Paryžius, archyvinė nuotrauka

Prancūzijos URM ekspertai supainiojo Lietuvą ir Latviją "propagandos" ataskaitoje

63
(atnaujinta 09:43 2018.09.10)
"Rusijos informacijos grėsmių" dokumento autoriai nesivargino patikrinti "elfų", kurie išėjo kovoti su "troliais", kilmės ir gyrė Lietuvos žurnalistą už dezinformaciją

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos ir gynybos ministerijos ekspertų ataskaitoje, kuri buvo skirta Rusijos informacijos grėsmėms, vienas iš kvailiausių fragmentų buvo informacija apie Baltijos šalis, praneša Sputnik France.

Visų pirma pranešimo autoriai, painiojantys Latviją ir Lietuvą, palaiko neakivaizdžią "pilietinę iniciatyvą" — vadinamuosius "elfus", Latvijos interneto aktyvistus, kurie kovoja su prorusų darbotvarke internete.

Ypatingo pagyrimo sulaukė dviprasmišką reputaciją turintis Lietuvos žurnalistas Andrius Tapinas. Pavyzdžiui, dėl Lietuvos dizainierio Juozo Statkevičiaus interviu Sputnik Lietuva Tapinas "išgarsėjo" tuo, kad pradėjo ieškoti tarp tautiečių "išdavikų". Jis skambindavo garsiems lietuviams ir prisistatydavo Sputnik vardu.

Paslaptingi Lietuvos-Latvijos "elfai"

Pasak "Sputnik France", rugsėjo 4 dieną paskelbtoje ataskaitoje paminėta pilietinė iniciatyva "Lietuvos elfai", kurie priešinasi "Rusijos troliams", nors iš tikrųjų "elfai" buvo ne Lietuvos, o Latvijos. Pastarieji vadinami "propagandiniais, kurie užtvindė" socialinius tinklus. Koks jų nusikaltimas? Pasak Paryžiaus, pernelyg prorusiškų pažiūrų platinimas.

"Trolių" priešininkai — "elfai", kurių susirinko tūkstančiai, ir kurie naudoja dviprasmiškus metodus, kurie vis dėlto patenkina pranešimo autorius — juk iš tikrųjų jų pagrindinis nuopelnas yra tai, kad "elfai" kovoja su "dezinformacija" iš Maskvos.

"Be to, toks požiūris kelia daug abejonių, pranešimo autoriai priskiria "nuopelnus" už "elfų" sukūrimą Lietuvai, nors iš tikrųjų kalba eina apie Latviją", — pabrėžiama "Sputnik France" straipsnyje.

Pasak "Sputnik Latvija" redakcijos, minėti "elfai", jei jie ir pradėjo savo kovą,  tai jų veikla yra tokia "įslaptinta", kad  atsiranda tik ataskaitose apie kovą su "rusų propaganda".

Pagyrimas Tapinui

"Ne mažiau abejonių kelia ir pagyrimas Lietuvos žurnalistui ir laidų vedėjui Andriui Tapinui. Ataskaitoje pabrėžiama jo "pilietinė iniciatyva", kai jis paleido žymą #kremliausmusuistorijosneperrasysi. Kaip jūs galite lengvai įsitikinti, ši žyma išnyko praėjusią vasarą, todėl neverta kalbėti apie projekto sėkmę", — rašo "Sputnik France".

Taip pat pabrėžiama, kad ataskaitos autoriai praleido dar vieną, daug įdomesnį Tapino biografijos momentą,  kad jis bendradarbiauja ne tik su Lietuvos žiniasklaida, bet ir su kanalu "Current Time" (bendras Amerikos žiniasklaidos "Voice of America" ir "Radio Liberty" projektas, kurį finansuoja JAV Kongresas).

Praėjusiais metais televizijos laidų vedėjas atakavo Statkevičių, kuris interviu "Sputnik" kritikavo padėtį Lietuvoje. Tapinas apkaltino savo tautietį, kad jis veikia "priešo", tai yra Rusijos, naudai ir paragino medžioti "nenaudingus idiotus", kurie išdrįsta duoti interviu "Sputnik".

Prisistatydamas "Sputnik" korespondentu, jis ir jo komanda pradėjo skambinti Lietuvoje žinomiems asmenims, norėdami identifikuoti tuos, kurie pasiruošę bendrauti su Rusijos žiniasklaidos žurnalistais.

"Iš karto atsiprašau visų pašnekovų už tokią provokaciją. Pokalbio pabaigoje planavome prisistatyti, bet noriu tikrai pasidžiaugti, kad Juozo įdirbis nenuėjo veltui — beveik visi mūsų menininkai atsiliepė, mandagiai paprašė perskambinti, išgirdę su kuo kalba, po to nebekėlė", — sakė Tapinas savo laidoje "Laikykitės ten" televizijos kanale "Laisvės TV".

Socialiniuose tinkluose Statkevičių užsipuolė dėl interviu Sputnik Lietuva >>

Laidos metu žurnalistas su malonumu pareiškė, kad dauguma tų, kuriems jis skambino, nenorėjo kalbėti, kai jiems buvo pasakyta, kad su jais nori pasikalbėti "Sputnik" ar "RT".

Šią savaitę keturi Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos ir Karo mokyklos strateginių studijų instituto (IRSEM) ekspertai pristatė 214 puslapių apimančią ataskaitą.

63
Tegai:
troliai, elfai, Rusijos propaganda, propaganda, Andrius Tapinas, Latvija, Prancūzija, Lietuva
Dar šia tema
Tapino užvestas terorizavimo buldozeris pervažiavo seimūnę
Tapino byla
Keitė Midlton

Žiaurūs žaidimai: Keitė Midlton sukrėsta artimo draugo išdavystės

(atnaujinta 20:55 2020.06.05)
Kembridžo hercogienė negali susitaikyti su skandalingo straipsnio leidinyje "Tatler" publikavimu, nes žurnalui vadovauja asmuo, kuriuo ji pasitikėjo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nelabai gerai nusiteikusi: hercogienė negali atleisti artimo žmogaus išdavystės.

Midlton pasisakė prieš britų leidinį "Tatler", kuris su nuoroda į patikimą šaltinį atskleidė ne pačias maloniausias hercogienės ir jos artimųjų gyvenimo detales. Be to, karalienės favoritė susidūrė su stipriu spaudos atkirčiu, kuris ją pastatė į Megan Markl vietą. Bet įdomiausia laukė ateityje.

Kaip pranešė leidinys "The Sun", Midlton iki šiol negali atsigauti po sukrėtimo, nes "Tatler" vyriausiasis redaktorius yra jos ilgametis draugas Ričardas Denenas (Richard Dennen).

Keitė ir Ričardas kartu studijavo universitete ir keletą metų buvo kaimynais. Kai būsimoji hercogienė ir karalienės anūkas padarė pertrauką santykiuose, būtent Denenas ją paguodė bendroje kelionėje į Prancūziją. Be to, redaktorius ne kartą dalinosi asmeninėmis nuotraukomis su Midlton ir šoko per karališkąsias vestuves 2011 metais.

Anot insaiderių, Midlton jaučiasi išduota, nes tikri draugai vargu ar atskleistų jos paslaptis, o juo labiau leistų spausdinti asmeninę informaciją.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Megan Markl padarė karalienei staigmeną ir vėl pažeidė protokolą
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Drąsi Keitės Midlton iškirptė apstulbino manieringuosius britus
Rusijos ambasada Čekijoje

Čekija išsiuntė du Rusijos ambasados darbuotojus

(atnaujinta 20:47 2020.06.05)
Anot "Rossotrudničestvo", diplomatai turi išvykti iš užsienio valstybės teritorijos per 48 valandas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Čekijos vyriausybė nusprendė išsiųsti iš šalies du Rusijos ambasados ​​darbuotojus, tai susiję su istorija apie neva Rusijos diplomato gabentus ricino nuodus į Čekiją, penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė ministras pirmininkas Andrejus Babišas su nuoroda į vietos specialiąsias tarnybas.

"Mes esame suvereni valstybė ir panašios akcijos mums nepriimtinos. Esant tokiai situacijai mes nusprendėme: du Rusijos ambasados ​​darbuotojai buvo pavadinti persona non grata", — Čekijos premjero žodžius cituoja RIA Novosti.

Rusijos ambasada dviejų savo diplomatų išsiuntimą iš šalies pavadino "sufabrikuota provokacija". Diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad jie gavo Čekijos užsienio reikalų ministerijos notą.

"Kalbama apie sufabrikuotą provokaciją. Šis nedraugiškas žingsnis, kuris iš pradžių buvo grindžiamas nepagrįstais kaltinimais žiniasklaidoje, liudija, kad Prahoje nėra noro normalizuoti Rusijos ir Čekijos santykius, kurie pastaruoju metu degradavo ne dėl mūsų kaltės. Esame giliai nusivylę tokiu čekų partnerių požiūriu, kuris palieka vis mažiau vietos konstruktyviam dialogui", — sakoma Rusijos diplomatinės atstovybės komentare.

Kaip pranešė Federalinės agentūros prie Nepriklausomų Valstybių Sandraugos užsienyje gyvenančių tautiečių reikalų ir tarptautinio humanitarinio bendradarbiavimo klausimais ("Rossotrudničestvo") vadovo pavaduotojas Michailas Briuchanovas, iš Čekijos išsiųsti Rusijos diplomatai — tai laikinai einantis "Rossotrudničestvo" atstovybės Prahoje vadovo pareigas Andrejus Končakovas ir atstovybės darbuotojas, kurio pavardė Rybakovas.

Jie turi išvykti iš Čekijos Respublikos per 48 valandas, "Rossotrudničestvo" ieškos galimybių išvežti juos per uždarytas sienas dėl pandemijos sąlygų.

"Kai viena valstybė praneša kitai (apie diplomatų išsiuntimą — Sputnik), žmonės privalo išvykti iš šalies per 48 valandas. Tačiau sienos uždarytos, tada paprastai po 48 valandų žmogus praranda savo įgaliojimus, šalis nebelaiko jo diplomatu, tik pakeliui namo įstrigusiu keleiviu. 48 valandas jie vis dar yra darbuotojai, turintys diplomatinį imunitetą", — paaiškino "Rossotrudničestvo" vadovo pavaduotojas.

Briuchanovas padarė prielaidą, kad kol kas išsiunčiami iš šalies federalinės agentūros darbuotojai bus savo namuose Prahoje.

"Ir kai bus pirmoji galimybė juos transportuoti, jie turės ja pasinaudoti", — nurodė jis.

Briuchanovas atkreipė dėmesį į tai, kad pandemijos metu diplomatams niekada nebuvo uždarytos sienos.

"Paprastai nėra transporto sprendimų sienai kirsti. Ieškosime galimybių, stebėsime, ar nėra ta pačia kryptimi vykstančių reisų. Gal jie mašina pervažiuos į Vokietiją ir skris iš ten. Mes dirbsime su šiuo klausimu dabar", — baigė jis.

Maskva neatmetė tokio paties atsako į oficialios Prahos veiksmus.

Kaip savo Twitter paskyroje pažymėjo Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis, Rusija yra suinteresuota gerais santykiais su Čekija, tačiau turi visas priežastis analogiškai reaguoti į Rusijos diplomatų išsiuntimą.

Savo ruožtu Federacijos Tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas taip pat neatmetė galimybės atsakyti tuo pačiu.

Savaitraštis "Respekt" balandžio 27 dieną su nuoroda į šaltinį specialiosiose tarnybose pranešė, kad mėnesio pradžioje į Prahą atskrido vyras su Rusijos diplomatiniu pasu ir lagamine atvežė ricino nuodų. Anot leidinio, vyras nuvyko į Rusijos ambasadą. Čekijos televizija gegužės 10 dieną pareiškė, kad šis vyras — laikinai einantis "Rossotrudničestvo" atstovybės Čekijoje vadovo pareigas Andrejus Končakovas. Čekijos žiniasklaida teigia, kad dėl jo policija saugo tris Prahos politikus, susijusius su aikštės priešais Rusijos ambasadą pervadinimu Boriso Nemcovo garbei, paminklo Vlasovo armijos kareiviams pastatymu ir paminklo sovietų maršalui Ivanui Konevui nugriovimu.

Rusijos ambasada Čekijoje paneigė pranešimus apie atvežtus nuodus ir pavadino juos "žiauriais ir šlykščiais". Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Čekijos žiniasklaidos pranešimai panašūs į "eilinę antį". Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad niekas nepateikė įrodymų, jog Maskva bandė ką nors nunuodyti Čekijoje.

Ambasada gegužės 11 dieną pareiškė, kad dėl patyčių Čekijos žiniasklaidoje Rusijos diplomatui skamba grasinimai. Diplomatinė atstovybė paprašė Čekijos užtikrinti apsaugą ambasados ​​darbuotojui.

Tegai:
Čekija, Rusija, Rusijos ambasada
Omletas

Be žalos figūrai. galima valgyti vakare?

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
Kaip nemarinti savęs badu nuo "draudžiamų" 18 valandų vakaro, o priešingai, valgyti ir lieknėti — skaitykite Sputnik rekomendacijose

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Griežta priesaika, kad po 18 valandos negalima valgyti, jau seniai yra pasenusi. Dauguma šiuolaikinių dietologų choru pataria ne atiduoti vakarienę priešui, o tiesiog peržiūrėti mitybos vakare kokybę ir kiekį.

Taigi, būkite saikingi ir pasirinkite tinkamus produktus. Labiausiai verti pretendentai su žyma 18+ — Sputnik atrankoje.

Žalios daržovės

Salierai, svogūnai, špinatai, agurkai — daržovės, turinčios neigiamą kaloringumą. O tai reiškia, kad joms suvirškinti organizmas sunaudoja daug daugiau energijos, nei yra jų sudėtyje.

Vištienos filė

Paukštienos mėsa (balta) laikoma mažai kaloringu baltymų šaltiniu ir idealia vakariene. Ją geriau ruošti garuose arba grilyje, o vietoj riebių padažų naudoti kvapnius prieskonius ir pagardus.

Куриное филе, архивное фото
Vištienos filė

Žuvis

Žuvies patiekalai lengvai virškinami, o tai reiškia, kad jūs netgi galite sau leisti riebesnes veisles — lašišą ar skumbrę. Šiose rūšyse yra maksimalus kiekis naudingų Omega-3 rūgščių, kurios normalizuoja širdies veiklą ir pagerina miego kokybę.

Kiaušiniai

Taip, tryniai vakarienei nėra pati geriausia idėja, nes juose daug cholesterolio. Tačiau omletas iš baltymų laikomas viena iš naudingiausių vakarienių.

Varškė

Jei jūs "draugaujate" su laktoze, tada varškė taps puikia alternatyva. Geriausias variantas — 5 % riebumo varškė. Galima sumaišyti ją su graikišku jogurtu arba pasigaminti lengvą apkepą be cukraus.

Творог, сметана и молоко
© Depositphotos /
Pieno produktai
Tegai:
sveika mityba, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Dietologė paneigė mitą apie kalorijų skaičiavimo naudą
Numetusi 21 kilogramą mergina įvardijo keturias lieknėjimo paslaptis
Maisto kultas. Kur rasti "valgomų" paminklų
"Rytmečio gaiva". Kaip pasigaminti sveiką migdolų pieno ir mangų desertą