Ukrainos Aukščiausiosios Rados pastatas

Rada pasiūlė uždrausti Ukrainoje visos Rusijos žiniasklaidos darbą

41
(atnaujinta 18:28 2018.09.04)
Ukrainos parlamento Užsienio reikalų komitete buvo pasiūlyta išplėsti "Maskvos ruporų" sankcijų sąrašą ir nutraukti jų transliavimą

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados Užsienio reikalų komiteto vadovė Anna Gopko pareiškė, kad Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba (NSGT) turi išplėsti Rusijos žiniasklaidos sankcijų sąrašą šalyje ir nutraukti jų transliavimą.

Apie tai Užsienio reikalų komiteto vadovė parašė savo Facebook paskyroje.

"Laikas priešintis, NSGT turi išanalizuoti ir nutraukti visų Maskvos ruporų veiklą Ukrainoje, įtraukusi jas į sankcijų sąrašą", — parašė Gopko.

Pasak jos, šį sąrašą bus galima operatyviai pildyti.

Be to, politikė palygino Rusijos žiniasklaidą su ginklais, tokiais kaip tankai ar granatai, kurie "kasdien apšaudo žmonių smegenis".

Anksčiau Ukrainos prezidento Petro Porošenko tinklalapyje buvo pranešta, kad struktūra MIA "Rossija segodnia" trejiems metams įtraukta į sankcijų sąrašą, o tai reiškia, kad agentūros tinklalapiai ir aktyvai Ukrainos teritorijoje bus užblokuoti.

Į sankcijų sąrašą pateko ir portalas "RIA Novosti Ukraina", kurio vadovas — Kirilas Višinskis — buvo areštuotas dėl kaltinimų tėvynės išdavyste ir nepripažintų Donbaso respublikų palaikymu. Ukrainoje taip pat užblokuota prieiga prie naujienų portalų rossiyasegodnya.rf,  sputniknews.com, ria.ru, rsport.ria.ru, 1prime.ru, realty.ria.ru. Be to, į sąrašą pateko "VGTRK", "REN TV", "TV centras" ir kiti Rusijos kanalai.

Kaip teigė MIA "Rossija segodnia" direktorius Dmitrijus Kiseliovas, tokie veiksmai rodo Kijevo režimo bejėgiškumą. Pasak agentūros vadovo, Ukrainos valdžia negali nieko daryti, išskyrus "persekioti savo piliečius,  žurnalistus, žodžio laisvę ir uždrausti gerbiamus leidinius vadinamų prezidento rinkimų išvakarėse.

Dūmos tarptautinių santykių komiteto pirmininko pavaduotojas Aleksejus Čepa, savo ruožtu, pabrėžė, kad Ukrainos valdžia pažeidžia tarptautines teises ir žodžio laisvę, apribodama Ukrainos žmonių teisę gauti informaciją.

Situacija aplink "RIA Novosti Ukraina"

Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas gegužės mėnesį Kijeve. Chersono teismas nusprendė areštuoti žurnalistą be teisės paleisti už užstatą. Višinskis kaltinamas tėvynės išdavyste ir nepripažintų Donbaso respublikų palaikymu, jam gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pavadino Kijevo veiksmus "RIA Novosti Ukraina" ir jos vadovo atžvilgiu savivale ir teigė, kad Višinskio persekiojimas prasidėjo dėl jo profesinės veiklos.

Rusija paragino nutraukti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus Ukrainoje.

41
Tegai:
žiniasklaida, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina, Rusija
Temos:
Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
Dar šia tema
Europos žurnalistų federacija reikalauja išlaisvinti Višinskį
Simonian pakvietė Porošenko į rusų kalbos "dvikovą"
Simonian: Sputnik priešinasi kitaip manančių nepakantumui
Simonian: Ukrainai beliko uždrausti japoniškus diktofonus ir vaizdo kameras
Aktorius Leonardas Dikaprijas

Žiniasklaida: Leonardas Dikaprijas ruošiasi tapti tėvu

(atnaujinta 17:09 2020.10.01)
Vieno iš amerikiečių bulvarinių leidinių šaltiniai atskleidė 23 metų Holivudo sekso simbolio mylimosios — modelio Kamilos Moronės — nėštumą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Amerikiečių aktorius Leonardas Dikaprijas (Leonardo DiCaprio) ir modelis Kamila Moronė (Camila Morrone) ruošiasi tapti tėvais, apie tai pranešė leidinio "Woman's Day" insaideriai.

Kai tik Dikaprijas pradėjo susitikinėti su argentiniečių modeliu, gerbėjai pasmerkė aktorių dėl didelio amžiaus skirtumo — 47 metų Dikaprijas yra 24 metais vyresnis už Moronę.

Trejus metus modelis kentė viešus išpuolius, bandydama įrodyti pasauliui, kad amžius nėra kliūtis tikriems jausmams. Pernai pasirodė žinia, kad įsimylėjėliai susižadėjo.

Panašu, kad dabar gerbėjai turės pagaliau susitaikyti su savo dievaičio pasirinkimu. Kaip pranešė leidinys "Woman's Day", Leonardas Dikaprijas ir Kamila Moronė laukia pirmagimio.

Anot insaiderių, modelis yra ankstyvoje nėštumo stadijoje, todėl aktorius kruopščiai slepia džiugią žinią ir neskuba su oficialiu pranešimu.

Модель Камила Морроне
© AFP 2020 / ROBYN BECK
Modelis Kamila Moronė

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad neseniai laimingų tėvų gretas papildė aktoriai Choakinas Feniksas (Joaquin Phoenix) ir Runi Mara (Rooney Mara).

Tegai:
aktorius, JAV
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Didžiosios Britanijos premjerui Borisui Džonsonui gimė sūnus
Katy Perry ir Orlando Bloom'as susilaukė dukters
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Juokingas Dikaprijo šokis sukėlė ažiotažą Internete — video
JAV dainininkas Džonas Ledžendas ir jo žmona JAV modelis Krisi Teigen

Dainininko Džono Ledžendo žmona neteko vaiko

(atnaujinta 16:46 2020.10.01)
Savo Instagram paskyroje 34 metų Krisi Teigen atvirai parašė apie baisią netektį, kuri ištiko jos šeimą

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Amerikiečių muzikantas Džonas Ledžendas (John Legend) ir jo žmona Krisi Teigen (Chrissy Teigen) neteko vaiko: kraupi žinia sukrėtė visus žvaigždžių poros gerbėjus.

Neseniai paaiškėjo, kad nėščia muzikanto žmona atsidūrė ligoninės palatoje: modeliui prasidėjo stiprus kraujavimas, dėl kurio gydytojai pareikalavo skubios hospitalizacijos. Visą šį laiką Ledžendas nepaliko žmonos ir meldėsi dėl žmonos ir sūnaus išgelbėjimo.

Teigen Instagram paskyroje pasirodė nespalvotų kadrų iš ligoninės serija: modelis su skausmu pranešė, kad ji ir Džonas Ledžendas neteko trečiojo vaiko. Berniukas taip ir negimė.

"Mes taip ir nesugebėjome sustabdyti kraujavimo ir jo išgelbėti, nors ir buvo perpiltas kraujas. Šį mažą manyje gyvenusį žmogų mes pavadinome Džeku. Ir jis visada bus juo. Mes nesugebėjome suteikti tau namų gyventi, bet mes visada tave mylėsime", — parašė modelis.

View this post on Instagram

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Teigen taip pat padėkojo visiems gerbėjams už palaikymą ir pažadėjo dar labiau mylėti savo šeimą. Žvaigždžių pora jau augina du vaikus: vyresnę dukrą Luną ir jaunesnį sūnų Mailzą.

Tegai:
dainininkas, JAV
Paminklas Hariui Poteriui Londono centre

Londono centre pasirodė paminklas Hariui Poteriui

(atnaujinta 17:37 2020.10.01)
Skulptūra papildė projekto, skirto pagerbti išskirtinius praėjusio amžiaus filmus, eksponatus, tarp kurių jau yra triušio Bugs Bunny, Batmano, Mr. Beano, Mary Poppins, Gene Kelly'io iš "Dainuojančių lietuje", meškučio Paddingtono ir kitų figūros

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Londono centre, Lesterio aikštėje, pasirodė paminklas garsiam visame pasaulyje burtininkui Hariui Poteriui, praneša agentūra "Press Association".

Lenkų skulptoriaus Andžejaus Šimčiko (Andrzej Szymczyk) kūrinyje užfiksuota scena iš filmo "Haris Poteris ir Išminties akmuo", kur Hogvartso mokinys žaidžia kvidičą.

Bronzinis paminklas Hariui Poteriui įrengtas Londono Lesterio aikštėje, netoli kino teatro "Odeon", kur 2001 metais įvyko pasaulinė filmo premjera.

Skulptūra, vaizduojanti aktorių Danielį Redklifą (Daniel Radcliffe), taps projekto "Scenos aikštėje" (angl. "Scenes in the Square"), skirto pagerbti išskirtinius praėjusio amžiaus filmus, dalimi. Įgyvendinant šį projektą, kuris tęsis iki 2023 metų liepos, Lesterio aikštėje jau įrengtos triušio Bugs Bunny, Batmano, Mr. Beano, Mary Poppins, Gene Kelly'io iš "Dainuojančių lietuje", meškučio Paddingtono ir kitų figūros.

Septynių britų rašytojos Džoanos Rouling (Joanne Rowling) romanų apie Harį Poterį serija, parašyta 1997–2007 metais, išleista 400 milijonų egzempliorių tiražu ir išversta į 65 pasaulio kalbas.

Tegai:
Didžioji Britanija, Londonas, Haris Poteris
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Iš JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"
Paaiškėjo, apie ką gali būti naujas filmas apie Harį Poterį
Hario Poterio gerbėjai pirmą kartą galės apsilankyti Slytherin svetainėje
Daniel'is Radcliffe'as papasakojo, kaip dėl Hario Poterio vaidmens tapo alkoholiku