Kijevas

Rada išjuokė Ukrainos prezidento pareiškimą apie "galingiausią armiją"

56
(atnaujinta 16:31 2018.09.24)
Anksčiau Porošenko padarė metinį pranešimą Parlamente, kurio metu jis papasakojo apie šalies kariuomenės kovinio potencialo atkūrimą

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Rabinovičius televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje išjuokė prezidento Petro Porošenko žodžius apie "galingiausią armiją žemyne".

Deputatas pažymėjo, kad girdėjo tokį pareiškimą iš Porošenko ir daugelio Ukrainos kariuomenės vadų.

"Aš turiu klausimą. Štai pasakykite, prašom, jei mes turime stipriausią armiją žemyne, kam mums eiti į NATO? Tegul NATO eina pas mus. Mes gi esame stipriausi", — su ironija pasakė Rabinovičius.

Praėjusią savaitę Ukrainos prezidentas padarė metinį pranešimą Aukščiausiojoje Radoje, kurio metu be kita ko papasakojo apie šalies kariuomenės kovinio pajėgumo atkūrimą. Tai ne pirmas toks Porošenko pareiškimas apie Ukrainos ginkluotąsias pajėgas.

Rugpjūtį jis pareiškė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos taps stipresnės už Europos šalių, tuo metu dar pavasarį jis tvirtino, kad šalies kariuomenė jau yra "viena iš kovingiausių Europoje". Po to jis patikslino, kad Ukrainos kariuomenė yra viena iš efektyviausių žemyne.

Pastaraisiais metais Ukraina siekia prisijungti prie Šiaurės Atlanto aljanso. 2014 metais Rada iš dalies pakeitė įstatymą, atsisakiusi  neblokinio valstybės statuso, o 2016 metų vasarą taip pat padarė papildomus pakeitimus, nustatančius įstojimą į NATO kaip užsienio politikos tikslą.

2017 metų rudenį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pažymėjo, kad jei Ukraina nori patekti į Aljansą, ji turi užsiimti "gynybos institucijų modernizavimu, kova su korupcija ir demokratijos stiprinimu".

Nors organizacijos buvęs generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas pasakė, kad šiems kriterijams įgyvendinti šaliai prireiks daug metų. Ekspertai mano, kad Kijevas neturės galimybės pretenduoti į narystę NATO per ateinančius du dešimtmečius.

56
Tegai:
politika, gynyba, Ukrainos Aukščiausioji Rada, NATO, Petras Porošenko, Ukraina
Dar šia tema
Ką daro artėjantys rinkimai: Internete išjuoktas Porošenko skrydis įprastu reisu
Kijevas įvardijo galimus NATO bazių atsiradimo Ukrainoje terminus