudojo tik penkių žmonių balsų pavyzdžius, o toliau nagrinėjant problemą, tyrimas turi būti tęsiamas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 550 tūkst. žmonių.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje per parą nustatytų koronaviruso atvejų skaičius sumažėjo
Rusijoje prasidėjo paskutinis klinikinių vakcinos nuo COVID-19 tyrimų etapas
Koronaviruso plitimas

Mokslininkai ragina PSO pripažinti koronaviruso plitimą ore

(atnaujinta 11:11 2020.07.11)
Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Beveik 240 mokslininkų iš 32 šalių ragina Pasaulio sveikatos organizaciją pripažinti koronaviruso plitimą per mažiausias ore esančias daleles kaip reikšmingą infekcijos plitimo veiksnį, rašo "The New York Times".

PSO teigia, kad virusas plinta daugiausia per didelius lašelius, kurie išsiskiria iš paciento kvėpavimo takų kosint, čiaudint ar bendraujant ir pasiekiant bet kurį paviršių.

Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore.

Kitą savaitę moksliniame žurnale gali būti paskelbtas 239 mokslininkų laiškas PSO, kuriame prašoma peržiūrėti rekomendacijas.

Pačioje organizacijoje įrodymai apie koronaviruso plitimą oru buvo vadinami neįtikinamais.

"Per pastaruosius porą mėnesių mes kelis kartus tvirtinome, kad manome, jog galimas perdavimas per orą, bet tikrai neparemti įtikinamais ar net aiškiais įrodymais. Šiuo klausimu vyksta rimtos diskusijos", — laikraštis cituoja Benedetta Allegranzi, PSO infekcijų kontrolės techninę direktorę.

Straipsnio autoriai pažymi, kad jei sklidimas ore iš tiesų yra reikšmingas plitimo veiksnys, tada reikės įdiegti keletą naujų priemonių, kad būtų aptiktas koronavirusas, įskaitant kaukių nešiojimą patalpose net per socialinį atstumą, medicininių kaukių dėvėjimą su specialiomis kaukėmis, kurios filtruoja mažiausias daleles, ir naudoti vėdinimo sistemos viešose vietose, taip pat ultravioletinės lempos, galinčios sunaikinti viruso daleles.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 554 tūkst. žmonių.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mirtina Estijos tranzito pramonės liga. Ir tai nėra koronavirusas
Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės
Sulaikytas vyras, archyvinė nuotrauka

Telšių rajone girtas ir ginkluotas vyras apipylė namą benzinu ir grasino pakarti šunį

(atnaujinta 10:18 2020.07.12)
Vyrui išėjus iš namų jį sulaikė policijos pareigūnai. Įvykio vietoje rastas ir paimtas revolveris su šoviniais

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Telšių rajone siautėjo girtas vyras, kuris galiausiai buvo sulaikytas, apie tai pranešė Lietuvos policijos departamentas.

Šeštadienį apie 18:08 Kalnėnų kaime, neblaivus (2,32 prom.) vyras, gimęs 1970 metais, apipylė namą benzinu ir grasindamas pakarti šunį, užsidarė namuose.

Vyrui išėjus iš namų jį sulaikė policijos pareigūnai. Įvykio vietoje rastas ir paimtas revolveris su šoviniais.

Asmuo uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
policija