Iphone X, archyvinė nuotrauka

"Apple" slapta pridėjo stebėjimo funkciją "iOS 12"

45
(atnaujinta 16:22 2018.09.22)
Žiniasklaidoje pasklido informacija, kad "Apple" savo įrenginiais ketina rinkti vartotojų asmeninę informaciją

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Amerikos korporacija "Apple" paskutiniame savo operacinės sistemos atnaujinime nepastebimai pridėjo naudotojų "pasitikėjimo reitingą", pagrįstą "iPhone" ir kitų bendrovės įrenginių savininkų naudojimu, rašo "The Independent".

Į privatumo politiką buvo įtrauktas pakeitimas, pagal kurį šis reitingas bus sudaromas, remiantis vartotojų skambučiais ir el. laiškais. Tokiu būdu bandoma kovoti su sukčiavimu.

"Norint atpažinti ir užkirsti kelią sukčiavimui apsipirkimo metu, mes naudosime informaciją apie tai, kaip naudojate savo įrenginį, įskaitant apytikslį gautų ir užbaigtų skambučių skaičių, taip pat išsiųstus ir gautus el. laiškus, kad galėtume sukurti pasitikėjimo reitingą", — rašoma kompanijos atnaujintame pranešime.

Tačiau nėra konkrečių pavyzdžių, kaip šie pakeitimai padės išvengti sukčiavimo.

Pasak leidinio, šis "pasitikėjimo reitingas" primena vieną serialo "Juodasis veidrodis" epizodą, kuriame kiekvienas žmogus turėjo savo reitingą, kuris turėjo įtakos  medicinos, transporto ir būsto prieinamumui.

Be to, "The Independent" pabrėžia labai neaiškią atnaujintos privatumo politikos formuluotę, kurią galima suprasti platesne ir iškreipta prasme. Kita vertus, naujas pakeitimas taip pat taikomas tiems įrenginiams, kurie negali siųsti el. laiškų arba skambinti.

"Apple" dar nepateikė komentarų šiuo klausimu, priduria leidinys.

IPhone evoliucija
© Sputnik /
IPhone evoliucija
45
Tegai:
IPhone, Apple
Dar šia tema
Žiniasklaida: "Iphone X" rinko kinų paaugliai
Mokslininkai papasakojo, kada įprotis daryti asmenukes tampa liga
"Siri" kūrėjas nusivylė "Apple"
Kinijoje sprogo "iPhone", pakeitus bateriją