Brexit

Lietuvos prezidentė pareiškė, kad derybos dėl "Brexit" yra mirties taške

27
(atnaujinta 19:55 2018.09.20)
Tą pačią nuomonę išreiškė ir Slovakijos ministras pirmininkas. Politikai po vakarienės su ES šalių vadovais Austrijos aukščiausiojo lygio susitikimo metu pareiškė, kad šiame etape nėra pažangos

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Slovakijos ministras pirmininkas Peteris Pellegrini po ES lyderių vakarienės, kurios metu buvo aptariamas "Brexit", pareiškė, kad nėra pažangos Anglijos ir Airijos sienos klausime, praneša agentūra "Reuters".

"Šiame etape tai sąstingis. Pažangos nėra", — pareiškė Grybauskaitė po vakarienės.

"Nebuvo pasiekta pažanga sienų klausimu", — paantrino Pellegrini.

Susitikimo metu Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa Mei kreipėsi į šalių-ES narių lyderius, ragindama juos atsisakyti "netinkamų" "Brexit" reikalavimų.

"Manau, kad Londonas iškėlė rimtus ir įmanomus pasiūlymus. Mes, žinoma, nesutinkame dėl kiekvienos detalės, bet aš tikiuosi, kad jūs atsakysite iš esmės tuo pačiu", — pareiškė Mei.

Trečiadienio vakarą Zalcburge prasidėjo dviejų dienų neoficialus 28 ES šalių prezidentų ir vyriausybių vadovų susitikimas.

Oficialios derybos tarp Londono ir Briuselio dėl sąlygų, kuriomis Didžioji Britanija pasitrauks iš ES, prasidėjo 2017 metų birželio 19 dieną. Ministrų kabineto nariai susitarė dėl pozicijos, susijusios su Britanijos pasitraukimu iš ES. Tada Mei paskelbė, kad Londonas pasiūlys Briuseliui sukurti laisvosios prekybos zoną ir sudaryti pramonės ir žemės ūkio produktų, kuriems nebus netaikomi apribojimai ateityje, sąrašą.

Programa liko nepatenkinti rimtesniu požiūrio į "Brexit" šalininkai. Jų nuomone, parengtas planas išlaikys Londono priklausomybę nuo ES ir nebus pelningas Britanijos gamintojams.

"The Times" informacija, Ministrų kabineto kolektyvinėje sutartyje taip pat kalbama apie "minkštą muitinės susitarimą" —  atnaujintą susitarimo, kurį  anksčiau griežtai sukritikavo tuometinis užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas, versiją. Reaguodama į Džonsono kritiką Mei pažadėjo jį atstatydinti. Tačiau vėliau Džonsonas pats nusprendė palikti savo postą dėl nesutarimų su Mei.

27
Tegai:
Brexit, Europos Sąjunga (ES), Dalia Grybauskaitė, Slovakija, Didžioji Britanija, Lietuva
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
Dar šia tema
Dalia Grybauskaitė dalyvaus neformalioje Europos Vadovų Taryboje Zalcburge
Viena ir Berlynas įsitikinę būtinybe išvengti griežto "Brexit" varianto
Politinė temperatūra Lietuvoje kyla: šalis žengia į lemtingą pusmetį