Andrzejaus Dudos ir Donaldo Trampo susitikimas, archyvinė nuotrauka

Lenkijos televizijos kanalas atleido darbuotoją Dudos ir Trampo nuotrauką

71
(atnaujinta 11:43 2018.09.22)
Daug kalbų sukėlusi Lenkijos ir JAV prezidentų bendra nuotrauka kainavo "Belsat" darbuotojui darbo vietą

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Lenkijos televizijos kanalas "Belsat" atleido savo socialinių tinklų vadybininką Ivaną Šylo už Lenkijos ir JAV prezidentų nuotraukos paskelbimą, praneša "Evropejskaja Pravda".

Prieš kelias dienas Šylo savo asmeninėje Facebook paskyroje paskelbė dviejų valstybių vadovų  —Andrzejaus Dudos ir Donaldo Trampo — susitikimo Baltuosiuose rūmuose nuotrauką su užrašu "Kairėje — Lenkijos prezidentas".

Nuotraukoje Lenkijos ir Amerikos lyderiai pasirašo susitarimą dėl strateginio bendradarbiavimo. Trampas sėdi prie stalo, o Duda stovi, šiek tiek pasilenkęs. Ši nuotrauka tapo Lenkijos kritikos ir pašaipų pretekstu. Lenkijos prezidentas buvo kaltinamas tuo, kad pažemino save ir valstybę. Tuo pačiu pateikiamas pavyzdys, kaip buvo pasirašytas memorandumas tarp Trampo ir Kim Čen Uno —pasirašymo ceremonijos metu abu lyderiai sėdėjo prie stalo.

Lenkija atėmė iš Lietuvos "mylimiausios Trampo sugulovės" vardą >>

Kitą dieną po nuotraukos paviešinimo Ivanas Šylo  paskelbė, kad buvo atleistas be paaiškinimo.

"Buvau atleistas. Be kalbų, tiesiog pašalino iš darbo pokalbių ir atėmė visas prieigos teises. Gal kada nors parašysiu daugiau apie visa tai. Gal ne. Tačiau padėtis — dugnas. Vadovai neturėtų atsiprašyti, bet atleidinėti kitus dėl savo klaidų — taip negalima", — parašė Šylo.

Vėliau televizijos kanalo direktorė Agnieszka Romaszewska-Guz sakė, kad atleidimo priežastis buvo darbuotojo "pokštas" apie prezidentą. Pasak jos, susitarimas dėl karinio bendradarbiavimo su JAV yra labai svarbus Lenkijos saugumui ir "tai yra viena iš nedaugelio temų, kurios negali būti "Belsat" darbuotojų pokštų pagrindu". Be to, direktorės motina dirba Lenkijos prezidento patarėja.

71
Tegai:
Belsat, Lenkija, Andrzejus Duda
Dar šia tema
Lenkijos URM atleido iš darbo MVTSI absolventus
Rusijos deputatas: JAV bazė Lenkijoje taps šalies okupacijos simboliu
Lenkijos senatorius buvo priverstas palikti partiją dėl interviu "Sputnik"