Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime

Svarbūs Lietuvai projektai įtraukti į trijų jūrų šalių pagrindinių uždavinių sąrašą

17
(atnaujinta 09:40 2018.09.19)
Sąrašas apima tokius didelius Lietuvos projektus, kaip Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija su Europa, dujų jungtis "GIPL" ir nemažai geležinkelio projektų. Įtraukimas į sąrašą padės Lietuvai gauti Europos valstybių paramą

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Dvylikos šalių lyderiai iš Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūrų regiono Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime Rumunijoje priėmė prioritetinį infrastruktūros projektų sąrašą, praneša Lietuvos prezidento spaudos tarnyba.

Į prioritetinį sąrašą, patvirtintą valstybių vadovų, įtraukti tokie svarbūs Lietuvai projektai, kaip Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija su kontinentine Europa, dujų jungtis su Lenkija "GIPL", taip pat geležinkelio projektai "Via Baltica", "Rail Baltica" ir traukinys "Viking". Lietuvai tai yra papildoma galimybė užsitikrinti šių projektų palaikymą iš  kaimyninių ir kitų Europos valstybių pusės.

Саммит трех морей
Dalia Grybauskaitė Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad bendradarbiavimo Europoje stiprinimas teigiamai veikia visų šalių saugumą.

"Kuo daugiau jungčių saisto Europą, tuo mažiau fragmentuoti, atsparesni ir saugesni esame. Modernios energetinės, transporto ir skaitmeninės jungtys ne tik padeda stiprinti europinę integraciją, regionų ekonominę pažangą, bet ir yra gyvybiškai svarbios šalių saugumui užtikrinti", — pasakė prezidentė.

Viršūnių susitikime šalių lyderiai ypatingą dėmesį skyrė energetinių — elektros, dujų jungčių plėtrai. Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvos ir kitos regione plėtojamos jungtys padės diversifikuoti energetinius šaltinius ir tiekimo kelius, vystyti regionines energetines rinkas. Tai, pasak jos, reiškia ir stipresnę ES energetinę sąjungą ir didesnį Bendrijos atsparumą "išorės energetiniam spaudimui".

Susitikime Lietuvos vadovė taip pat pabrėžė, jog būtina užpildyti Europoje išlikusias transporto infrastruktūros spragas. Išvystyti keliai ir geležinkeliai reikalingi ne tik laisvam prekių bei žmonių judėjimui, bet ir yra svarbiausia karinio mobilumo sąlyga, namo Grybauskaitė.

Саммит трех морей
Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimo dalyviai

Trijų jūrų iniciatyva vienija Austriją, Bulgariją, Vengriją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Rumuniją, Slovakiją, Slovėniją, Kroatiją, Čekiją ir Estiją. Tai jau trečias susitikimas tokiu formatu. Jo pagrindiniai tikslai yra regiono šalių ekonominė plėtra, ES vienybės ir transatlantinių santykių stiprinimas. Šio dviejų dienų forumo dalyviai turi patvirtinti prioritetinių regioninių projektų sąrašą, įskaitant greitkelių tinklo sukūrimą, suskystintų gamtinių dujų tiekimą ir Dunojaus upės vagos tvarkymą. 

17
Tegai:
sinchronizacija, Rail Baltica, Via Baltica, Dalia Grybauskaitė, Juodoji jūra, Europa, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvos prezidentė siūlo sumažinti antstolių pajamas
Kuriozai ir nusišnekėjimai Merkel vizito metu
Politinė temperatūra Lietuvoje kyla: šalis žengia į lemtingą pusmetį
Discussion