Buvęs JAV valstybės sekretorius Džonas Keris

Džonas Keris atsisakė savo žodžių apie cheminio ginklo sunaikinimą Sirijoje

44
(atnaujinta 12:37 2018.09.13)
Buvęs JAV valstybės departamento vadovas teigia, kad Damaskas Cheminio ginklo draudimo organizacijai perdavė ne visas cheminių šaudmenų atsargas, o tik "deklaruotas"

VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Buvęs JAV valstybės sekretorius John Kerry (Džonas Keris) pasakė, kad kai jis pareiškė apie visišką cheminių ginklų likvidavimą Sirijoje, tikrai taip nemanė. Buvęs diplomatas televizijos kanalo "Fox News" eteryje tikino, jog dalies cheminių šaudmenų Damaskas nesunaikino.

Keris vadovavo Valstybės departamentui 2013-2017 metais. 2013 metų rugpjūtį Rytų Gutoje įvyko cheminė ataka, po kurios Rusija ir JAV susitarė sunaikinti Sirijoje cheminius ginklus, kontroliuojant Cheminio ginklo draudimo organizacijai. Tai padėjo išvengti JAV karinio įsiveržimo į Siriją. Cheminio ginklo atsargos buvo išvežtos, o 2016 metų sausį Organizacija pranešė apie visišką šalies cheminio arsenalo panaikinimą.

"Leiskite man padaryti svarbią pastabą: mes pasakėme, kad (Sirijoje) panaikinta 100 procentų deklaruotų ginklų – tai, ką galėjo pakontroliuoti Cheminio ginklo draudimo organizacija. Mes žinojome, kad (Sirijos prezidentas Bašaras) Asadas kažką išsaugojo, o mes bandėme kreiptis į JT Saugumo Tarybą, tačiau, deja, Rusija pradėjo savo žaidimą, todėl mes nepatekome ten", - pasakė Keris.

Be to, buvęs diplomatas pareiškė, kad jis palaiko JAV prezidento Donaldo Trampo planus naudoti jėgą Sirijoje, tačiau atkreipė dėmesį, kad dabartinės administracijos kurse Sirijos klausimu trūksta diplomatinės iniciatyvos.

Pasak Kerio, neįmanoma išspręsti Sirijos konflikto be Irano, Rusijos ir kitų su situacija Sirijoje susijusių šalių dalyvavimo.

Anksčiau Rusijos kariaujančių šalių susitaikymo centras Sirijoje pranešė, kad antradienį Idlibo provincijoje buvo nufilmuotos kelios suvaidintos "cheminės atakos" scenos, kuria provokatoriai nori apkaltinti vyriausybės pajėgas. Kaip buvo pranešta centre, pagalbą "nukentėjusiems" suteikė "Baltųjų šalmų" aktyvistai. Be to, Centro duomenimis, organizacijos nariai ir aktyvistai kasdien repetuoja suvaidintos "cheminės atakos" filmavimą, kuriame dalyvauja vaikai.

Balandžio mėnesį JAV, Prancūzija ir Didžioji Britanija panaudojo suvaidintą "cheminę ataką" Sirijos Dūmos mieste kaip pretekstą įvykdyti karinių objektų Sirijoje apšaudymą raketomis. Tačiau Vakarų koalicija nepateikė jokių įrodymų, kad Damaskas yra prisidėjęs prie "cheminės atakos", ir nesulaukė oficialių Cheminio ginklo draudimo organizacijos išvadų. Tuo tarpu, kaip pranešė televizijos kanalas "One America News Network", nėra jokių cheminių ginklų panaudojimo Dūmoje požymių, o vietos gyventojai pareiškė, kad tai buvo kovotojų provokacija.

44
Tegai:
Džonas Keris, JAV, Sirija
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)
Dar šia tema
Damaskas apkaltino "Baltuosius šalmus" 44 vaikų pagrobimu cheminės atakos imitacijai
Washington Post: Trampas išreiškė norą sunaikinti Asadą
Protestai Vašingtone, birželio 1-oji, archyvinė nuotrauka

JAV policija guminėmis kulkomis šovė į "Sputnik" prodiuserę

(atnaujinta 17:49 2020.06.02)
Po to, kaip sakė pati agentūros darbuotoja, policija ją pargriovė ant žemės. Ji sugebėjo atsistoti tik tada, kai jai padėjo vienas iš protestuotojų

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. JAV policijos pareigūnai kelis kartus tyčia, žinodami, kad moteris yra žiniasklaidos atstovė, šovė guminėmis kulkomis į "Sputnik" prodiuserę Nikolę Rusel (Nicole Roussell), kuri darė reportažą apie protestus prie Baltųjų rūmų, praneša RIA Novosti.

"Aš buvau netoli Baltųjų rūmų, <...> kai policija pradėjo šaudyti į protestuotojus. Priėjau arčiau nufilmuoti tai, kas vyksta, ir policija greitai pradėjo šaudyti, man atrodė, triukšmo granatomis ir guminėmis kulkomis. Jie taip pat purškė ašarinėmis dujomis, todėl mes visi kosėjome", — sakė Rusel.

Anot prodiuserės, ji kelis kartus teisėsaugos pareigūnams pakartojo, kad yra žurnalistė, be to, ant kaklo kabėjo spaudos kortelė.

"Kai pasakiau, kad esu spaudos atstovė, ​​jie šaukė: "Pastiprinimas!" — ir pradėjo mesti lengvo triukšmo granatas, smūgių pėdsakai liko ant mano šlaunies ir pilvo. Po kelių sekundžių — visą tą laiką aš ir toliau filmavau į protestuotojus, prieš kuriuos buvo panaudotos ašarinės dujos — jie šovė į mane kažkuo, kas, įtariu, buvo guminė kulka. Nuo žaizdos ant mano kulkšnies liko mėlynė, ji buvo violetinės spalvos ir kraujavo", — pridūrė Rusel.

Po to policija moterį pargriovė ant žemės. Vienas iš demonstrantų jai padėjo atsistoti.

"Požiūris į kitus žurnalistus buvo toks pat kaip į protestuotojus", — padarė išvadą prodiuserė.

Sekmadienį Mineapolio policija sąmoningai panaudojo ašarines dujas prieš VICE televizijos komandos narius ir RIA Novosti korespondentą Michailą Turgijevą, kurie filmavo protestus, jau išsisklaidžius akcijos dalyviams.

Minesotos gubernatorius Timas Volcas (Tim Walz) atsiprašė užpultų žiniasklaidos atstovų. MIA "Rossija segodnia" savo ruožtu pareikalavo JAV valdžios ištirti policijos pareigūnų, kurie naudojo ašarines dujas prieš Rusijos žurnalistą, veiksmus.

Protestai JAV

Praėjusią savaitę Jungtinėse Valstijose kilo riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido (George Floyd) mirties Mineapolyje. Žiniatinklyje pasirodė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip sulaikymo metu vyrui uždedami antrankiai, o vienas iš policijos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą. Sprendžiant iš vaizdo įrašo, sulaikytasis kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, o paskui nutilo. Vėliau Floidas mirė intensyvios terapijos skyriuje.

Prasidėjus demonstracijai, keturi policininkai buvo atleisti, vienas iš jų buvo apkaltintas dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Daugelyje miestų dėl protestų įvesta ekstremali padėtis, nustatytos komendanto valandos.

Tegai:
protestai, JAV
Dar šia tema
JAV demokratai Trampo veiksmus protesto metu pavadino bailiais
Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip JAV policija atsiklaupė priešais protestuotojus
ES diplomatijos vadovas pakomentavo afroamerikiečio Floyd'o mirtį JAV
Koronaviruso testas

PSO tiria informaciją apie besimptomius COVID-19 nešiotojus

(atnaujinta 16:56 2020.06.02)
2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje, Uhano mieste

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijai reikia daugiau informacijos, kad suprastų, ar besimptomiai COVID-19 nešiotojai kelia didelę ligos plitimo grėsmę, antradienį informavo PSO atstovė Margaret Harris, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"PSO pareiškė, kad besimptomiai žmonės nėra reikšmingi pandemijos veiksniai. Apie tai buvo pareikšta daug nuomonių ir norime surinkti daugiau informacijos apie tai iš viso pasaulio", — sakė ji.

2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje, Uhano mieste.

Specialistai išsiaiškino, kad ligos sukėlėjas buvo naujas koronavirusas, vėliau liga oficialiai pavadinta COVID-19.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 373 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paskelbta mirčių nuo COVID-19 statistika
Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1680
JAV tankai Abrams, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: JAV tankams išvykus Lietuvos, įtampos lygis sumažės

(atnaujinta 18:31 2020.06.02)
Taip pat Vašingtonas kaitina situaciją taip, kad Baltijos šalys gynybai leistų du procentus BVP, mano ekspertas Vladimiras Kozinas

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Gera žinia ta, kad JAV kariuomenės pajėgos išvyksta iš Lietuvos, interviu Sputnik Lietuva sakė Nacionalinio pasaulinio saugumo tyrimų instituto Mokslo tarybos narys, Rusijos užsienio reikalų ministerijos MVTSI (Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto) Karinių-politinių tyrimų centro ekspertas Vladimiras Kozinas.

"Tai, kad jie išvyksta, yra labai gerai. Įtariu, kad karinės konfrontacijos lygis šioje Europos dalyje sumažės. Aš manau, kad tai yra galima amerikiečių reakcija į Maskvos pasiūlymą, kad Europoje nevykdytume didelio masto karinių pratybų kontaktinėje zonoje", — sakė jis.

Pasak Kozino, Vašingtonas bando išlaikyti aukštą karinių pajėgų buvimo ir įtampos lygį Baltijos šalyse.

"Amerikiečiai visą laiką kaitino ir kaitina situaciją šioje Baltijos jūros dalyje, iš dalies tam, kad visos Baltijos šalys — Lietuva, Latvija ir Estija — skirtų 2 procentus nuo BVP karinėms išlaidoms. Tiek Lietuva, tiek Latvija, tiek Estija pasiektų šį lygį. Jos anksčiau nei numatyta grafike įvykdė NATO Briuselio viršūnių susitikimo sprendimą. Žinoma, aš manau, kad visų šių šalių piliečiai nėra labai patenkinti, kad tokia didžiulė pinigų suma išleidžiama visiškai neproduktyviems tikslams", — pridūrė ekspertas.

Kozinas pareiškė, kad užuot rengus didelio masto pratybas ir eskalavus situaciją, geriau kovoti su koronavirusu.

JAV kariuomenės pirmojo divizijos 9-ojo pulko mechanizuotasis 1-asis batalionas baigė rotaciją Lietuvoje ir išvyko iš respublikos. Amerikiečių kariai kartu su technika respublikoje buvo nuo praėjusio rudens. Per tą laiką jie surengė keletą bendrų pratybų.

Tegai:
tankai, Lietuva, JAV
Dar šia tema
Išvyko nežadėdami sugrįžti: Lietuvai teko atsisveikinti su JAV tankais
Nausėda pažadėjo, kad gynybos išlaidų nesumažins net koronavirusas
Karo ekspertas: Lenkija rengia pratybas, kad ateityje neprarastų JAV pinigų