Lenkijos vėliava, archyvinė nuotrauka.

Lenkijos URM atleido darbo MVTSI absolventus

43
(atnaujinta 20:00 2018.09.10)
Sausio mėnesį žiniasklaida parašė apie Lenkijos užsienio reikalų ministerijos planus atleisti MVTSI absolventus

VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik.  Lenkijos užsienio reikalų ministerija atleido beveik visus darbuotojus, kurie baigė MVTSI (Maskvos valstybinis tarptautinių santykių institutas), praneša RIA Novosti su nuoroda į žinybos vadovą Jaceką Čaputovičių.

Jis pabrėžė, kad 86 iš 101 Lenkijos ambasadoriai bus pakeisti. Be to, pakeisti beveik visi 111 Užsienio reikalų ministerijos direktoriai ir direktorių pavaduotojai.

Sausio mėnesį žiniasklaida parašė apie Lenkijos užsienio reikalų ministerijos planus atleisti MVTSI absolventus. Tokios ataskaitos pasirodė netrukus po to, kai ministerijos vadovu tapo Jacekas Čaputovičius, kuris pakeitė Vitoldą Vaščikovskį.

Pasak radijo stoties RMF FM, viena iš pagrindinių Vaščikovskio atsistatydinimo priežasčių buvo  nenoras atlikti radikalią personalo kaitą. Radijo stotis sakė, kad naujasis užsienio reikalų ministras ketina pakeisti senus darbuotojus ir apriboti  jų mokymą.

Rusijos švietimo ir mokslo ministro pavaduotojas Pavelas Zinkovičius sakė, kad jį nustebino Lenkijos užsienio reikalų ministerijos sprendimas.

"Aš negaliu komentuoti, aš asmeniškai mokiausi MVTSI, tarp mūsų buvo lenkų studentai — labai geri vaikinai. Tiesą sakant, tai jau netelpa į jokius rėmus..", — sakė viceministras.

Kuo skaudžiau įkąsti Rusijai

Į situaciją buvo sureaguota abiejuose Rusijos parlamento rūmuose. Pirmasis Tarptautinio komiteto viršininko pavaduotojas  Vladimiras Džabarovas mano, kad atleisdama MVTSI absolventus Lenkijos užsienio reikalų ministerija neteks profesionalų.

"Akivaizdu, kad tai yra visiška nesąmonė. Lenkijos politikai konkuruoja tarpusavyje, kas skaudžiau įkąs Rusijai", — sakė senatorius.

Džabarovas priminė, kad daugelis žinomų politikų visame pasaulyje baigė Rusijos universitetus.

Valstybės Dūmos komiteto tarptautinių reikalų narys Vitalijus Milonovas, savo ruožtu, pasiūlė Lenkijos užsienio reikalų ministerijai samdyti Ukrainos diplomatinių įstaigų absolventus.

"Tai vieta, kur ruošiami tikri diplomatinės minties asai ir kurių kvalifikacijos atžvilgiu lenkams neturėtų kilti klausimų", — sakė deputatas.

Milonovas apgailestavo, kad Lenkija nuolat pasiduoda "rusofobijos recidyvui, besiribojančiam su klinikine šizofrenija".

"Nekyla abejonių, kad Lenkijos valdžios struktūroms yra naudinga palaikyti baisius mitus apie Rusijos grėsmę, ši baimė neturi racionalaus paaiškinimo ir labiau panaši į pono Tvardovskio nuotykius mėnulyje nei į realybę", — sakė agentūros pašnekovas.

43
Tegai:
specialistas, atleisti iš tarnybos, Užsienio reikalų ministerija, Lenkija, Rusija
Dar šia tema
Lietuva ir Lenkija vadovauja ES "rusofobijos frontui"
Lietuva ir Lenkija: draugystė "nuo energetikos iki vandalizmo"
Ekspertas: Baltijos šalys gąsdinamos Rusija, kad pirktų karinę techniką
Kremlius papasakojo, dėl ko kilo rusofobija Didžiojoje Britanijoje
JAV aktorė Natalie Portman, archyvinė nuotrauka

Natalie Portman laukiasi trečio vaiko

(atnaujinta 23:17 2020.07.15)
Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai

Natalie Portman ir choreografas Benjaminas Millepiedas netrukus vėl taps tėvais: bent jau tokia išvada kyla pasirodžius naujoms paparacių nuotraukoms.

Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai, kuriuos sunku paslėpti net ir su laisvo kirpimo suknele. Paparaciams pavyko padaryti porą nuotraukų iš pasivaikščiojimo su vaikais Los Andžele liepos 9 dieną, tačiau fotografijos agentūrose nuotraukos paskelbtos tik šiandien.

Natalie ir Benjaminas pradėjo susitikinėti filmuojant filmą "Juodoji gulbė" ("Black Swan"), kuriame ji atliko pagrindinį vaidmenį, o jis buvo choreografas.

2010 metais gruodžio mėnesį poros atstovai pranešė, kad Portman ir Millepied susižadėjo. 2011 metais birželio 4 dieną gimė jų pirmagimis sūnus Aleph Portman-Millepied, o po metų pora susituokė. Judviejų dukra Amalia gimė 2017 metų vasario 22 dieną.

Tegai:
nėštumas, JAV
Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

(atnaujinta 23:14 2020.07.15)
Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. TSN televizijos laidos vedėja Ukrainos televizijos kanale "1+1" Marička Padalko tiesioginio eterio metu neteko priekinio danties. Apie tai pranešė RIA Novosti.

"Instagram paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip vedėja nepasimetė ir toliau vedė laidą. Publikacijos autorė pažymėjo, kad Padalko vietoje ji būtų "apsiverkusi".

Interneto vartotojų manymu, laidos vedėjai arba įstatytas laikinas dantis, arba venyras. Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose.

Tegai:
vaizdo įrašas, Ukraina
Geltonų rapsų laukas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 16-osios šventės

(atnaujinta 23:29 2020.07.15)
Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia, nuo 2017 metų Lietuvoje minima Agronomų diena, katalikai šią dieną šlovina Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją

Liepos 16 yra 197-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 198-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 168 dienos.

Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia. Būdavo apeinami rugiai. Šeimininkas nupjaudavo pirmą sruogą rugių ir atnešdavo šeimai pasivaišinti. Žemės deivei Žemynai buvo aukojama duonos — duona apkasama aplink rugių lauką. Nupjovus ir pastačius pirmą rugių pėdą, pjovėjai nusilenkdavo saulei, dainuodavo pjūties dainas.

Pirmoji rugių pėda vadinta "šeimininku". Tikėta, kad ji saugo nuo bėdų. Kelios pirmosios varpos iš jos buvo sudeginamos ant aukuro, aukojant likimo deivei Laimai ir deivei Žemynai.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, šią dieną pradėta šlovinti šv. Mergelė Marija. Liaudyje paplito tikėjimas, kad būtent šią dieną Mergelė Marija išvaduoja sielas iš skaistyklos.

Šią dieną minima Agronomų diena. Lietuvoje kalendorinė Agronomų diena pirmą kartą buvo paminėta 2017 metais, kai Seimas įtraukė šią datą į atmintinų dienų sąrašą.

Idėja švęsti agronomų šventę buvo pasiūlyta XXIX Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavime, vykusiame Akademijoje, Kėdainių rajone, 2015 metų birželio 26 dieną. Gražią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Augalininkystės skyriaus specialistų iškeltą idėją palaikė visi suvažiavimo dalyviai, kurių buvo šiek tiek per aštuoniasdešimt.

Katalikai šią dieną mini Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją (Škaplierinę).

Ant Karmelio kalno pranašas Elijas kadaise buvo atvedęs Izraelio žmones, kad pagarbintų gyvąjį Dievą. Po to, ieškodami vienatvės, atkeliavo atsiskyrėliai, kurie vėliau įsteigė kontempliatyvinio gyvenimo Dievo Motinos globoje Ordiną.

Ši diena istorijoje

1940 metais JAV prezidento Franklino Ruzvelto dekretu užblokuotas Amerikos bankuose buvęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos auksas, į kurį pretendavo TSRS valstybinis bankas.

1993 metais veiklą pradėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinė, vienintelė saugojusi visą Lietuvos sieną su Baltarusija, kurios ilgis — 679 km. Šiuo metu VSAT Vilniaus rinktinė saugo 223,3 km ilgio valstybės sienos ruožą su Baltarusija.

Savo vardadienius šią dieną mini Auksė, Danguolė, Danguolis, Fausta, Faustas, Karmela, Karmelas, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė.

Tegai:
šventės, šventė