Ukrainos dujotiekis

"Naftogaz" pasiūlė parduoti Ukrainos dujų transportavimo sistemą

46
(atnaujinta 12:44 2018.09.11)
Bendrovės valdyba pasiūlė Ukrainos vyriausybei parduoti beveik pusę dujų transportavimo sistemos akcijų užsienio investuotojams, tai leis išlaikyti pagrindinį vaidmenį dujų tranzite ES

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. "Naftogaz" pasiūlė Ukrainos vyriausybei parduoti 49 procentus Ukrainos dujų transportavimo sistemos (DTS) operatoriaus akcijų užsienio partneriui, kad išsaugotų dujų tranzitą dabartiniu lygiu, praneša leidinys "Ukrainos naujienos".

Apie tai tapo žinoma iš "Naftogazo" valdybos viršininko pareigas laikinai einančio Sergejaus Konoveco laiško Ukrainos ministro pirmininkui Vladimirui Groismanui.

Konoveco nuomone, akcijų pardavimo poreikis atsiras po "Naftogaz" ir "Gazprom" tranzito sutarties pabaigos 2019 metais.

Visą DTS akcijų paketą sudaro apie 14 milijardų dolerių, atitinkamai 49 procentai ― apie septynis milijardus dolerių.

"Ukrainos įstatymas leidžia kvalifikuotam tarptautiniam partneriui įsigyti iki 49 procentų Ukrainos GTS operatoriaus įstatinio kapitalo akcijų. <…> Partnerystė bus tiesiogiai nukreipta į strateginio tikslo — pagrindinio tranzitinio vaidmens išlaikymo — realizavimą, be to, atitiks Ukrainos interesus", — kreipiasi į Ukrainos premjerą Konovecas.

"Naftogaz" taip pat paprašė Groismano pateikti svarstyti šį klausimą Nacionalinei saugumo ir gynybos tarybai, kad būtų priimtas sprendimas.

Be to, bendrovė prašo Vyriausybės parengti ir patvirtinti veiksmų planą tam atvejui, jei po 2019 metų visiškai nebus gamtinių dujų tranzito per Ukrainos teritoriją į ES.

2014 metais Ukraina priėmė įstatymą, leidžiantį parduoti DTS investuotojams iš JAV ir Europos Sąjungos. Naujiems savininkams bus suteikta teisė valdyti arba gauti koncesiją ir nuomoti magistralinius dujotiekius ir požemines saugyklas.

Pagrindinis reikalavimas potencialiam investuotojui ― maksimali Ukrainos DTS apkrova. Kovo viduryje energetikos ministro pavaduotoja Natalija Boiko pranešė, kad Kijeve vyksta konsultacijos su partneriais iš penkių Europos šalių.

Anksčiau "Naftogaz" bandė priversti "Gazprom" peržiūrėti tarifus Rusijos dujų tranzitui Stokholmo arbitraže, tačiau teismas atmetė bendrovės reikalavimą.

Kitame ginče dėl dujų tiekimo ir tranzito sutarčių arbitražas nurodė "Gazprom" sumokėti "Naftogaz" 2,56 milijardo dolerių. Rusijos bendrovė apskundė sprendimą Švedijos apeliaciniam teismui, taip pat paskelbė, kad pradeda sutarčių su Ukraina nutraukimo procedūrą.

Gegužės pabaigoje Kijevas pranešė apie priverstinį lėšų išieškojimą ir "Nord Stream AG" bei "Nord Stream-2 AG" akcijų areštą Šveicarijoje. Tačiau birželį "Gazprom" pasiekė, kad Stokholmo arbitražo sprendimo vykdymas būtų pristabdytas. "Naftogaz" bandė panaikinti teismo nuosprendį, tačiau jo argumentai buvo įvertinti kaip neįtikinami.

46
Tegai:
eksportas, dujos, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
"Naftogaz" tiki, kad "Nord Stream-2" neigiamai paveiks ne tik Ukrainą, bet visą Europą
Teismas areštavo "Gazprom" aktyvus Nyderlanduose pagal "Naftogaz" ieškinį
"Nord Stream-2" įpareigota imtis priemonių dėl "Gazprom" ir "Naftogaz" ginčo
"Gazprom" pareikalavo visiškai panaikinti sprendimą dėl ginčo su "Naftogaz"
Europos dujos kainavo Ukrainai keturis kartus brangiau nei Rusijos
Vokietija metė Ukrainą prie "Gazprom" kojų
JAV aktorė Natalie Portman, archyvinė nuotrauka

Natalie Portman laukiasi trečio vaiko

(atnaujinta 23:17 2020.07.15)
Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai

Natalie Portman ir choreografas Benjaminas Millepiedas netrukus vėl taps tėvais: bent jau tokia išvada kyla pasirodžius naujoms paparacių nuotraukoms.

Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai, kuriuos sunku paslėpti net ir su laisvo kirpimo suknele. Paparaciams pavyko padaryti porą nuotraukų iš pasivaikščiojimo su vaikais Los Andžele liepos 9 dieną, tačiau fotografijos agentūrose nuotraukos paskelbtos tik šiandien.

Natalie ir Benjaminas pradėjo susitikinėti filmuojant filmą "Juodoji gulbė" ("Black Swan"), kuriame ji atliko pagrindinį vaidmenį, o jis buvo choreografas.

2010 metais gruodžio mėnesį poros atstovai pranešė, kad Portman ir Millepied susižadėjo. 2011 metais birželio 4 dieną gimė jų pirmagimis sūnus Aleph Portman-Millepied, o po metų pora susituokė. Judviejų dukra Amalia gimė 2017 metų vasario 22 dieną.

Tegai:
nėštumas, JAV
Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

(atnaujinta 23:14 2020.07.15)
Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. TSN televizijos laidos vedėja Ukrainos televizijos kanale "1+1" Marička Padalko tiesioginio eterio metu neteko priekinio danties. Apie tai pranešė RIA Novosti.

"Instagram paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip vedėja nepasimetė ir toliau vedė laidą. Publikacijos autorė pažymėjo, kad Padalko vietoje ji būtų "apsiverkusi".

Interneto vartotojų manymu, laidos vedėjai arba įstatytas laikinas dantis, arba venyras. Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose.

Tegai:
vaizdo įrašas, Ukraina
Geltonų rapsų laukas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 16-osios šventės

(atnaujinta 23:29 2020.07.15)
Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia, nuo 2017 metų Lietuvoje minima Agronomų diena, katalikai šią dieną šlovina Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją

Liepos 16 yra 197-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 198-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 168 dienos.

Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia. Būdavo apeinami rugiai. Šeimininkas nupjaudavo pirmą sruogą rugių ir atnešdavo šeimai pasivaišinti. Žemės deivei Žemynai buvo aukojama duonos — duona apkasama aplink rugių lauką. Nupjovus ir pastačius pirmą rugių pėdą, pjovėjai nusilenkdavo saulei, dainuodavo pjūties dainas.

Pirmoji rugių pėda vadinta "šeimininku". Tikėta, kad ji saugo nuo bėdų. Kelios pirmosios varpos iš jos buvo sudeginamos ant aukuro, aukojant likimo deivei Laimai ir deivei Žemynai.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, šią dieną pradėta šlovinti šv. Mergelė Marija. Liaudyje paplito tikėjimas, kad būtent šią dieną Mergelė Marija išvaduoja sielas iš skaistyklos.

Šią dieną minima Agronomų diena. Lietuvoje kalendorinė Agronomų diena pirmą kartą buvo paminėta 2017 metais, kai Seimas įtraukė šią datą į atmintinų dienų sąrašą.

Idėja švęsti agronomų šventę buvo pasiūlyta XXIX Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavime, vykusiame Akademijoje, Kėdainių rajone, 2015 metų birželio 26 dieną. Gražią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Augalininkystės skyriaus specialistų iškeltą idėją palaikė visi suvažiavimo dalyviai, kurių buvo šiek tiek per aštuoniasdešimt.

Katalikai šią dieną mini Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją (Škaplierinę).

Ant Karmelio kalno pranašas Elijas kadaise buvo atvedęs Izraelio žmones, kad pagarbintų gyvąjį Dievą. Po to, ieškodami vienatvės, atkeliavo atsiskyrėliai, kurie vėliau įsteigė kontempliatyvinio gyvenimo Dievo Motinos globoje Ordiną.

Ši diena istorijoje

1940 metais JAV prezidento Franklino Ruzvelto dekretu užblokuotas Amerikos bankuose buvęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos auksas, į kurį pretendavo TSRS valstybinis bankas.

1993 metais veiklą pradėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinė, vienintelė saugojusi visą Lietuvos sieną su Baltarusija, kurios ilgis — 679 km. Šiuo metu VSAT Vilniaus rinktinė saugo 223,3 km ilgio valstybės sienos ruožą su Baltarusija.

Savo vardadienius šią dieną mini Auksė, Danguolė, Danguolis, Fausta, Faustas, Karmela, Karmelas, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė.

Tegai:
šventės, šventė