Vengrijos ambasada Kijeve

Ukraina ketina išsiųsti Vengrijos konsulą pasų išdavimą Užkarpatėje

18
(atnaujinta 12:26 2018.09.20)
Anksčiau Ukrainos žiniasklaida paviešino kadrus su neva dokumentų išdavimu Ukrainos piliečiams Vengrijos konsulate Berehovo mieste

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Kijevas ketina išsiųsti Vengrijos konsulą už Vengrijos pasų išdavimą kai kuriems ukrainiečiams, gyvenantiems Užkarpatėje, pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas.

Ministro teigimu, Užsienio reikalų ministerija žinojo apie incidentą, bet neturėjo įrodymų. Tačiau po kadrų atsiradimo "negalima tylėti."

"Kaip mes sureaguosime, aš suprantu — šis konsulas važiuos kažkur į Budapeštą, į kitą Vengrijos miestą, bet jis, iš tikrųjų, yra sraigtelis šioje visoje diplomatinėje struktūroje", — pareiškė Klimkinas savo Twitter paskyroje.

​Anksčiau agentūra "Ukrinform" paviešino vaizdo įrašą su neva pasų išdavimu Ukrainos piliečiams Vengrijos konsulate Berehovo mieste Užkarpatėje.

Parlamento pastatas Budapešte, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Vengrijos ambasadorius Ukrainoje Erno Kešken anksčiau pareiškė, kad Budapeštas turi teisę išduoti pasus visiems, kas turi Vengrijos šaknis. Tuo pačiu metu, Ukrainos diplomatų manymu, taip kalbėdamas Vengrijos ambasadorius, viršija savo įgaliojimus. Anot Ukrainos užsienio reikalų ministerijos, Vengrija išdavė daugiau nei šimtą tūkstančių pasų Užkarpatės gyventojams.

Ukrainos įstatymai draudžia turėti dvigubą pilietybę, tačiau atsakomybė už tai nėra numatyta.

18
Tegai:
Užkarpatė, Ukraina, Vengrija
Dar šia tema
Vengrijos premjeras kreipėsi į Putiną su prašymu pratęsti "Turkijos srautą"
ES Taryba ketina įvesti sankcijas Vengrijai