Vladimiro Putino ir Donaldo Trampo susitikimas

Trampas susitikimą su Putinu pavadino vienu geriausių gyvenime

41
(atnaujinta 10:56 2018.09.07)
Pasak JAV prezidento, kad ir kaip jis elgtųsi susitikime su savo kolega iš Rusijos, jo oponentai vis tiek jį sukritikuotų

VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad susitikimas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu buvo vienas geriausių jo gyvenime, praneša RIA Novosti.

Penktadienį mitingo Bilingso mieste, Montanos valstijoje, metu Trampas teigė, jog kai jis derėjosi su Šiaurės Korėja, JAV prezidento kritikai pasakė, kad jis buvo per griežtas.

Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Vienas iš geriausių mano susitikimų buvo su Vladimiru Putinu, ir jie (kritikai — Sputnik) sakė: "Jis buvo per geras, jis buvo per geras". Jie norėjo, kad aš surengčiau bokso rungtynes. Mes turėjome puikų susitikimą", — sakė JAV prezidentas.

Pasak Trampo, jei susitikimo su savo kolega iš Rusijos metu jis "būtų elgęsis griežtai, tai jo oponentai kritikuotų jį už "per didelį griežtumą"".

Kaip teigė JAV prezidentas, jis ir Putinas aptarė daugelį tarptautinių klausimų, tarp jų situaciją Ukrainoje ir Sirijoje, Izraelio saugumą ir kitus klausimus.

Pirmasis plataus masto oficialus Putino ir Trampo susitikimas įvyko liepos 16 dieną Helsinkyje, Suomijoje. Iš pradžių prezidentai daugiau nei dvi valandas praleido "tete-a-tete" derybose, po to vyko pietūs, kuriuose dalyvavo abiejų šalių delegacijos, o tada lyderiai atsakė į žurnalistų klausimus.

41
Tegai:
Vladimiras Putinas, Donaldas Trampas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Trampas po skandalingų publikacijų pažadėjo laimėti rinkimus 2020 metais
Penketas su pliusu: Trampas įvertino savo pasiekimus prezidento poste
Buvęs Trampo advokatas pareiškė, kad prezidento nurodymu mokėjo moterims už tylėjimą
JAV nufilmuotas dokumentinis filmas apie Putino "įtaką" Trampui
Trampas pareiškė, kad sugebėjo užmegzti santykius su Putinu
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas
JAV prezidentas Donaldas Trampas

Ekspertas: Twitter prisijungė prie politinės kovos su Trampu

(atnaujinta 19:06 2020.05.29)
Beveik visos Amerikos žiniasklaidos priemonės, taip pat vadinamoji naujoji žiniasklaida, kuriai priklauso Twitter, stojo į demokratų pusę, mano politologas Vladimiras Šapovalovas

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Konfliktas tarp dabartinio JAV prezidento ir Twitter — dalis priešrinkiminės situacijos, kuri dabar yra šalyje, interviu Sputnik radijui sakė politologas, Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto Istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Šapovalovas.

Twitter
© Sputnik / Александр Кряжев

"Beveik visos žiniasklaidos priemonės, įskaitant ir vadinamąją naująją žiniasklaidą, į kurią įeina Twitter, yra demokratų pusėje. Ir šioje situacijoje veiksmai, kurių Twitter ėmėsi Trampo atžvilgiu, tai yra, iš esmės apkaltindami jį neobjektyvia, nepatikrinta, melaginga informacija ir pateikdami atitinkamus komentarus apie prezidento pasisakymą Twitter, tai yra informacinės kampanijos prieš Trampą elementas artėjant rinkimams. Tai yra, iš tiesų, Twitter užėmė visiškai aiškią partijos poziciją demokratų pusėje prieš dabartinį šalies prezidentą — respublikoną", — pareiškė jis.

Šapovalovas mano, kad Twitter uždarymas mažai tikėtinas, tačiau pažymėjo, kad šis konfliktas greičiausiai įsibėgės.

"Noriu pabrėžti, kad konfliktas turi tik netiesioginį ryšį su žodžio laisve ir žodžio laisve internete. Tai konfliktas, susijęs su rinkimais ir tuo, kad dabartinis prezidentas yra persekiojamas įvairiais informacijos kanalais", — apibendrino jis.

Mikrotinklaraščių servisas "Twitter" Trampo įsakymą dėl socialinių tinklų pavadino "politiškai angažuotu".

Kalbama apie įsakymą, kuris, pasak prezidento, skirtas išimti iš socialinių tinklų apsaugą nuo pretenzijų dėl turinio.

Anksčiau socialinis tinklas Twitter įvardijo, kad viename iš Trampo pranešimų buvo nurodytas melas, ir po juo nurodė įspėjamąjį ženklą su nuoroda į straipsnį, kuriame sakoma, kad prezidentas melavo. Trampas reaguodamas grasino griežtai sureguliuoti arba visiškai "uždaryti" socialinius tinklus, jei šie ir toliau slopins konservatorių balsus.

Tegai:
Twitter, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas nurodė paspartinti afroamerikiečio mirties sulaikymo metu tyrimą
Mineapolio valdžia dėl riaušių prašo Nacionalinės gvardijos paramos
Dviratininkai

Lietuvoje nėra priežasties pratęsti karantiną, pareiškė ULAC vadovas

(atnaujinta 20:41 2020.05.29)
Pasak specialisto, tokios priemonės pirmiausia reikėjo, kad paruoštų šalies sveikatospriežiūros sistemas

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Lietuvoje nėra epidemiologinių priežasčių tęsti karantiną, pareiškė Lietuvos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, medicinos mokslų daktaras Saulius Čaplinskas.

"Yra šiuolaikinės inovacijos ir modernios priemonės. Tokio karantino, kai liekama namuose ir niekur neinama, esmė buvo, kad šalių sveikatos priežiūros sistemos pasiruoštų galimam netikėtam sunkių ligonių antplūdžiui, kad neįvyktų sveikatos priežiūros sistemos kolapsas", — parašė jis savo Facebook paskyroje .

Karantino režimo panaikinimo atžvilgiu anksčiau pasisakė Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas. Tačiau jis šių priemonių pratęsimą susiejo su artėjančiais Seimo rinkimais.

Mobilusis koronaviruso tyrimo punktas Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Lietuvoje dėl pandemijos karantinas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos. Šiuo metu jis pratęstas iki birželio 16 dienos. Valdžia pamažu panaikina apribojimus gyventojams ir daro nuolaidų verslui. Visų pirma, pokyčiai yra susiję su renginių organizavimu, sienų kontrole, kavinių, kazino ir naktinių klubų darbo valandomis, oro susisiekimu, susitikimais viešose vietose.

Naujausiais duomenimis, respublikoje daugiau nei 1660 nustatytų infekcijos atvejų, 1216 žmonių pasveiko, 68 pacientai mirė.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkst.

Karantinas Lietuvoje
© Sputnik /
Karantinas Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas, karantinas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM skelbia atnaujintas rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo koronaviruso infekcijos
Dar dvi mirtys nuo koronaviruso: viena Vilniuje, kita — Marijampolėje
Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1660