NATO simbolis, archyvinė nuotrauka.

Suomija pabrėžė NATO pajėgų buvimo Baltijos regione svarbą

29
(atnaujinta 09:12 2018.09.14)
Ketvirtadienį Suomijos prezidentas atvyko į Rygą, kur dalyvauja dviejų dienų neoficialiame ES šalių vadovų — vadinamosios Arraiolos grupės — susitikime

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Suomijai didelę reikšmę turi NATO karinių pajėgų buvimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje, nors šalis nepriklauso Aljansui, pareiškė Suomijos prezidentas Sauli Niinisto, praneša naujienų agentūra RIA Novosti.

Ketvirtadienį Suomijos prezidentas atvyko į Rygą, kur dalyvauja dviejų dienų neoficialiame ES šalių vadovų — vadinamosios Arraiolos grupės — susitikime. Pirmąją susitikimo dieną, ketvirtadienį, prezidentai aptarė Europos saugumą — kaip pagerinti visuomenės atsparumą vidaus ir išorės krizėms.
Pasak Niinisto, Europos saugumo situacija labai pasikeitė.

"Nors Suomija nėra NATO narė, mums labai svarbus NATO buvimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje", — sakoma prezidento kanceliarijos pranešime.

Pasak Niinisto, europiečiai turėtų prisiimti sau didesnę atsakomybę. "Tai turėtų būti realu, ir manau, kad Europa yra silpna iš dalies dėl to, kad Europa nėra stipri savo saugumo srityje", — sakė Suomijos vadovas.

Penktadienį diskusijos tęsiamos ir bus skirtos Europos ateities klausimams. Susitikime dalyvauja 13 ES šalių vadovai. Be bendrų diskusijų, taip pat vyksta dvišalės derybos. Susitikimai Arraiolos grupėje rengiami kasmet nuo 2003 metų, čia vyksta neoficialios prezidentų diskusijos.

Suomijoje grupės susitikimai vyko 2005 ir 2012 metais.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
29
Tegai:
NATO karinis buvimas, Suomija, Lenkija
Dar šia tema
JAV atsisakė įkurti nuolatinę karinę bazę Lenkijoje
"Girtas šlapinosi ant vitrinų": kaip NATO kariai elgiasi Baltijos šalyse
Šoigu papasakojo apie NATO kariuomenės didėjimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje
Mirties kilpa: militarizacija Lietuvai nežada nieko gero