Donaldas Trampas

Trampas įvardijo "didžiausią klaidą" JAV istorijoje

38
(atnaujinta 16:37 2018.09.20)
Didžiausia klaida JAV istorijoje – tai karinė kampanija Artimuosiuose Rytuose, nusinešusi daugybę žmonių gyvybių ir prarijusi septynis trilijonus dolerių

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Karinė kampanija Artimuosiuose Rytuose tapo didžiausia klaida Jungtinėms Valstijoms, pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trampas interviu "Hill.TV".

"Didžiausia klaida mūsų šalies istorijoje — tai prezidento Bušo įvykdytas pajėgų įvedimas į Artimuosius Rytus", — pasakė Trampas.

Tačiau, pasak jo, Obama, galbūt, taip pat pasielgė neteisingai, kai išvedė iš ten kareivius.

Trampas priminė apie daugybę aukų ir pridūrė, kad JAV išleido septynis trilijonus dolerių Artimųjų Rytų kampanijai.

"Galima suprasti pilietinį karą. Pilietinis karas — tai pilietinis karas. Tai kitas dalykas.  Mūsų karių įvedimas į Artimuosius Rytus, pasakysiu jums, blogas sprendimas šaliai", — pareiškė JAV prezidentas.

Pentagono vertinimu, išlaidos kovos veiksmams Irake, Afganistane ir Sirijoje nuo 2001 iki 2018 metų sudarė 1,52 trilijono dolerių.

Anot Brauno universiteto, 2017 metų rugsėjo duomenimis, JAV išleido 5,6 trilijono dolerių dviem karams, taip pat kariniams veiksmams Pakistane ir Sirijoje. Be to, ši suma apima išlaidas nacionaliniam saugumui ir veteranų sveikatos apsaugai.

38
Tegai:
Donaldas Trampas, Artimieji Rytai, JAV
Dar šia tema
Lenkijos užsienio reikalų ministras: ES bando susilpninti sankcijas Iranui
Teroristai raketomis apšaudė Alepą
Džonas Keris atsisakė savo žodžių apie cheminio ginklo sunaikinimą Sirijoje
Merkel pirmąkart palaikė Rusijos veiksmus Sirijoje, rašo žiniasklaida