Paryžius, archyvinė nuotrauka

Prancūzijos URM ekspertai supainiojo Lietuvą ir Latviją "propagandos" ataskaitoje

74
(atnaujinta 09:43 2018.09.10)
"Rusijos informacijos grėsmių" dokumento autoriai nesivargino patikrinti "elfų", kurie išėjo kovoti su "troliais", kilmės ir gyrė Lietuvos žurnalistą už dezinformaciją

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos ir gynybos ministerijos ekspertų ataskaitoje, kuri buvo skirta Rusijos informacijos grėsmėms, vienas iš kvailiausių fragmentų buvo informacija apie Baltijos šalis, praneša Sputnik France.

Visų pirma pranešimo autoriai, painiojantys Latviją ir Lietuvą, palaiko neakivaizdžią "pilietinę iniciatyvą" — vadinamuosius "elfus", Latvijos interneto aktyvistus, kurie kovoja su prorusų darbotvarke internete.

Ypatingo pagyrimo sulaukė dviprasmišką reputaciją turintis Lietuvos žurnalistas Andrius Tapinas. Pavyzdžiui, dėl Lietuvos dizainierio Juozo Statkevičiaus interviu Sputnik Lietuva Tapinas "išgarsėjo" tuo, kad pradėjo ieškoti tarp tautiečių "išdavikų". Jis skambindavo garsiems lietuviams ir prisistatydavo Sputnik vardu.

Paslaptingi Lietuvos-Latvijos "elfai"

Pasak "Sputnik France", rugsėjo 4 dieną paskelbtoje ataskaitoje paminėta pilietinė iniciatyva "Lietuvos elfai", kurie priešinasi "Rusijos troliams", nors iš tikrųjų "elfai" buvo ne Lietuvos, o Latvijos. Pastarieji vadinami "propagandiniais, kurie užtvindė" socialinius tinklus. Koks jų nusikaltimas? Pasak Paryžiaus, pernelyg prorusiškų pažiūrų platinimas.

"Trolių" priešininkai — "elfai", kurių susirinko tūkstančiai, ir kurie naudoja dviprasmiškus metodus, kurie vis dėlto patenkina pranešimo autorius — juk iš tikrųjų jų pagrindinis nuopelnas yra tai, kad "elfai" kovoja su "dezinformacija" iš Maskvos.

"Be to, toks požiūris kelia daug abejonių, pranešimo autoriai priskiria "nuopelnus" už "elfų" sukūrimą Lietuvai, nors iš tikrųjų kalba eina apie Latviją", — pabrėžiama "Sputnik France" straipsnyje.

Pasak "Sputnik Latvija" redakcijos, minėti "elfai", jei jie ir pradėjo savo kovą,  tai jų veikla yra tokia "įslaptinta", kad  atsiranda tik ataskaitose apie kovą su "rusų propaganda".

Pagyrimas Tapinui

"Ne mažiau abejonių kelia ir pagyrimas Lietuvos žurnalistui ir laidų vedėjui Andriui Tapinui. Ataskaitoje pabrėžiama jo "pilietinė iniciatyva", kai jis paleido žymą #kremliausmusuistorijosneperrasysi. Kaip jūs galite lengvai įsitikinti, ši žyma išnyko praėjusią vasarą, todėl neverta kalbėti apie projekto sėkmę", — rašo "Sputnik France".

Taip pat pabrėžiama, kad ataskaitos autoriai praleido dar vieną, daug įdomesnį Tapino biografijos momentą,  kad jis bendradarbiauja ne tik su Lietuvos žiniasklaida, bet ir su kanalu "Current Time" (bendras Amerikos žiniasklaidos "Voice of America" ir "Radio Liberty" projektas, kurį finansuoja JAV Kongresas).

Praėjusiais metais televizijos laidų vedėjas atakavo Statkevičių, kuris interviu "Sputnik" kritikavo padėtį Lietuvoje. Tapinas apkaltino savo tautietį, kad jis veikia "priešo", tai yra Rusijos, naudai ir paragino medžioti "nenaudingus idiotus", kurie išdrįsta duoti interviu "Sputnik".

Prisistatydamas "Sputnik" korespondentu, jis ir jo komanda pradėjo skambinti Lietuvoje žinomiems asmenims, norėdami identifikuoti tuos, kurie pasiruošę bendrauti su Rusijos žiniasklaidos žurnalistais.

"Iš karto atsiprašau visų pašnekovų už tokią provokaciją. Pokalbio pabaigoje planavome prisistatyti, bet noriu tikrai pasidžiaugti, kad Juozo įdirbis nenuėjo veltui — beveik visi mūsų menininkai atsiliepė, mandagiai paprašė perskambinti, išgirdę su kuo kalba, po to nebekėlė", — sakė Tapinas savo laidoje "Laikykitės ten" televizijos kanale "Laisvės TV".

Socialiniuose tinkluose Statkevičių užsipuolė dėl interviu Sputnik Lietuva >>

Laidos metu žurnalistas su malonumu pareiškė, kad dauguma tų, kuriems jis skambino, nenorėjo kalbėti, kai jiems buvo pasakyta, kad su jais nori pasikalbėti "Sputnik" ar "RT".

Šią savaitę keturi Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos ir Karo mokyklos strateginių studijų instituto (IRSEM) ekspertai pristatė 214 puslapių apimančią ataskaitą.

74
Tegai:
troliai, elfai, Rusijos propaganda, propaganda, Andrius Tapinas, Latvija, Prancūzija, Lietuva
Dar šia tema
Tapino užvestas terorizavimo buldozeris pervažiavo seimūnę
Tapino byla
Žemė

Mokslininkai prognozuoja žemės atmosferos katastrofą

(atnaujinta 22:12 2021.03.02)
Pasak jų, nelaimės priežastis bus padidėjęs Saulės aktyvumas, dėl kurio sumažės anglies dvideginio kiekis atmosferoje

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Žemės atmosfera ateityje praras visą laisvą deguonį. Tokią išvadą padarė japonų mokslininkas iš Toho universiteto Kazumi Ozaki ir jo kolega amerikietis Kristoferis Reinhardas (Christopher Reinhardt) iš Džordžijos technologijos instituto. Tyrimas paskelbtas žurnale "Nature Geoscience".

Žemė
© Photo : NASA/Barry Wilmore

Ekspertai, atsižvelgdami į geologinius, biologinius ir klimato veiksnius, sumodeliavo planetos atmosferos evoliuciją. Todėl jie sužinojo, kad Žemės atmosfera išliks gana stabili maždaug milijardą metų, o po to, per kelis tūkstančius metų, ji liks praktiškai be deguonies.

Pasak mokslininkų, nelaimės priežastis bus padidėjęs Saulės aktyvumas, dėl kurio sumažės anglies dvideginio kiekis atmosferoje. Kai šis rodiklis pasieks kritinį tašką, fotosintezės procesas planetoje bus sutrikdytas ir deguonis nustos patekti į atmosferą.

"Biosfera neturės laiko prisitaikyti prie tokių reikšmingų aplinkos pokyčių. Dabar šešėlyje pasislėpęs primityvių anaerobinių mikrobų pasaulis vėl dominuos", — apibendrino mokslininkai.

Tegai:
atmosfera, Žemė
Hyatt viešbutis

"Hyatt Hotels" buvo sukritikuotas dėl "nacių" scenos dizaino

(atnaujinta 20:43 2021.03.02)
Viešbučių tinklas susidūrė su boikoto grėsmėmis dėl to, kad jis neva leido pagrindinės kasmetinės konservatorių konferencijos organizatoriams naudoti sceną, savo forma primenančią Odalo runą

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Amerikos bendrovė "Hyatt Hotels Corporation" sulaukė kritikos bangos po to, kai socialinių tinklų vartotojai įžvelgė pagrindinės kasmetinės konservatorių konferencijos scenos dizaine ryšį su nacių simboliais, rašo "New York Post".

Kaip paaiškina leidinys, sekmadienį vykusi Konservatorių politinių veiksmų konferencija (CPAC) įvyko "Hyatt" viešbutyje Orlande, Floridos valstijoje. Viešbučių tinklas susidūrė su boikoto grėsmėmis dėl to, kad jis neva leido konferencijos organizatoriams naudoti sceną, savo forma primenančią Odalo runą, kurią Trečiojo reicho naciai naudojo kaip vieną iš simbolių.

Tarp kritikų — aktorė Rosanna Arquette, kuri išpranašavo "Hyatt" viešbučiams "neišvengiamus boikotus", kurie truks ne vienerius metus. Savo ruožtu aktorė Debra Messing išreiškė nuomonę, kad scenos pasirinkimas — "ne atsitiktinumas".

Tuo tarpu pati "Hyatt Hotels Corporation" pareiškė, kad jie išreiškė renginio organizatoriams susirūpinimą, tačiau tie paneigė salės sąryšį su nacių simbolika.

"Sužinoję, kad (konferencijos) CPAC 2021 scenos dizainas sukėlė palyginimus su neapykantos simboliu, mes nedelsdami išreiškėme susirūpinimą susitikimo organizatoriams, kurie griežtai atmetė bet kokį ryšį su tokiais simboliais", — sakoma bendrovės pranešime. Bendrovė teigia, kad sužinojo apie šiuos palyginimus "tik prasidėjus renginiui" ir leido konferencijai tęstis, gavusi iš organizatorių tokio ryšio paneigimą.

CPAC organizatorius ir Amerikos konservatorių sąjungos pirmininkas Metas Šlapas (Matt Schlapp) savo Twitter paskyroje sąmokslo teorijas aplink scenos dizainą pavadino "piktinančia ir šmeižikiška".

CPAC konferencijoje sekmadienį įvyko pirmasis respublikono Donaldo Trampo viešas pasirodymas po pasitraukimo iš prezidento posto. Buvęs Baltųjų rūmų vadovas pareiškė galintis nuspręsti vėl kandidatuoti į prezidento postą. Tačiau jis atsisakė įkurti naują partiją.

Tegai:
naciai, JAV
Žmogus su antrankiais

Didžioji dalis sukčiavimų praėjusiais metais organizuota Praveniškių pataisos namų

(atnaujinta 22:24 2021.03.02)
Pernai buvo registruoti 2 264 sukčiavimo nusikaltimai, stebima tendencija, kad didžioji dalis sukčiavimų 2020 metais buvo organizuota iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose, rašoma Teisingumo ministerijos pranešime.

Teisingumo ministerija siekia stiprinti nuteistųjų sukčiavimo prevenciją ir sumažinti nusikalstamumą įkalinimo įstaigose, todėl kviečia teisėsaugos institucijas ir telekomunikacijų bendroves kartu ieškoti būdų kovoje su telefoniniu sukčiavimu. 

"Pataisos įstaigose jau daugelį metų yra naudojamos įvairios prevencinės priemonės: tikrinami įeinantys asmenys, taip pat darbuotojai,  atliekamos kratos, vykdoma kriminalinė žvalgyba, nemažai investuota į mobilaus ryšio blokavimo ir detektavimo sistemas. Akivaizdu, kad to nepakanka — turime veikti bendrai ir sutelktai, ieškoti inovatyvių sprendimų ir užbėgti už akių nusikaltimams", — sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska. 

Pasak ministrės, turi būti plečiamas bendradarbiavimas su ikiteisminio tyrimo įstaigomis, o su telekomunikacijų bendrovių atstovais ieškoma kitų būdų, leisiančių blokuoti sukčiavimą vykdančių asmenų iš pataisos įstaigų skambučius.

Praėjusiais metais Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose buvo aptikti ir perimti 5 246 mobilūs telefonai, iš jų 1 338 paimti bandant juos perduoti įkalintiesiems, o 3 908 rasti įstaigos viduje. Taip pat paimta 4 691 telefono SIM kortelė, iš jų 1 448 kortelės paimtos bandant jas perduoti, o 3 243 kortelės rastos jau pas nuteistuosius. 

Matoma tendencija, kad didžioji dalis sukčiavimų 2020 m. buvo organizuota iš Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos. Kitos dominuojančios pataisos įstaigos, iš kurių organizuoti sukčiavimai, yra Marijampolės, Vilniaus ir Alytaus pataisos namai.

Tegai:
Pravieniškių pataisos namai, sukčiavimas