Nord Srteam - 2 statyba, archyvinė nuotrauka

Švedijoje pateiktas ieškinys prieš “Nord Stream - 2"

32
(atnaujinta 13:51 2018.09.16)
Pasak teisininkų, "Nord Stream - 2" statybos gali pakenkti saugomiems jūros žinduoliams, tačiau Švedijos valdžios institucijos jau išdavė leidimą projekto įgyvendinimui

VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Aplinkosauga besirūpinanti ClientEarth organizacija pateikė antrąjį ieškinį dėl dujotiekio "Nord Stream" — 2" statybos Švedijos teritoriniuose vandenyse, praneša RIA Novosti su nuoroda į organizacijos spaudos tarnybą.

"ClientEarth pateikė ieškinį į Švedijos administracinį teismą reikalaudami sustabdyti dujotiekio "Nord Stream — 2" statybas, kurio ilgis sudaro 510 kilometrų Švedijos vandenyse. Organizacijos teisininkai teigia, kad statybos dokumentai yra neišsamūs ir netikslūs, nes jie neatsižvelgia į statybų poveikį laukinei gamtai Baltijos jūroje", — rašoma pranešime.

Kaip aiškina ClientEarth, dujotiekio statybos numato bombų, likusių po Antrojo pasaulinio karo, detonavimą. O tai, anot aktyvistų, pakenks saugomiems jūros žinduoliams.

Tai yra antrasis ClientEarth pateiktas ieškinys. Gegužės mėnesį grupė skundėsi dėl projekto Suomijos teismui. Tuo pat metu Švedijos ir Suomijos valdžios institucijos jau išdavė leidimą projekto įgyvendinimui.

"Nord Stream-2"

Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Jis kirs šių Baltijos jūros regiono valstybių — Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos — teritorinius vandenis ir išskirtines ekonomines zonas.

"Nord Stream 2 AG", "Nord Stream-2" operatoriui, leidimus statyti dujotiekį išdavė visos valstybės, išskyrus Daniją. Vienintelis "Nord Stream-2 AG" akcininkas yra "Gazprom".

Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo finansuoti 50 proc. "Nord Stream-2", t.y. po 950 milijonų eurų kiekviena. "Gazprom" suteiks kitą dalį lėšų — 4,75 mlrd. eurų.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"

32
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (173)
Dar šia tema
"Gazprom" pradėjo statyti "Nord Stream-2" jūrinę dalį Suomijoje
Didžiausias "Nord Stream-2" partneris gali palikti projektą dėl JAV sankcijų
Europai reikalingos "Nord Stream-2" dujos, teigia projekto ES partneris