Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka.

Zacharova atsakė į "Bellingcat" duomenų apie Petrovą ir Boširovą paviešinimą

106
(atnaujinta 20:09 2018.09.16)
Anksčiau britų projektas "Bellingcat" paskelbė medžiagą, kurioje yra informacijos, kad pagal FMT duomenų bazę Petrovas ir Boširovas buvo GRU agentai

VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sureagavo į tai, kad "Bellingcat" paviešino  "įtariamųjų"  Skripalių byloje Aleksandro Petrovo ir Ruslano Boširovo paso duomenis, praneša RIA Novosti.

Anksčiau britų projektas "Bellingcat" paskelbė medžiagą, kurioje yra informacijos, kad pagal FMT duomenų bazę Petrovas ir Boširovas buvo GRU agentai.

Zacharova atkreipė dėmesį į dar vieną Londono versiją dėl Petrovo ir Boširovo dalyvavimo Skripalių apnuodijime Solsberyje.

"Į FMT bazę tik šiandien įsilaužė? Apie Petrovą ir Boširovą Londone paskelbta jau seniai. Dar seniau juos pradėjo įtarti. Nejaugi visą tą laiką nebuvo jokių "duomenų bazių"? Ne, nebuvo. Todėl, kad mintys sukosi ta linkme, jog šie žmonės apskritai neegzistuoja. Būtent tai ir pasakė britų policija, kai paskelbė jų nuotraukas. Ir netikėtai žmonės atsirado", — rašė Zacharova savo "Facebook" paskyroje.

Zacharova taip pat pabrėžė, kad įrodymų dėl "įtariamųjų" kaltės Solsberyje nė karto nebuvo pateikta.

"Tačiau pagrindinis klausimas kitas. Kodėl "Bellingcat" lengviau per vieną naktį įsilaužti į FMT duomenų bazę, nei gauti bent vieną įrodymą dėl  Petrovo ir Boširovo dalyvavimo apnuodijant Skripalius? Kodėl "Bellingcat" per penkis mėnesius nepateikė visuomenei nė vienos nuotraukos, nė vieno vaizdo įrašo, kur Petrovas ir Boširovas darytų ką nors, kas bent jau keltų klausimų? Ogi todėl…" — apibendrino Zacharova.

Skripalių byla

Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

Vėliau Londonas paskelbė  "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Maskva pareiškė, kad šios dvi pavardės Rusijai "nieko nesako", ir vėl paragino Didžiąją Britaniją pereiti nuo kaltinimų ir manipuliacijų prie bendradarbiavimo.

Trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusijos Federacijos valdžia žino "įtariamųjų" Skripalių byloje, apie kurius teigia Londonas, tapatybes. Rusijos vadovas paprašė juos pasirodyti ir pasikalbėti.

106
Tegai:
apnuodijimas, "Skripalių byla", Ruslanas Boširovas, Aleksandras Petrovas, Marija Zacharova
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasveikino Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą

(atnaujinta 11:41 2020.08.10)
Rusijos vadovas išreiškė viltį, kad jo kolegos iš Baltarusijos veikla prisidės toliau plėtojant abipusiai naudingus dvišalius santykius

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino Aleksandrą Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

Pažymima, kad Rusijos vadovas nusiuntė atitinkamą sveikinimą Lukašenkai.

"Tikiuosi, kad jūsų valstybinė veikla prisidės prie tolesnio abipusiai naudingų Rusijos ir Baltarusijos santykių plėtojimo visose srityse, gilinant bendradarbiavimą Sąjungos valstybėje, kuriant integracijos procesus per Eurazijos ekonominę sąjungą ir NVS, taip pat karinius-politinius ryšius Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijoje. Tai neabejotinai tenkina pagrindinius broliškų Rusijos ir Baltarusijos tautų interesus", — rašoma telegramoje.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyko sekmadienį. Preliminariais duomenimis, Lukašenka surinko 80,23 proc. balsų.

Kaip sekmadienį pranešė Baltarusijos centrinė rinkimų komisija, galutiniai rinkimų rezultatai gali būti apibendrinti tik šį penktadienį.

Tegai:
rinkimai, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka, sveikinimas, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų
Baltarusijoje paskelbti preliminarūs prezidento rinkimų rezultatai
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paskelbė pirmąjį savo pareiškimą po prezidento rinkimų

(atnaujinta 10:54 2020.08.10)
Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo pirmąjį pareiškimą po rinkimų padarė savo vizito Baltarusijos nacionalinėje biotechnologijų korporacijoje metu.

Kaip pažymėjo dabartinis valstybės vadovas, "politika turėtų būti tik viena — žmonės".

Sekmadienį įvyko Baltarusijos prezidento rinkimai. Pirminiais CRK duomenimis, Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų.

"Turėtų būti viena politika — žmonės", — Lukašenką cituoja valstybinės agentūros "BelTA" korespondentas.

Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai. Protestuotojai Baltarusijos sostinės centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Vykdant veiksmus yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Vienos iš kandidatų į pagrindinius postus šalyje būstinė Svetlana Tichanovskaja teigė nepripažįstanti oficialių CRK duomenų, nes visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys parodė, kad jai skirta 70–80 proc.

Anot RIA Novosti, atsakydama į argumentą, kad būstinė turi duomenų tik apie kai kurias apygardas, kurios neatspindi viso vaizdo, Tichanovskajos atstovė Olga Kovalkova prieštaravo, kad "tai yra visas vaizdas, nes apygardos yra visoje Baltarusijoje. "Negali būti, kad vienoje apygardoje Svetlaną palaiko 90 procentų rinkėjų, o kitoje — trys, šeši, ar aštuoni procentai", — pridūrė ji.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų