JAV Kongreso pastatas

JAV platinamas netikras Putino laiškas, skirtas Kongreso nariui paremti

37
(atnaujinta 08:54 2018.09.17)
"Rusijos prezidento laiške" skamba šūkis balsuoti už respublikonų narį, kurį Putinas "pažįsta jau šimtą metų", ir "būtent tokių lyderių", jo manymu, reikia Amerikai

VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" ryšių direktorius Petras Lidovas-Petrovskis paviešino savo Facebook paskyroje nufotografuotą netikrą Rusijos prezidento Vladimiro Putino laišką, kuriame išreikšta parama respublikonų nariui Danui Rohrabacheriui.

"Amerikai reikia tokių lyderių kaip Danas, kurių nedomina tokios banalybės kaip žmogaus teisės ar "laisvi" ir "sąžiningi" rinkimai; kas pripažįsta, kad pasaulis taps geresnis su stipria, ambicinga ir siekiančia išsiplėsti Rusija. Danas — mūsų žmogus", — neva parašė Rusijos prezidentas kreipimesi į rinkėjus.

Pasak Lidovo-Petrovskio, "Prezidento Putino" netikrą laišką rinkėjams siunčia demokratai.

Agentūros vadybininkas pabrėžė, kad kitą kartą sankcijos Rusijai bus taikomos būtent dėl šio "bandymo" kištis į Amerikos rinkimus.

Maskva ne kartą kaltinama "įsikišimu" į rinkimus kitose šalyse, tačiau Rusija tokius pareiškimus paneigė. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas šiuos kaltinimus pavadino "absoliučiai nepagrįstais".

Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, komentuodamas tariamą Rusijos Federacijos kišimąsi į rinkimus JAV ir kitose šalyse, pabrėžė, kad nebuvo pateikta jokių įrodymų, patvirtinančių šiuos pareiškimus.

Danas Rohrabacheris išrenkamas į Kongresą nuo 1989 metų. Jis taip pat buvo prezidento Ronaldo Reigano atstovas spaudai ir kalbų tekstų sudarytojas. Politikas vadovauja Atstovų Rūmų Europos, Eurazijos ir vėl kylančių grėsmių pakomitečiui. JAV žiniasklaida pavadino jį "Putino mėgstamiausiu Kongreso nariu", nes Rohrabacheris palaikė Krymo teisę susivienyti su Rusija ir ne kartą pasisakė prieš naują šaltąjį karą.

37
Tegai:
"netikros naujienos", JAV Kongresas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Puškovas paaiškino, kodėl Trampas neigia "Rusijos įsikišimą"
Trampas pasirašė dekretą dėl sankcijų už kišimąsi į JAV rinkimus
Porošenko pareiškė, kad Rusija jau pradėjo "kištis" į Ukrainos rinkimus
Rusijos ambasada apkaltino Valstybės departamentą "megafono diplomatija"
Protestai Minske, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos VRM įvardijo, kada protestų metu gali būti panaudotas karinis ginklas

(atnaujinta 15:22 2020.10.28)
Ministras pabrėžė, jog niekas nesako, kad kariniai ginklai bus naudojami prieš taikiai mitinguojančius protestuotojus

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Baltarusijos vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas, komentuodamas galimybę teisėsaugos pareigūnams panaudoti karinius ginklus prieš neteisėtų veiksmų dalyvius, teigė, kad sabotažą, teroro aktus ir išpuolius prieš saugumo pajėgas reikia nutraukti visomis priemonėmis, rašo RIA Novosti.

Opozicijos protestuotojai Minske, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгений Одиноков

"Kariniai ginklai pirmiausia taikomi slopinant nusikaltėlių veiksmus, kai visi kiti metodai jau išbandyti. Ir šiame pareiškime nėra nieko blogo", — sakė Karajevas interviu su politologu Aleksandru Sosnovskiu, kurį jo "Telegram" kanale paskelbė Baltarusijos žurnalistų sąjunga.

Ministras pabrėžė, kad niekas nesako, jog kariniai ginklai bus naudojami prieš taikiai mitinguojančius protestuotojus.

"Žmogus sukelia sabotažą ar teroro aktą. Jis užpuola policijos pareigūną. Jis ne tik priešinasi, bet ir naudoja smurtą. Natūralu, kad jis turi būti sustabdytas pasitelkus visą turimą pareigūno arsenalą: nuo fizinės jėgos iki karinės ginkluotės", — sakė Karajevas.

Sekmadienį opozicija surengė protesto veiksmus įvairiose Baltarusijos vietovėse. Didžiausia akcija įvyko Minske, kur protestuotojai surengė eitynes. Saugumo pajėgos, naudodamos specialią įrangą, sustabdė šią akciją Orlovskajos gatvės rajone ir sulaikė jos dalyvius.

Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Malšindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

Tegai:
protestai, Baltarusija
Rusijos jūrų laivynas

Rusijoje išbandyta nauja priešpovandeninė raketa

(atnaujinta 15:18 2020.10.28)
Bandymas buvo atliktas atliekant kvalifikacinius serijinius raketos bandymus ir buvo pripažintas sėkmingu

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Rusijos jūreiviai iš fregatos "Admiral Kasatonov" Barenco jūroje išbandė naują priešpovandeninę raketą, trečiadienį pranešė Šiaurės laivyno spaudos tarnyba, praneša RIA Novosti.

Kokia raketa buvo išbandyta, nenurodyta.

Rusijos vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

"Naujausios Šiaurės laivyno fregatos "Admiral Kasatonov" paleido priešpovandeninę raketą Barenco jūroje esančio laivyno poligone. Bandymas buvo atliktas atliekant kvalifikacinius serijinius produkto bandymus ir buvo pripažintas sėkmingu", — sakoma pranešime.

Vienas iš Šiaurės laivyno atominių povandeninių laivų stebėjo torpedą, kuri nuo raketos atsiskyrė jau po vandeniu. Taip pat šaudyti padėjo priešpovandeninis orlaivis Il-38, sraigtasparnis Ka-27 ir "Kola" flotilės torpedos valtis.

"Atlikdami raketų paleidimą, fregatos koviniai ekipažai užtikrintai parodė karinės technikos kokybę, didelį profesionalumą ir pasirengimą jūrinėms operacijoms", — pridūrė spaudos tarnyba.

Tegai:
Rusijos karinis jūrų laivynas, laivynas, Rusija
Dar šia tema
Rusija JT iškels klausimą dėl JAV pretenzijų į Mėnulio išteklius
Rusijos URM Vakarų reakciją į Putino pasiūlymą dėl INF sutarties pavadino neatsakinga

Nufilmuotas konfliktas tarp veteranų ir policijos dėl Pergalės vėliavos Ukrainoje

(atnaujinta 15:24 2020.10.28)
Akcijos dalyviai bandė paaiškinti, kad laidojimo vieta, aplink kurią jie susirinko, nepatenka į dekomunizavimo įstatymo taikymo sritį

Kijeve policija neleido veteranams išskleisti Pergalės vėliavos per Ukrainos išlaisvinimo iš nacių įsibrovėlių dieną. Vaizdo įrašas paskelbtas "Ukraine.ru" "YouTube" kanale.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip veteranai ir visuomenė piktinasi policijos draudimu.

Akcijos dalyviai bandė paaiškinti, kad laidojimo vieta, aplink kurią jie susirinko, nepatenka į dekomunizavimo įstatymo taikymo sritį.

Teisėsaugininkai bandė išplėšti vėliavą, tačiau vėliau situacija buvo išspręsta ir vis dėlto buvo panaudota Pergalės vėliava.

1944 metų spalio 28 dieną Ukraina švenčia nacionalinę šventę, kai Darbininkų ir valstiečių raudonosios armijos kariai išvarė Vermachtą iš TSRS teritorijos.

Tegai:
policija, veteranai, Ukraina, pergalė