Sergejaus Skripalio dukterėčia Viktorija Skripal, archyvinė nuotrauka.

Viktorija Skripal mano, kad pateks į Britaniją po to, kai čia pasikeis politinis elitas

43
(atnaujinta 16:30 2018.09.06)
Anksčiau britų ambasada keletą kartų atsisakė išduoti vizą Viktorijai Skripal — buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio dukterėčiai ir  Julijos Skripal pusseserei

VILNIUS, rugsėjo 06 — Sputnik. Viktorija Skripal mano, kad galės atvykti į Didžiąją Britaniją ne anksčiau kaip po 10 metų, kai šalyje pasikeis politinis elitas, rašo RIA Novosti.

Anksčiau britų ambasada keletą kartų atsisakė išduoti vizą Viktorijai Skripal — buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio dukterėčiai ir  Julijos Skripal pusseserei.

"Manęs paklausė: kaip Jūs manote, kada galėsite atvykti į Didžiąją Britaniją? Aš galiu  jums atsakyti sąžiningai — tik po 10 metų, kai pasikeis visas politinis elitas Jungtinėje Karalystėje ir jie visi pateks į užmarštį. Jų vietą užims kiti žmonės, štai tada aš galėsiu patekti į Didžiąją Britaniją", — spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė  Skripal.

Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

Vėliau Londonas paskelbė  "dviejų įtariamųjų Skripalių  apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Maskva pareiškė, kad šios dvi pavardės Rusijai "nieko nesako", ir vėl paragino Didžiąją Britaniją pereiti nuo kaltinimų ir manipuliacijų prie bendradarbiavimo.

43
Tegai:
"Skripalių byla", viza, Viktorija Skripal, Didžioji Britanija
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
Dar šia tema
Britanija atkūrė įvykių chronologiją Skripalių apnuodijimo dieną
Policija nustatė įtariamuosius Skripalių apnuodijime, praneša žiniasklaida
Skripalio giminaičiai mano, kad jis negyvas
JK paskelbė rusų, įtariamų Skripalių apnuodijimu, vardus