Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

Veronos valdžia atėmė Porošenkos garbės piliečio vardą

68
(atnaujinta 18:18 2018.09.21)
Italijos politikai aktyviai pasisako už sankcijų prieš Rusiją panaikinimą, todėl Veronos miestas nusprendė atimti iš Porošenkos garbės piliečio vardą dėl Ukrainos politikos Donbase

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko prarado Italijos Veronos miesto garbės pilietybę. Tokį sprendimą priėmė miesto savivaldybė, pranešė Sputnik Italija su nuoroda į miesto tarybos narį Vito Komenčini.

Komenčini pabrėžė, kad sprendimas įsigalioja nedelsiant.

Rusijos ir Italijos regiono Veneto draugystės asociacija nurodė, kad 30 miesto tarybos narių balsavo už Porošenko garbės pilietybės nutraukimą, trys nepritarė.

Sprendimas dėl apdovanojimo

2016 metais Porošenko buvo apdovanotas garbės piliečio titulu už grąžinimą Italijai septyniolikos meno paveikslų, kurie 2015 metų lapkritį buvo pavogti iš Castelvekio muziejaus ir vėliau rasti Ukrainoje. Bendra pavogtų darbų vertė buvo apie 20 milijonų eurų. 2016 metų gegužę jie buvo areštuoti Odesos regione, kai buvo ruošiami išsiuntimui į Moldovą.

Iniciatyvą skirti Porošenko apdovanojimą iškėlė meras Flavio Tozi, kuris pasisakė už bendradarbiavimo su Ukraina plėtrą. Tozi dažnai susitikdavo su Ukrainos ambasadoriumi Italijoje Jevgejumi Perelyginu, kuris neslėpė savo nesutikimo su Veneto tarybos pozicija dėl Krymo.

Tuo pat metu Veronos miesto tarybos sprendimas apdovanoti Porošenko garbės piliečio vardu lėmė daugelio gyventojų ir Veneto regiono visuomeninių organizacijų protestus. Jie kritikavo Tozi už neapgalvotą sprendimą, jų nepasitenkinimą sukėlė Kijevo politika Donbase.

2016 metų gegužės mėnesį Veneto taryba priėmė rezoliuciją, kurioje paragino Italijos vyriausybę pasmerkti ES politiką Krymo atžvilgiu ir siekti panaikinti antirusiškas sankcijas.

Regionas tapo pirmuoju Italijos regionu, kurio institucijos iškėlė klausimą dėl poreikio pripažinti Krymo teisę į apsisprendimą ir panaikinti sankcijas prieš Rusiją, kurios jau sukėlė ir toliau kelia rimtą žalą Italijos ekonomikai. Veneto pavyzdžiu seka Ligūrijos ir Lombardijos valdžios institucijos.

68
Tegai:
garbės pilietis, Italija
Dar šia tema
Italija pasisakys už antirusiškų sankcijų persvarstymą
Roma pareiškė, kad Rusija gali apsaugoti Europos civilizaciją
Ekspertų nuomone, Kijevas nori, kad NATO atkurtų Donbaso kontrolę
Porošenko mano, kad Ukrainos susitarimas su Europos Sąjunga yra pergalė prieš Rusiją
Aukščiausioji Rada nepratęs draugystės sutarties su Rusija