Migrantai

Šaltinis: viena ES valstybė nenori įsteigti migrantų kontrolės centrų

24
(atnaujinta 19:28 2018.09.20)
Zalcburge vykstančiame dviejų dienų neformaliame ES viršūnių susitikime nė viena iš ES narių kol kas nesutiko įkurti migrantų kontrolės centro

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Nė viena iš valstybių ES narių iki šiol neišreiškė noro kurti savo teritorijoje migrantų kontrolės centro, kur vyktų ekonominių migrantų atskyrimas nuo pabėgėlių, praneša RIA Novosti su nuoroda į diplomatinį šaltinį Briuselyje.

"Kurti pas save kontrolės centro kol kas nesutiko nė viena iš ES narių", — pasakė agentūros pašnekovas, komentuodamas diskusijas migracijos klausimais Zalcburge vykstančiame dviejų dienų neformaliame ES viršūnių susitikime.

Europos Komisija liepos pabaigoje paviešino planą, susijusį su Europos teritorijoje migrantų kontrolės centru ir išgelbėtų Viduržemio jūroje "išlipimo platformų" sukūrimu.

Išvados dėl migracijos problemų, patvirtintos ES vadovų birželį Briuselyje vykusiame ES viršūnių susitikime, numato priemones, kuriomis siekiama apriboti nelegalių imigrantų patekimą į Europos Sąjungą, kovoti su nelegalios migracijos organizatoriais, sukurti migracijos kontrolės centrus, taip pat organizuoti nelegalių migrantų grįžimą į šalis, iš kurių jie išvažiavo.

Aukščiausiojo lygio susitikimo dalyviai pripažino, kad antrinė migracija ES viduje sukuria pavojų Šengeno erdvės reguliavimui ir paragino ES šalis imtis priemonių prieš tokius migrantų judėjimus Europos viduje.

Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
© Sputnik /
Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
24
Tegai:
Migrantų kontrolės centras, migrantai, Europos Sąjunga (ES), Zalcburgas
Dar šia tema
Dalia Grybauskaitė dalyvaus neformalioje Europos Vadovų Taryboje Zalcburge
Seimas linkęs pritarti migracijos funkcijų pertvarkos pokyčiams
Turkijos pakrantėje žuvo devyni migrantai
Žiniasklaida: daugiau nei 10 ES šalių gali palaikyti Vokietiją migracijos krizėje
Makedonija atsisakė atidaryti naujus migrantų centrus