Ukrainos dujotiekis

Kijevas susitarė su TVF padidinti dujų kainas ukrainiečiams

26
(atnaujinta 13:43 2018.09.18)
Gamtinių dujų kainos didinimas ukrainiečiams – viena iš Tarptautinio valiutos fondo sąlygų, kad būtų suteikta eilinė paskola Ukrainos valdžiai

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Ukrainos vyriausybė susitarė su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) palaipsniui didinti dujų kainas gyventojams iki importo pariteto lygio, pareiškė bendrovės "Naftogaz" vadovas Andrejus Kobolevas, praneša agentūra "UNIAN".

"Principinis susitarimas dėl laipsniško kainos didinimo ir Ukrainos rinkos išvedimo į vadinamąjį pilną importo paritetą iki 2020 metų balandžio — yra", — pasakė Kobolevas Europos verslo asociacijos forumo metu.

Kobolevas taip pat pridūrė, kad dujų kainų augimo tempai yra aptariami.

Anksčiau Ukrainos ministras pirmininkas Vladimiras Groismanas pavadino dujų kainų didinimą gyventojams priverstiniu, kurio vyriausybė turi imtis, kad užtikrintų užsienio skolų išmokėjimą. Kainų didinimas — tai vienas iš TVF reikalavimų, kad būtų pratęstas bendradarbiavimas su Kijevu ir suteikta eilinė paskola.

TVF misija rugsėjo 6-19 dienomis lankosi Kijeve, kad susitartų dėl sąlygų kito tranšo, kurio didys siekia du milijardus dolerių, suteikimui. Ketverių metų pagalbos programa numato skirti Ukrainai 17,5 milijardo dolerių. Pirmieji du tranšai buvo gauti 2015 metais, po to buvo skirta po vieną milijardą dolerių 2016 ir 2017 metais, tačiau po to Europos Komisija atsisakė suteikti dar vieną tranšą, nes Ukrainos valdžia neįvykdė keletą sąlygų, tarp jų kovos su korupcija reformų.

26
Tegai:
dujų kaina, Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Ukraina
Dar šia tema
Lavrovas: Rusijos ir ES santykiai yra Ukrainos krizės įkaitai
"Naftogaz" pasiūlė parduoti Ukrainos dujų transportavimo sistemą
Ukraina susitarė su ES dėl finansinės paramos skyrimo
Pentagonas

NYT: Pentagonas perka duomenis apie žmonių judėjimą be teismo leidimo

(atnaujinta 14:23 2021.01.24)
Anot leidinio, kariškiai duomenis apie buvimo vietą kartais naudoja teisėsaugos tikslais "šalies teritorijoje", o kartais ir žvalgybos tikslais už JAV ribų

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Pentagono žvalgybos valdyba jau keletą metų perka rinkoje prieinamas duomenų bazes su informacija apie amerikiečių ir užsieniečių buvimo vietą ir judėjimus, negaudama teismo orderio, rašo "New York Times" su nuoroda į dokumentus, pateiktus į atsaką į senatoriaus Rono Vaideno paklausimą.

Remiantis dokumentais, valdybos darbuotojai, atlikdami penkis tyrimus, per pastaruosius dvejus su puse metų stebėjo amerikiečių judėjimą naudodamiesi įsigyta duomenų baze, kurioje informacija gaunama iš išmaniųjų telefonų programų.

Anot leidinio, tai atveria spragą Amerikos įstatymuose: nors valdžios institucijos turi prašyti orderio, kad priverstų telefonų bendroves perduoti savo klientų buvimo vietos duomenis, vyriausybė vietoj to gali pirkti panašius duomenis iš tarpininkų be teismo.

Anksčiau žiniasklaida jau pranešė, kad JAV valdžios institucijos tokius duomenis kartais naudoja teisėsaugos tikslais "šalies teritorijoje", pavyzdžiui, imigracijos tyrimuose.

"Taip pat yra žinoma, kad kartais kariškiai duomenis apie buvimo vietą naudoja žvalgybos tikslais", — rašo laikraštis.

Leidinys pažymi, kad valdyba ,"turbūt, pirmiausia perka ir naudoja duomenis apie buvimo vietą, atlikdama su užsieniečiais užsienyje susijusius tyrimus", kad aptiktų grėsmes visame pasaulyje dislokuotoms JAV kariuomenės dalims.

Duomenų brokeriai, iš kurių žvalgyba perka bazes, "neišskiria amerikiečių ir užsienio vartotojų" — filtruoja informaciją ir išskiria į atskirą duomenų bazę esančius JAV teritorijoje užsieniečius jau pati valdyba, pažymi laikraštis. Tada, kad gautų leidimą turėti prieigą prie duomenų bazės su informacija apie amerikiečius, analitikai turi prašyti specialaus leidimo, kuris buvo išduotas penkis kartus per pastaruosius dvejus su puse metų, rašo "New York Times".

Senatorius Vaidenas ketina priimti teisės aktus, kad apsaugotų amerikiečių buvimo vietos duomenis. Jis apibūdino šią praktiką kaip konstitucinių teisių į privatumą pažeidimą. Leidinys nenurodo, informacija apie kurių valstybių piliečius už JAV ribų tokiu būdu gauna valdyba.

Tegai:
duomenų apsauga, žvalgyba, Pentagonas, JAV
Vakcina

PSO pranešė apie didžiulį koronaviruso vakcinų trūkumą pasaulyje

(atnaujinta 09:26 2021.01.24)
Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad "Pfizer" sumažins vakcinų tiekimą Europos šalims dėl pertvarkytos gamybos Belgijos gamykloje

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Vakcinų nuo koronaviruso pasaulyje trūkumas yra didžiulis, o tai lemia didelę nelygybę daugelyje šalių, sakė Melita Vujnovič, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijos Federacijoje.

"Žinoma, vakcinų (nuo koronaviruso) trūkumas visame pasaulyje yra didžiulis. Jei dabar pažiūrėsime, vakcinos yra prieinamos dideles pajamas gaunančiose šalyse, o tai lemia didelę nelygybę", — televizijos kanalo "Rossija 24" eteryje sakė ji.

Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad "Pfizer" sumažins vakcinų tiekimą Europos šalims dėl pertvarkytos gamybos Belgijos gamykloje. Dėl pertvarkymo bendrovė planuoja padidinti vakcinų gamybą nuo 1,3 milijardo dozių per metus iki 2 milijardų dozių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje