Baltieji Rūmai

JAV gali įvesti sankcijas Tarptautiniam baudžiamajam teismui

31
(atnaujinta 15:01 2018.09.11)
Tarptautinė žmogaus teisių organizacija "Amnesty International" pasmerkė Vašingtono planus ir priminė, kad Tarptautinis baudžiamasis teismas apsaugo tuos, kurių teisės buvo rimtai pažeistos

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėjas Džonas Boltonas pareiškė, kad JAV valdžia padarys viską, kas įmanoma, siekdama apsaugoti savo piliečius nuo Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) persekiojimo, ir gali taikyti sankcijas prieš jo teisėjus, praneša RIA Novosti.

Patarėjas taip pat teigė, kad Vašingtonas gins ir savo sąjungininkus nuo neva "neteisingo baudžiamojo persekiojimo iš neteisėto teismo pusės".

"Mes nebendradarbiausime su TBT, mes nepadėsime TBT, ir, žinoma, mes neprisijungsime prie TBT", — pasakė politikas savo kalbos metu Vašingtone.

Pasak Boltono, čia kalbama ir apie tariamus teismo bandymus persekioti JAV karius už nusikaltimus Afganistane.

Tarptautinė žmogaus teisių organizacija "Amnesty International" pasmerkė JAV poziciją.

Organizacija teigė, kad JAV smūgis prieš TBT — tai ataka prieš tuos "aukų ir išgyvenusių milijonus", kurie susidūrė su sunkiausiais tarptautinės teisės nusikaltimais. Pasak žmogaus teisių aktyvistų, tokie Vašingtono pareiškimai nuvertina daugelį metų svarbaus darbo, kurį tarptautinė bendruomenė darė, siekdama skatinti teisingumą.

"Amnesty International" paragino JAV ne taikyti sankcijas, bet "kartą ir visiems laikams" patvirtinti Romos statutą, kuris yra pamatinis TBT dokumentas.

Anksčiau buvo pranešta, kad Valstybės departamentas priešinosi Palestinos kreipimuisi į TBT dėl Izraelio veiksmų, pavadinęs tokias priemones "neproduktyviomis".

JAV ir Tarptautinio baudžiamojo teismo konfrontacija tęsiasi daugelį metų. 2000 metais JAV pasirašė Romos statutą, tačiau Kongresas neratifikavo dokumento, o po dvejų metų Vašingtono parašas buvo panaikintas.

Džordžo Bušo Jaunesniojo administracija šį sprendimą paaiškino tuo, kad JAV turi savo nacionalinius interesus, taip pat tuo, kad reikia apsaugoti JAV karius nuo tariamo baudžiamojo persekiojimo.

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) — pirmasis nuolatinis tarptautinis teismas, įkurtas pagal sutartis, siekiant padėti užkirsti kelią nebaudžiamumui už rimtus nusikaltimus, padarytus XXI amžiuje.

31
Tegai:
užsienio politika, nusikaltimas, teismas, sankcijos, Tarptautinis baudžiamais teismas, JAV
Dar šia tema
Amerikos analitikas paaiškino, kaip sankcijos kenkia dolerio hegemonijai
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas pareiškė, kad nori "branduolinio pakto" su Rusija

(atnaujinta 18:51 2020.06.03)
Anksčiau JAV paskelbė galvojančios pratęsti Branduolinės ginkluotės mažinimo sutartį (START-III), kuri baigia galioti 2021 metais, su Rusija

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad nori "branduolinio pakto" su Rusija.

"Aš noriu branduolinio pakto, saugaus atomo, nes tai yra didžiausia problema, egzistuojanti pasaulyje", — Trampas sakė interviu "Fox" radijui atsakydamas į klausimą apie Rusiją.

Anksčiau JAV paskelbė galvojančios pratęsti Branduolinės ginkluotės mažinimo sutartį (START-III), kuri baigia galioti 2021 metais, su Rusija, tačiau jos siūlo išplėsti sutartį įtraukiant į ją daugybę naujų ginklų ir taip pat siūlo prie jos prijungti KLR.

Kinija pareiškė, kad nėra suinteresuota tokiomis derybomis.

Tegai:
sutartis, JAV, Rusija, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija
Trampas sako, kad Baidenas nežino, kaip nutraukti riaušes JAV
Stokholmas, archyvinė nuotrauka

Švedija apgailestauja dėl sprendimo neskelbti karantino dėl koronaviruso

(atnaujinta 18:40 2020.06.03)
Švedija atsisakė nustatyti griežtus apribojimus. Nors infekcija plito, šalyje ir toliau veikė paslaugų įmonės, mokyklos ir darželiai, valdžia apsiribojo gyventojų raginimu imtis atsargumo priemonių

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Vyriausiasis Švedijos epidemiologas Andersas Tegnelis (Anders Tegnell) pripažino, kad mirštamumas nuo koronaviruso šalyje buvo per didelis. Tai jis teigė interviu "Sveriges Radio".

"Jei mes būtume susidūrę su šia liga, žinodami viską, ką žinome dabar, manau, mes būtume užėmę tarpinę poziciją tarp dabartinės Švedijos strategijos ir to, ką padarė likęs pasaulis", — teigė ekspertas.

Jis pridūrė, kad Švedija turėjo papildyti apribojimus kitomis priemonėmis. Tegnelis pripažino, kad šalyje priešlaikinių mirčių buvo per daug, ir to buvo galima išvengti.

Tačiau kartu epidemiologas mano, kad neteisinga įvesti visas priemones iš karto, kaip tai darė kitos šalys, nes tai neleidžia suprasti, kurios iš jų buvo veiksmingos, o kurios ne.

"Galbūt sužinosime dabar, kai apribojimai bus pradėti panaikinti po vieną, ir galbūt iš dalies suprasime, ką galėtume padaryti papildomai visiškai neuždarę visuomenės", — padarė išvadą Tegnelis.

Koronaviruso pandemija apėmė beveik visą pasaulį. Iš viso buvo užsikrėtę daugiau kaip 6,2 milijono žmonių, iš jų 379 tūkstančiai mirė.

Švedija dėl epidemijos atsisakė nustatyti griežtus apribojimus. Nepaisant infekcijos plitimo, šalyje ir toliau veikė paslaugų įmonės, mokyklos ir darželiai. Valdžia apsiribojo gyventojų raginimu imtis atsargumo priemonių.

Šiuo metu šalyje užregistruota apie 38 tūkst. užsikrėtusiųjų, iš jų daugiau nei keturi tūkstančiai mirė. Pagal užsikrėtusiųjų ir aukų skaičių šalis kelis kartus viršija savo kaimynių — Danijos, Norvegijos ir Suomijos — rodiklius.

Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
© Sputnik /
Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
Tegai:
karantinas, Švedija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje

Ginkluoti amerikiečiai gina savo verslą nuo marodierių

(atnaujinta 19:02 2020.06.03)
Čikagoje šeimos valdomų alkoholinių gėrimų parduotuvių darbuotojai buvo priversti griebtis šaunamųjų ginklų, kad apsaugotų savo verslą nuo plėšikų

Jungtines Valstijas apėmė protestų banga, neramumai prasidėjo po 46 metų afroamerikiečio Džordžo Floido mirties, sukeltos policijos pareigūno veiksmų sulaikymo metu Mineapolyje.

Visoje šalyje demonstracijos pamažu peraugo į riaušes, lydimas masinių plėšimų ir susirėmimų su policija. Daugelis Amerikos miestų merų ir valstijų gubernatorių buvo priversti įvesti savo regionuose komendanto valandas ir netgi patraukti Nacionalinės gvardijos pajėgas, kurios padeda numalšinti neramumus.

San Diege policijos automobilis įvažiavo į protestuotojų minią >>

Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip JAV policija atsiklaupė priešais protestuotojus >>

Protestai JAV: kaip amerikiečiai bando primesti kaltę Rusijai >>

Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
Amerikai siūloma rinktis tarp rasizmo ir anarchijos
Trampas sako, kad Baidenas nežino, kaip nutraukti riaušes JAV