Vokietijos kanclerė Angela Merkel

Merkel pirmąkart palaikė Rusijos veiksmus Sirijoje, rašo žiniasklaida

70
(atnaujinta 12:41 2018.09.07)
Vokietijos kanclerė pareiškė, kad būtina kovoti su radikaliomis jėgomis Idlibe, bet tuo pačiu metu apsaugoti civilius, kad būtų išvengta katastrofos

VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmą kartą palaikė Rusijos veiksmus Sirijoje, rašo "Deutsche Wirtschafts Nachrichten".

Leidinys pabrėžia, kad Rusijos antiteroristinė operacija Sirijoje buvo sudėtinga dėl to, kad kovotojai bandė naudoti civilius kaip "gyvus skydus".

"Būtina imtis bandymų įveikti radikalias jėgas, bet tuo pačiu metu apsaugoti civilius. Turime išvengti humanitarinės katastrofos", — pareiškė Merkel, komentuodama operaciją Idlibo provincijoje.

Merkel taip pat pridūrė, kad aptarė šį klausimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir Turkijos prezidentu Redžepu Tayjipu Erdoganu.

Anksčiau JAV išreiškė solidarumą su Maskvos susirūpinimu teroristų buvimu Idlibo provincijoje. Valstybės departamento vadovas Maikas Pompeo pareiškė, kad Vašingtonas yra pasirengęs "dirbti su terorizmo klausimu" provincijoje.

Idlibo provincijos teritorija šiuo metu praktiškai nekontroliuojama Sirijos vyriausybės pajėgų. Ten yra ginkluotosios opozicijos kovotojai, taip pat, kaip tvirtina Maskva ir Damaskas, kelios grupuotės teroristų, kurios periodiškai rengia išpuolius prieš Sirijos karinių pajėgų pozicijas.

Rusija nuo 2015 metų rugsėjo 30 dienos Sirijos teisėtų institucijų prašymu pradėjo vykdyti teroristų objektų Sirijoje atakas iš oro.

70
Tegai:
kova su terorizmu, Angela Merkel, Sirija, Vokietija, Rusija
Dar šia tema
Damaskas apkaltino "Baltuosius šalmus" 44 vaikų pagrobimu cheminės atakos imitacijai
Washington Post: Trampas išreiškė norą sunaikinti Asadą
JAV priešraketinės gynybos sistemos įdiegimas Sirijoje taps akivaizdžia provokacija
"Baltieji šalmai" atvežė nuodingąsias medžiagas į kovotojų sandėlį Sirijoje