Ukrainos pasas, archyvinė nuotrauka.

Ukrainos užsienio reikalų ministras: gyventojų nutekėjimas yra kritinis

31
(atnaujinta 09:56 2018.09.04)
Ukrainos kariuomenės generalinis direktorius Nikolajus Malomužas pabrėžė, kad darbingo amžiaus gyventojų nutekėjimas virsta nacionaline tragedija; jo nuomone, žmonės palieka šalį dėl to, kad trūksta perspektyvų ir laisvo verslo plėtros šalyje

VILNIUS, rugsėjo 04 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas pavadino situaciją, susijusią su gyventojų nutekėjimu iš šalies, kritine, skelbia kanalas ICTV.

Pasak jo, kasmet išvyksta beveik milijonas ukrainiečių ir ši situacija artimiausiu metu nesikeis.


Jis pabrėžė, kad pagal naujausius duomenis vien Lenkijoje gyvena beveik pusė milijono žmonių iš Ukrainos.

Anksčiau socialinės grupės "Reitingas" apklausa parodė, kad beveik trečdalis šalies gyventojų norėtų emigruoti. Remiantis apklausa, respondentai, jaunesni nei 35 metų, daugiausia išreiškė norą išvykti į užsienį.

Pastaraisiais metais Ukraina patiria natūralų gyventojų skaičiaus mažėjimą. Pasak valstybės statistikos tarnybos, 2017 metais šalies gyventojų skaičius sumažėjo 200 tūkstančių žmonių ir sudarė 42,38 mln.

Ministras pirmininkas Vladimiras Gorismanas sakė, kad ukrainiečiai ne emigruoja, o tiesiog "keliauja". Nepaisant to, jis pripažino, kad norėtų, kad šie piliečiai sugrįžtų į šalį.

Savo ruožtu Ukrainos kariuomenės generalinis direktorius Nikolajus Malomužas pabrėžė, kad darbingo amžiaus gyventojų nutekėjimas virsta nacionaline tragedija. Jo nuomone, žmonės palieka šalį dėl to, kad trūksta perspektyvų ir laisvo verslo plėtros šalyje.

31
Tegai:
migracijos krizė, Ukraina
Dar šia tema
"Mes plušame nemokamai". Kaip ukrainiečius Baltijos šalyse parduoda į vergovę
Ekspertas: Baltijos šalyse ukrainiečių "vergai" pakeitė vietinius gyventojus
Lietuvos ūkio ministras pareiškė, kad darbo jėgos imigracija yra naudinga šaliai