Suomijos prezidentas Sauli Niinisto

Suomijos prezidentas nerado grėsmių Baltijos valstybėms Rusijos pusės

145
(atnaujinta 20:31 2018.09.16)
Valstybės vadovas pasakė, kad Suomija nesiruošia stoti į NATO, nes nemato pagrindo gintis nuo Rusijos "puolimo"

VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Suomijos prezidentas Sauli Niinisto pareiškė, kad nemato grėsmės Baltijos šalims ir Suomijai iš Rusijos pusės, nes pastaroji neketina pulti šių šalių. Apie tai Suomijos lyderis papasakojo  interviu Vokietijos laikraščiui "Frankfurter Allgemeine".

"Aš abejoju, kad Rusija atakuos Baltijos valstybes. Taip pat ji neturi priežasčių atakuoti ir Suomiją", — pasakė prezidentas.

Niinisto tokiu būdu atsakė į klausimą, kodėl Suomija atsisako įstoti į NATO. Be to, Suomijos lyderis pabrėžė, kad, nepaisant esamų nesutarimų, Maskva ir Helsinkis palaiko ryšius.

Pasak prezidento, Rusija gerbia Suomijos poziciją ir nesistengia jos pakeisti.

Interviu Niinisto taip pat papasakojo, ką jis patarė JAV prezidentui Donaldui Trampui prieš susitikimą su Putinu liepos mėnesį.

"Reikia būti labai atsargiam, kai susitinki su Putinu. Jis visada yra labai gerai pasiruošęs. Labai gerai", — sakė Suomijos lyderis.

Sočyje rugpjūčio 22 dieną įvyko Rusijos ir Suomijos lyderių susitikimas, po kurio Niinisto pavadino derybas "saulėtomis", o Putinas — "turiningomis". Rusijos prezidentas pridūrė, kad dialogas su Suomijos kolega "patvirtino abipusį nusiteikimą plėtoti geros kaimynystės santykius tarp dviejų šalių".

Pirmasis plataus masto oficialus Putino ir Trampo susitikimas įvyko liepos 16 dieną Suomijos sostinėje Helsinkyje. Iš pradžių prezidentai daugiau nei dvi valandas praleido "tete-a-tete" derybose, po to vyko pietūs, kuriuose dalyvavo abiejų šalių delegacijos, o tada lyderiai atsakė į žurnalistų klausimus. Vėliau Trampas pavadino derybas su Putinu "vienu iš geriausių susitikimų" gyvenime.

145
Tegai:
NATO, Sauli Niinisto, Baltijos šalys, Suomija, Rusija
Dar šia tema
Susitikimą su Putinu Trampas pavadino geru startu visiems
Kroatijos vadovė pasisakė prieš Rusijos izoliaciją
Trampas susitikimą su Putinu pavadino vienu iš geriausių gyvenime