Kirilas Višinkis, archyvinė nuotrauka

Višinskis Chersono teismo salės nuvežtas į ligoninę

27
Teismas patenkino žurnalisto advokato prašymą ir išsiuntė jį skubiam medicininiam patikrinimui

VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis buvo hospitalizuotas iš teismo salės, praneša RIA Novosti.

Žurnalisto advokatas Andrejus Domanskis sakė, kad Chersonas miesto teismas patenkino prašymą nedelsiant pradėti medicininę kaltinamojo apžiūrą.

"Prašymas buvo pateiktas dėl to, kad pastarosiomis dienomis staiga pablogėjo Kirilio sveikata dėl "neaiškaus" gydymo ikiteisminio sulaikymo centre. Anksčiau Kirilas patyrė širdies smūgį, todėl prašome nedelsiant suteikti medicininę pagalbą", — sakė advokatas.

Trečiadienį teismas turėjo apsvarstyti klausimą dėl kardomosios priemonės pratęsimo.

Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas gegužės mėnesį Kijeve. Chersono teismas nusprendė areštuoti žurnalistą be teisės paleisti už užstatą. Višinskis kaltinamas tėvynės išdavyste ir nepripažintų Donbaso respublikų palaikymu, jam gresia laisvės atėmimas iki 15 metų.
Jau daugiau nei šimtą dienų jis areštuotas. Jo aplankyti neleidžiami Rusijos konsuliniai darbuotojai, nurodant į tai, kad Višinskis turi Ukrainos pilietybę.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pavadino Kijevo veiksmus prieš "RIA Novosti Ukraina" ir jos vadovą savivale ir pabrėžė, kad Višinskio persekiojimas prasidėjo dėl jo profesinės veiklos.

Rusija paragino nutraukti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus Ukrainoje.

27
Tegai:
Kirilas Višinskis
Temos:
Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (37)
Dar šia tema
Ukrainos teismas nusprendė pratęsti Višinskio sulaikymą
Kijevas vėl paskelbė apie pasirengimą apsvarstyti siūlymus dėl Višinskio mainų
Europos žurnalistų federacija reikalauja išlaisvinti Višinskį