ESBO

Krymo žurnalistas papasakojo ESBO apie 23 Ukrainos "okupacijos" metus

67
(atnaujinta 09:20 2018.09.12)
Žurnalistas pabrėžė, jog Krymo gyventojų teisė laisvai gauti informaciją rusų kalba buvo pažeidžiama, nes vyko "visiška žiniasklaidos ukrainizacija"

VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Krymo žurnalistų sąjungos sekretorius Denisas Simonenko papasakojo, kad, nepaisant delegatų iš Ukrainos pasipriešinimo, jam pavyko pasakyti kalbą ESBO susitikime Varšuvoje ir pareikšti, kad prieš Krymo susijungimą su Rusija buvo 23 Ukrainos pusiasalio "okupacijos" metai, praneša RIA Novosti.

"Iš antro bandymo man vis tiek pavyko pasakyti kalbą ESBO posėdyje. Savo kalboje aš perteikiau delegatams mintį, kad jokios Krymo aneksijos iš Rusijos pusės nebuvo. Krymas teisėtai, visos tautos valios pareiškimo būdu grįžo į Rusijos sudėtį po 23 metų Ukrainos "okupacijos", — pasakė RIA Novosti Simonenko.

Pasak jo, ESBO  buvo daug kalbama apie teisių ir laisvių pažeidimus. Savo kalboje Simonenko papasakojo apie žiniasklaidos "visišką ukrainizaciją", kuri pažeidė Krymo gyventojų teises laisvai gauti informaciją rusų kalba.

"Aš priminiau apie referendumą dėl Krymo Autonominės Tarybų Socialistinės Respublikos nepriklausomybės nuo Ukrainos TSR 1991 metais. Ir jei Europa pripažįsta Ukrainos nepriklausomybę, ji turėtų pripažinti Krymo nepriklausomybę nuo 1991 metų, o 2014 metų referendumą — teisėtu", — padarė išvadą Simonenko.

Anksčiau buvo pranešta, kad kai kuriems Krymo atstovams sutrukdė kalbėti Varšuvoje ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro posėdyje. Pavyzdžiui, Ukrainos delegacijos narys nutraukdavo kiekvieną Krymo delegatų kalbą pastabomis, kad Krymas yra "okupuota teritorija" ir pusiasalio atstovai negali kalbėti Rusijos vardu. Kanados atstovas pasiūlė išvesti iš salės Krymo delegatus, tačiau jo niekas nepaklausė.

67
Tegai:
žurnalistas, ESBO, Krymas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
JAV delegacijos atstovai papasakojo, kas juos sužavėjo Kryme
Ukrainos politikai slapta poilsiauja Kryme
Austrijos užsienio reikalų ministrė ragina į Rusiją pažvelgti kitaip
"The National Interest": Krymas nepriklausys Ukrainai
Koronaviruso plitimas

Mokslininkai ragina PSO pripažinti koronaviruso plitimą ore

(atnaujinta 11:11 2020.07.11)
Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Beveik 240 mokslininkų iš 32 šalių ragina Pasaulio sveikatos organizaciją pripažinti koronaviruso plitimą per mažiausias ore esančias daleles kaip reikšmingą infekcijos plitimo veiksnį, rašo "The New York Times".

PSO teigia, kad virusas plinta daugiausia per didelius lašelius, kurie išsiskiria iš paciento kvėpavimo takų kosint, čiaudint ar bendraujant ir pasiekiant bet kurį paviršių.

Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore.

Kitą savaitę moksliniame žurnale gali būti paskelbtas 239 mokslininkų laiškas PSO, kuriame prašoma peržiūrėti rekomendacijas.

Pačioje organizacijoje įrodymai apie koronaviruso plitimą oru buvo vadinami neįtikinamais.

"Per pastaruosius porą mėnesių mes kelis kartus tvirtinome, kad manome, jog galimas perdavimas per orą, bet tikrai neparemti įtikinamais ar net aiškiais įrodymais. Šiuo klausimu vyksta rimtos diskusijos", — laikraštis cituoja Benedetta Allegranzi, PSO infekcijų kontrolės techninę direktorę.

Straipsnio autoriai pažymi, kad jei sklidimas ore iš tiesų yra reikšmingas plitimo veiksnys, tada reikės įdiegti keletą naujų priemonių, kad būtų aptiktas koronavirusas, įskaitant kaukių nešiojimą patalpose net per socialinį atstumą, medicininių kaukių dėvėjimą su specialiomis kaukėmis, kurios filtruoja mažiausias daleles, ir naudoti vėdinimo sistemos viešose vietose, taip pat ultravioletinės lempos, galinčios sunaikinti viruso daleles.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 554 tūkst. žmonių.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mirtina Estijos tranzito pramonės liga. Ir tai nėra koronavirusas
Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės
Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

Zacharova pajuokavo po Trampo žodžių apie naujas JAV raketas

(atnaujinta 16:55 2020.07.11)
Ji sureagavo į Donaldo Trampo, kuris anksčiau pareiškė, kad Vašingtone buvo kuriama raketa, kuri būtų 17 kartų greitesnė už bet kokį panašų ginklą, žodžius. Anot Amerikos prezidento, ši raketa "skraido taip greitai, kad ją yra ypač sunku pastebėti

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Maskvoje nenustoja stebėtis Amerikos pokyčiais karinėje srityje, Facebook su ironija rašė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Ji sureagavo į Donaldo Trampo, kuris anksčiau pareiškė, kad Vašingtone buvo kuriama raketa, kuri būtų 17 kartų greitesnė už bet kokį panašų ginklą, žodžius. Anot Amerikos prezidento, ši raketa "skraido taip greitai, kad ją yra ypač sunku pastebėti".

"Greitis — tai šaunu. Dar į taikinį pataikytų, nes mes atsimename, kas nutiko "gražiosioms naujoms išmanioms raketoms" 2018 metais," — rašė ji.

Prieš dvejus metus JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija užpuolė Siriją. Remiantis Rusijos generalinio štabo duomenimis, iš 105 paleistų raketų buvo pasiekta tik 22.

Buvo pranešta, kad brangios ir vadinamosios išmaniosios raketos padarė didžiausią žalą ūkiniams pastatams. Du iš jų nesprogo ir pateko Rusijos kariuomenės žinioje. Ekspertai pažymėjo, kad šiose raketose nebuvo iš esmės naujų dalių, tačiau jų tyrimas padės patobulinti esamas kovos su tokiais ginklais priemones.

Tegai:
Donaldas Trampas, Marija Zacharova, raketa, Rusija, JAV
Dar šia tema
"Sumanė blogybę": kodėl NATO didina kariuomenę prie Rusijos sienų
Lavrovas: START III sutarties likimas nulemtas