JAV kariai Lenkijoje, archyvinė nuotrauka

Rusijos deputatas: JAV bazė Lenkijoje taps šalies okupacijos simboliu

93
(atnaujinta 12:44 2018.09.19)
Rusijos Valstybės Dūmos narys pakomentavo Lenkijos prezidento pasiūlymą pavadinti JAV karinę bazę Donaldo Trampo vardu

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. JAV karinė bazė Lenkijoje, pavadinta Amerikos lyderio Donaldo Trampo garbei, taps Lenkijos valstybės okupacijos simboliu, mano Rusijos Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Aleksandras Šerinas.

Anksčiau buvo pranešama, kad antradienį spaudos konferencijoje po susitikimo su JAV prezidentu Vašingtone Lenkijos prezidentas Andrzej Duda juokais pasiūlė pavadinti JAV nuolatinę bazę "Fort Trump".

"Lenkijos moksleiviai turės studijuoti Trampo biografiją, jei jo vardu bus pavadinta karinė bazė. Tai nuolatinis okupacijos priminimas. Kas yra šeimininkas? Kieno garbei pavadinta karinė bazė? Tai tiesiog utopija, kai nepriklausomos valstybės teritorijoje bando pavadinti ne gatvę, ne biblioteką, kurią, pavyzdžiui, padovanotų Trampas, ne parką, pasodintą už jo lėšas, bet karinę bazę, kuri yra bet kurios valstybės teritorijos okupacijos simbolis", — pareiškė RIA Novosti Šerinas.

Pasak parlamentaro, Lenkija, savo teritorijoje dislokuodama JAV karinę bazę, bando, be kita ko, "įgelti" Rusijai.

"Atrodo, kad Lenkija elgiasi kaip mergina, kuri bando atkeršyti savo vaikinui, išduodama jį su kitu. Vietoj to, kad elgtųsi kaip padori ir nepriklausoma šalis, ji bando mums įgelti. Bet tai niekaip neįžeis Rusijos", — sakė "RIA Novosti" Šerinas.

Antradienį JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad JAV vis dar svarsto galimybę dislokuoti nuolatinę Amerikos bazę Lenkijoje, o Varšuva pasirengusi sumokėti "milijardus ir milijardus dolerių".

Anksčiau Lenkija pasiūlė JAV dislokuoti amerikiečių šarvuočių padalinį, prisiimdama sau 1,5-2 mlrd. dolerių išlaidas. Pasiūlymas buvo pateiktas ne NATO pagrindu, dvišaliu susitarimu. Lenkijos prezidentas Andrzej Duda patvirtino, kad jo šalis pasirengusi išleisti 2 milijardus dolerių, kad būtų dislokuota amerikiečių nuolatinė karinė bazė. Pastaruoju metu Lenkijoje aktyviai diskutuojama apie karinį pavojų, kuris tariamai kyla iš Rusijos. Dėl to buvo priimta staigaus Lenkijos kariuomenės didinimo programa, Lenkijoje dislokuoti NATO daugianacionalinis batalionas ir JAV kariuomenės tankų ir šarvuočių padalinys.

"Newsweek" palygino JAV ir Rusijos kariuomenių buvimą pasaulyje >>

Maskva ne kartą pabrėžė, kad niekada nepuls jokios NATO šalies. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejus Lavrovo, NATO gerai žino, kad Rusija neturi planų pulti, bet tiesiog pasinaudoja galimybe dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

93
Tegai:
karinė bazė, Lenkija
Dar šia tema
Lenkija nori sumokėti 2 mlrd dolerių už nuolatinės JAV karinės bazės sukūrimą
Kremlius įvertino Lenkijos planus įsteigti JAV karinę bazę
Baltijos šalių premjerai palaikė JAV karinės bazės diegimą Lenkijoje
Tesla Battery Day prezentacija

Elonas Maskas parodė "biskvitinius" akumuliatorius elektromobiliams

(atnaujinta 14:00 2020.09.26)
Elonas Maskas pažymėjo, kad nauja baterija suteiks impulsą elektromobilių pramonės plėtrai, jų gamybą planuojama pradėti kitų metų pabaigoje JAV

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Renginio "Tesla Battery Day"  metu Elonas Maskas parodė bendrovės sukurtus akumuliatorius. Jie bus montuojami naujose elektromobiliuose, pareikšta prezentacijoje, kuri buvo transliuojama "Tesla" YouTube kanale.

Akumuliatorių technologija neoficialiai vadinama "biskvitine" dėl būdingos baterijos formos. Jos formatas 4680, kur 46 milimetrai — tai skersmuo, o 80 — aukštis.

Bendrovė pertvarkė akumuliatoriaus elementų išdėstymą, kad sumažėtų įkaitinimas. Akumuliatorių bus daugiau, o elektromobilio važiavimo atsarga padidės tik 16 proc. Tokio kuro elemento kaina, palyginti su ankstesniu modeliu, sumažės 14 proc.

Elonas Maskas pažymėjo, kad ši baterija suteiks impulsą elektromobilių pramonės plėtrai ir kad iki 2023 metų jų bus gaminama 85 kartus daugiau nei ankstesnių versijų: dabar bendra pagaminamų akumuliatorių talpa — 35 gigavatvalandės, pagal planą — padidėjimas iki 3000 gigavatvalandžių. Elementai 4680 "Tesla" gamins 2021 metų pabaigoje gamykloje JAV.

Tegai:
elektromobilis, Elonas Maskas, JAV
Dar šia tema
Elonas Maskas pasivažinėjo "Cybertruck" po Los Andželą — video
Elonas Maskas įvardijo amerikiečių naikintuvo F-35 "žudiką"
Elonas Maskas ir dainininkė Grimes turės pervadinti savo sūnų
Rusijos ir JAV vėliavos

Rusijos generalinis štabas skundėsi dėl uždarų NATO ir JAV karinių pratybų pobūdžio

(atnaujinta 13:43 2020.09.26)
Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas priminė, kad Rusijos gynybos ministerija vykdo labai atvirą politiką karinių pratybų srityje

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Rusija iš anksto pranešė NATO apie strategines pratybas "Kaukazas – 2020" ir pakvietė į jas Vakarų karinius atašė, tačiau Vakarų šalys niekada nepakvietė Rusijos į savo pratybas, interviu RT TV sakė Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas, praneša RIA Novosti.

"Mes nematome tų pačių JAV ir jos partnerių veiksmų NATO bloke. Visų pirma, nebuvo jokių kvietimų į jų pratybas", — sakė jis.

Gerasimovas priminė, kad Rusijos gynybos ministerija vykdo labai atvirą politiką karinių pratybų srityje.

Pratybos buvo paskelbtos Gynybos ministerijos kolegijoje praėjusių metų gruodį, o likus dešimčiai dienų iki pratybų pradžios gynybos viceministras Aleksandras Fominas surengė instrukciją užsienio šalių kariniams atašėms.

"Aš jiems pasakojau apie pratybų tikslus, užduotis ir sudėtį, apie pratybų eigą. Mes pranešėme apie tai ESBO, pranešėme JAV ir kitoms NATO šalims. Šiandien mes pakvietėme visus atašė į pratybas, surengėme su jais instruktažą. Na, kur dar didesnis atvirumas?" — pažymėjo jis.

"Mes susitinkame įpusėjus ir pakviečiame tas valstybes, kurios nori su mumis bendradarbiauti. Tai, mūsų manymu, yra labai naudinga. Kaip operatyvinio kovinio rengimo dalis, kaip keitimosi patirtimi dalis. Tiesiog užmegzti grynai žmogiškus kontaktus, sąveiką. arba šešėlinės pusės visa tai", — sakė Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas.

Kartu jis pažymėjo, kad pastaruoju metu Kinija reguliariai dalyvauja tokiose pratybose.

"Na, Kinija dalyvauja visose pratybose, kurias mes vykdome — ir rytuose, ir centre, ir dabar pietuose", — sakė jis.

Jis prisiminė, kad pirmą kartą Rusija kartu su Kinija vykdė bendras pratybas "Vostok-2018", kai Kinijos padalinių personalas sudarė apie 3,5 tūkst. žmonių, taip pat dalyvavo Mongolijos daliniai. Pernai Kinija dalyvavo KSSO pratybose. Tai yra, Kinijos armijos daliniai reguliariai dalyvauja visuose mūsų renginiuose, pažymėjo generolas.

Tegai:
pratybos, NATO, JAV, Rusija
Dar šia tema
Vakarai smerkia Staliną už tai, ką ir patys darė
Šėtoniškas ginklas: Rusija turi kai ką sukaupusi "orbitiniam bombardavimui"