Situacija Alepe, archyvinė nuotrauka.

Teroristai raketomis apšaudė Alepą

38
(atnaujinta 09:10 2018.09.14)
Teroristų pajėgos naudoja savarankiškai pagamintas mobilias raketų sistemas, daugiausia montuojamas ant visureigių transporto priemonių

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Teroristinių grupuočių kovotojai raketomis apšaudė Nilo gatvės pakraštį Alepo mieste, žuvo vaikas ir sužeista 13 žmonių, praneša RIA Novosti su nuoroda į šaltinį mieste.

"Kelios raketos sprogo Nilo gatvės pakraštyje, žuvo vaikas, 13 žmonių buvo sužeisti", — teigė šaltinis.

Teroristai, gaunantys šaudmenis ir paramą iš Idlibo provincijos, nuolat apšaudo Alepą iš miesto pakraščių. Žūsta civiliai gyventojai. Sirijos armija savo ruožtu nustato teroristų šaudymo pozicijas ir jas naikina.

Teroristų pajėgos naudoja savarankiškai pagamintas mobilias raketų sistemas, daugiausia montuojamas ant visureigių transporto priemonių.

Idlibo provincijos teritorija šiuo metu praktiškai nekontroliuojama Sirijos vyriausybės pajėgų. Ten yra ginkluotosios opozicijos kovotojai, taip pat, kaip tvirtina Maskva ir Damaskas, kelios grupuotės teroristų, kurios periodiškai rengia išpuolius prieš Sirijos karinių pajėgų pozicijas.

Rusija nuo 2015 metų rugsėjo 30 dienos Sirijos teisėtų institucijų prašymu pradėjo vykdyti teroristų objektų Sirijoje atakas iš oro.

Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
© Sputnik /
Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
38
Tegai:
teroristai, šaudymas, Sirija
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)
Dar šia tema
"Islamo valstybė"* perkelia diversantus į Rusiją, Europą ir Aziją
Washington Post: Trampas išreiškė norą sunaikinti Asadą
Mažėja Rusijos karinis buvimas Sirijoje
Į Idlibą buvo įvežta nuodinga medžiaga dėl provokacijos filmavimo "natūralumo"
Džonas Keris atsisakė savo žodžių apie cheminio ginklo sunaikinimą Sirijoje
Protestai JAV

ES diplomatijos vadovas pakomentavo afroamerikiečio Floyd'o mirtį JAV

(atnaujinta 15:51 2020.06.02)
Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis (Josep Borrell), komentuodamas afroamerikiečio George'o Floyd'o mirtį JAV, teigė, kad ES smerkia bet kokį smurtą ir rasizmą, ragina nutraukti įtampą, praneša RIA Novosti.

"Mes esame čia, Europoje, kaip ir žmonės JAV, sukrėsti dėl George'o Floyd'o mirties. Mes palaikome teisę į taikius protestus. Mes smerkiame bet kokį smurtą ir rasizmą. Žinoma, mes raginame numalšinti įtampą", — spaudos konferencijoje sakė jis.

Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas.

Vaizdo įraše matyti, kad ant žemės gulintis Floyd'as jau buvo surakintas antrankiais ir vienas iš jį laikančių policininkų prispaudė jam kelį prie kaklo. Floyd'as kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, ir tada nutilo. Policijos duomenimis, Floyd'as buvo rastas automobilyje apsvaigęs. Buvo nuspręsta jį sulaikyti, jis pasipriešino.

Kai ši informacija plačiai pasklido, miesto policija paskelbė keturių teisėsaugos pareigūnų, dalyvavusių sulaikyme, atleidimą.

Tegai:
protestai, JAV, ES
Dar šia tema
Nepriklausomi teismo medicinos ekspertai įvardijo George'o Floyd'o mirties priežastį
JT pakomentavo įvykį su RIA Novosti žurnalistu Mineapolyje
Долгожитель Думитру Команеску

Seniausias vyras pasaulyje atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį

(atnaujinta 15:56 2020.06.02)
Bukarešto gyventojas buvo pripažintas seniausiu vyru pasaulyje po 112 metų amžiaus brito Roberto Veitono mirties

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Bukarešto gyventojas Dumitrus Komaneskus (Dumitru Comanescu) tapo seniausiu vyru pasaulyje po 112 metų amžiaus brito Roberto Veitono (Robert Weighton) mirties, pranešė portalas "Romania Insider" su nuoroda į Gerontologinių tyrimų grupės duomenis.

Komaneskui yra 111 metų. Jis gimė 1908 metų lapkričio 8 dieną Provica de Žos komunoje, netoli Rumunijos sostinės. Jaunystėje jis mokėsi Matematikos fakultete pas Georgcę Ciceiką, kuris įkūrė vietinę diferencialinės geometrijos mokyklą. Vėliau Dumitrus Komaneskus atsisakė matematikos ir pradėjo studijuoti žemės ūkį. Kitus 70 metų paskyrė darbui šioje srityje.

Ilgaamžis leidiniui prisipažino, kad mano, jog jo ilgaamžiškumo priežastis yra žmonos, sūnų ir anūkų meilė.

Ankstesnis rekordininkas britas Robertas Veitonas mirė nuo vėžio, būdamas 112 metų ir 60 dienų. Jis buvo seniausias vyras pasaulyje tris mėnesius po 112 metų japono Chitetsu Watanabe mirties.

Šiuo metu seniausia moteris pasaulyje yra japonė Kane Tanaka — šių metų sausį jai sukako 117 metų.

Tegai:
ilgaamžis
Dar šia tema
Kur europiečiai gyvena ilgiausiai
Policijos pareigūnas, archyvinė nuotrauka

Vilniuje sulaikytas narkotikų pirkėjas

(atnaujinta 15:58 2020.06.02)
Dėl šio atvejo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už areštinės grotų atsidūrė ne tik pirkėjas, bet ir dvi moterys

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Vilniaus policijos pareigūnai šalia Švč. Dievo Motinos Užtarėjos sentikių cerkvės sulaikė vyrą, įsigijusį narkotinių medžiagų, pranešė Lietuvos policijos departamentas.

Už areštinės grotų atsidūrė ne tik jis, bet ir dvi moterys.

Gegužės 27 dieną Vilniaus pareigūnai tikrino informaciją dėl narkotinių medžiagų platinimo Naujininkų rajone. Netoli Vilniaus Švč. Dievo Motinos Užtarėjos sentikių cerkvės pareigūnai pastebėjo įtartiną vyrą, kuris, pamatęs policininkus, ant žemės numetė 2 popieriaus lankstinukus su narkotinėmis medžiagomis. Vyras buvo sulaikytas.

Vėliau atliktų kratų name, kuriame apsigyveno šeimos su vaikais iš taboro, metu rasta 2 popieriaus lankstinukai su narkotinėmis medžiagomis, apie 23 g grynojo kiekio narkotinių medžiagų, priemonės narkotinėms medžiagoms sverti bei fasuoti, 200 eurų smulkiomis kupiūromis bei monetomis, galimai, gauti nusikalstamu būdu. Sulaikytos dvi moterys taip pat atsidūrė areštinėje.

Kaip informuoja policija, visi trys įtariamieji policijos pareigūnams žinomi.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už areštinės grotų atsidūrė ne tik jis, bet ir dvi moterys.

Tegai:
narkotikai, policija, Vilnius
Dar šia tema
Švenčionių rajone policininkas nukrito nuo motociklo
Kauno apskrityje užfiksuota 3930 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejų
Kelmės rajone vaikas peiliu sužalojo vyrą gindamas moterį