Ukrainos dujotiekis

"Naftogaz" pasiūlė parduoti Ukrainos dujų transportavimo sistemą

47
(atnaujinta 12:44 2018.09.11)
Bendrovės valdyba pasiūlė Ukrainos vyriausybei parduoti beveik pusę dujų transportavimo sistemos akcijų užsienio investuotojams, tai leis išlaikyti pagrindinį vaidmenį dujų tranzite ES

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. "Naftogaz" pasiūlė Ukrainos vyriausybei parduoti 49 procentus Ukrainos dujų transportavimo sistemos (DTS) operatoriaus akcijų užsienio partneriui, kad išsaugotų dujų tranzitą dabartiniu lygiu, praneša leidinys "Ukrainos naujienos".

Apie tai tapo žinoma iš "Naftogazo" valdybos viršininko pareigas laikinai einančio Sergejaus Konoveco laiško Ukrainos ministro pirmininkui Vladimirui Groismanui.

Konoveco nuomone, akcijų pardavimo poreikis atsiras po "Naftogaz" ir "Gazprom" tranzito sutarties pabaigos 2019 metais.

Visą DTS akcijų paketą sudaro apie 14 milijardų dolerių, atitinkamai 49 procentai ― apie septynis milijardus dolerių.

"Ukrainos įstatymas leidžia kvalifikuotam tarptautiniam partneriui įsigyti iki 49 procentų Ukrainos GTS operatoriaus įstatinio kapitalo akcijų. <…> Partnerystė bus tiesiogiai nukreipta į strateginio tikslo — pagrindinio tranzitinio vaidmens išlaikymo — realizavimą, be to, atitiks Ukrainos interesus", — kreipiasi į Ukrainos premjerą Konovecas.

"Naftogaz" taip pat paprašė Groismano pateikti svarstyti šį klausimą Nacionalinei saugumo ir gynybos tarybai, kad būtų priimtas sprendimas.

Be to, bendrovė prašo Vyriausybės parengti ir patvirtinti veiksmų planą tam atvejui, jei po 2019 metų visiškai nebus gamtinių dujų tranzito per Ukrainos teritoriją į ES.

2014 metais Ukraina priėmė įstatymą, leidžiantį parduoti DTS investuotojams iš JAV ir Europos Sąjungos. Naujiems savininkams bus suteikta teisė valdyti arba gauti koncesiją ir nuomoti magistralinius dujotiekius ir požemines saugyklas.

Pagrindinis reikalavimas potencialiam investuotojui ― maksimali Ukrainos DTS apkrova. Kovo viduryje energetikos ministro pavaduotoja Natalija Boiko pranešė, kad Kijeve vyksta konsultacijos su partneriais iš penkių Europos šalių.

Anksčiau "Naftogaz" bandė priversti "Gazprom" peržiūrėti tarifus Rusijos dujų tranzitui Stokholmo arbitraže, tačiau teismas atmetė bendrovės reikalavimą.

Kitame ginče dėl dujų tiekimo ir tranzito sutarčių arbitražas nurodė "Gazprom" sumokėti "Naftogaz" 2,56 milijardo dolerių. Rusijos bendrovė apskundė sprendimą Švedijos apeliaciniam teismui, taip pat paskelbė, kad pradeda sutarčių su Ukraina nutraukimo procedūrą.

Gegužės pabaigoje Kijevas pranešė apie priverstinį lėšų išieškojimą ir "Nord Stream AG" bei "Nord Stream-2 AG" akcijų areštą Šveicarijoje. Tačiau birželį "Gazprom" pasiekė, kad Stokholmo arbitražo sprendimo vykdymas būtų pristabdytas. "Naftogaz" bandė panaikinti teismo nuosprendį, tačiau jo argumentai buvo įvertinti kaip neįtikinami.

47
Tegai:
eksportas, dujos, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
"Naftogaz" tiki, kad "Nord Stream-2" neigiamai paveiks ne tik Ukrainą, bet visą Europą
Teismas areštavo "Gazprom" aktyvus Nyderlanduose pagal "Naftogaz" ieškinį
"Nord Stream-2" įpareigota imtis priemonių dėl "Gazprom" ir "Naftogaz" ginčo
"Gazprom" pareikalavo visiškai panaikinti sprendimą dėl ginčo su "Naftogaz"
Europos dujos kainavo Ukrainai keturis kartus brangiau nei Rusijos
Vokietija metė Ukrainą prie "Gazprom" kojų
Vitaminai

Nustatytas vitamino B2 trūkumo pavojus

(atnaujinta 14:43 2020.11.29)
Pastebėta, kad vitaminas B2 arba riboflavinas pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, leidžiančiomis neutralizuoti laisvuosius radikalus ir palengvinti daugelio ligų sukeltą oksidacinę žalą

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Perdanos universiteto ekspertai pasakojo apie vitamino B2 trūkumo pavojų, rašo "Star".

Pastebėta, kad vitaminas B2 arba riboflavinas pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, leidžiančiomis neutralizuoti laisvuosius radikalus ir palengvinti daugelio ligų sukeltą oksidacinę žalą.

Tačiau didelis laisvųjų radikalų kiekis gali pakenkti ląstelėms ir audiniams, o vėliau padidinti vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų, diabeto ir Alzheimerio ligos riziką.

Taip pat riboflavino trūkumas yra susijęs su padidėjusiu oksidaciniu stresu, dėl kurio gali pablogėti kraujodaros sistemos funkcijos, atsirasti anemija ir eritroidinė hipoplazija. Virškinimo sistemą taip pat gali varginti vitamino B2 trūkumas, sutrinka medžiagų apykaita.

Be to, ekspertai pažymi, kad reikiamo šios medžiagos kiekio trūkumas gali sukelti migreną, plaukų slinkimą, kataraktą, o jos papildymas priešingai, gali pagerinti būklę esant tokioms problemoms.

Tegai:
sveikata, vitaminai
Dar šia tema
PSO iškėlė kelių nulinių COVID-19 pacientų teoriją
Mokslininkai papasakojo apie džiovintų vaisių pranašumą prieš šviežius
Bezdžionės

Biologė pasiūlė būdą, kaip sumažinti naujų pandemijų riziką

(atnaujinta 14:42 2020.11.29)
Tuo pačiu ji priminė, kad pasaulinė gyvūnų apsaugos iniciatyva "Pasaulinė gyvūnų apsauga" iškėlė klausimą dėl prekybos laukiniais gyvūnais nutraukimo G20 aukščiausiojo lygio susitikime

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Uždraudus prekybą laukiniais gyvūnais ir atkuriant jų buveines, sumažės naujų pandemijų rizika, RIA Novosti sakė biologė, JT gyvūnų apsaugos ir biologinės įvairovės srities konvencijų konferencijų dalyvė Maria Voroncova.

"Kitos zoonozinės kilmės pandemijos tęsis, jei nesumažinsime laukinių gyvūnų ir žmonių kontaktų. Visų pirma, diskutuojama apie prekybos laukiniais gyvūnais ir jų dariniais draudimą arba moratoriumą", — sakė ji.

Ji patikslino, kad Kinija ir Vietnamas jau uždarė tokią prekybą dėl pandemijos. Rusijos "Greenpeace" padalinys pateikė peticiją dėl atitinkamo draudimo. Ji surinko daugiau nei 50 tūkstančių parašų, ji taip pat buvo nusiųsta į prezidento administraciją. Be to, pasaulinė gyvūnų apsaugos iniciatyva "Pasaulinė gyvūnų apsauga" iškėlė klausimą dėl prekybos laukiniais gyvūnais nutraukimo G20 aukščiausiojo lygio susitikime.

"Mes visada žinojome, kad kai prekiaujama beždžionėmis, antropoidais ar paprastaisiais, yra ligų perdavimo pavojus. Jie yra mums labai artimi ir turime daugybę įprastų ligų. Pavyzdžiui, ŽIV 20-ojo amžiaus pradžioje šoktelėjo nuo žaliųjų beždžionių žmonėms. Beždžionės kenčia nuo tuberkuliozės. Ir jie serga hepatitu. Žinoma, nepamirškite apie Ebolą. Pasak mokslininkų, ant kiekvieno žinduolio gyvena 60–70 skirtingų virusų rūšių", — sakė ji.

Biologė teigė, kad ekspertai apskaičiavo, jog apie 1,5 milijono virusų teoriškai gali pereiti nuo žinduolių prie žmonių.

"Mes susiduriame su vienos rūšies koronavirusu, sukėlusiu pandemiją, ir dėl gyvūnų buveinių sunaikinimo galime susidurti su daugeliu. Gyvūnai artėja prie žmonių. Miško kirtimas vykdomas palmių aliejaus gamybai reikalingomis palmių plantacijomis — dabar Indonezijoje keliuose vaikšto orangutanai. Tai yra buveinės išnykimo ir galimo žmogaus sąlyčio su gyvūnais pavyzdys ir tikimybė ką nors pagauti", — sakė ji.

Pasak mokslininkės, planetos buferis bakas sumažėjo, žmogus vis labiau įsiskverbia į gamtą, keliauja į visus žemynus, sutinka naujus infekcinių ligų sukėlėjus ir juos platina. Natūralioje aplinkoje kiekviena rūšis turi savo buveinę, o ekosistemoje ji susitinka su rūšimis, su kuriomis jie jau yra išsivystę ir prisitaikę vienas prie kito, o žmonija pažeidžia šią tvarką.

Kaip pastebėjo ekspertė, žmonija turi tarptautinės konvencijos dėl biologinės įvairovės išsaugojimo patirties — 1973 metais buvo priimta Tarptautinės prekybos nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių konvencija (CITES).

"Mes prisimename Geraldą Durrellą. Po jo knygų ir puikaus darbo staiga paaiškėjo, kad prekyba gyvūnais yra didžiulis reiškinys. Jie dažnai buvo visiškai sugauti populiacijose, dėl to rūšių skaičius sumažėjo, o kartais net išnyko", — sakė ji. Ji priminė, kad dabar labai sumažėja rūšių ir jų buveinių, o šią krizę sukelia antropogeninė įtaka.

Tegai:
gyvūnai, virusas
Dar šia tema
Persirgę koronavirusu galės tris mėnesius nesiizoliuoti po aukštos rizikos kontakto
PSO parengė fizinio aktyvumo pandemijos metu rekomendacijas