Kovotojai, archyvinė nuotrauka

NVS šalys paskelbė apie teroristų planus sukurti "kalifatą" Centrinėje Azijoje

31
(atnaujinta 09:00 2018.09.25)
Rusijos FSB atstovai susirūpino "Islamo valstybė"* plėtra NVS šalyse

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. "Islamo valstybė" * nori sukurti "kalifatą" Centrinėje Azijoje, sakė RIA Novosti NVS kovos su terorizmu centro vadovas generolas pulkininkas Andrejus Novikovas.

Jis tai paskelbė NVS šalių saugumo agentūrų ir specialiųjų tarnybų antiteroristinių padalinių vadovų susitikime.

Pasak jo, kovotojai taip pat bando aktyvuoti "miegančius jamaatus ((ląsteles) — Sputnik) regione".

Sirijos miestas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Ministry of defence of the Russian Federation

Savo ruožtu, Kirgizijos ministro pirmininko pavaduotojas Ženišas Razakovas pažymėjo, kad terorizmo grėsmės Centrinėje Azijoje ir NVS šalyse tik intensyvėja ir įgauna ilgalaikį pobūdį.

Ypatingą susirūpinimą kelia tai, kad teroristai bando įsiskverbti į regioną iš Afganistano šiaurės, kad destabilizuotų padėtį, pridūrė jis.

Dar birželio mėnesį FSB Nacionalinio kovos su terorizmu komiteto direktoriaus pavaduotojas direktorius Igoris Sirotkinas sakė, kad, nepaisant patirtų nuostolių, "Islamo valstybė" * toliau plinta visame pasaulyje ir tebėra rimta grėsmė.

Strateginio planavimo instituto direktorius, politikos mokslų daktaras, profesorius Aleksandras Gusevas teigia, kad "IV čiuptuvai" tęsiasi beveik visame Vidurio ir Vidurio Azijos regione.

* Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje.

31
Tegai:
kova su terorizmu, terorizamas, Islamo valstybė, NVS
Dar šia tema
Kadyrovas papasakojo apie Čečėnijoje gimusį vyrą, surengusį išpuolį Paryžiuje
"Islamo valstybė"* perkelia diversantus į Rusiją, Europą ir Aziją
Maskva

Londonas ir Maskva pateko į labiausiai pėstiesiems pritaikytų pasaulio miestų penketuką

(atnaujinta 15:59 2020.10.24)
Tuo tarpu, tyrimo duomenimis, pėsčiųjų infrastruktūra beveik neišvystyta JAV miestuose, be automobilio ten judėti be galo sunku

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Londonas, Paryžius, Bogota (Kolumbija), Honkongas ir Maskva pripažinti labiausiai pėstiesiems pritaikytais didmiesčiais pasaulyje, praneša "EuroPuls" su nuoroda į Amerikos transporto ir plėtros politikos instituto tyrimą.

Žemiausias pozicijas užėmė JAV miestai: ten praktiškai neišvystyta pėsčiųjų infrastruktūra, be automobilio judėti be galo sunku.

Pagal rodiklį "Piliečių, gyvenančių 100 metrų atstumu nuo vietų, kuriose nėra automobilių eismo — skverų, parkų, pėsčiųjų gatvių — dalis" pirmauja Honkongas, antrojoje vietoje yra Maskva, po to — Paryžius, Bogota ir Londonas.

Paryžius užėmė pirmąją vietą kategorijoje "Piliečių, gyvenančių vieno kilometro atstumu nuo ligoninių ir mokyklų, dalis". Toliau Lima (Peru), Londonas, Santjagas (Čilė) ir Bogota.

Be to, svarbiu parametru tapo vidutinis gyvenamojo kvartalo plotas: kuo jis mažesnis, tuo greičiau ir lengviau pėsčiasis pateks į paskirties vietą, nes jam nereikės apeiti pastatų masyvų. Pagal šį rodiklį pirmąją vietą užėmė Sudano miestas Chartumas, po jo — Bogota, Lima, Karačis (Pakistanas) ir Tokijas.

Tegai:
Londonas, Maskva, Rusija, turizmas
Dar šia tema
"Vaikščiojantys numirėliai": Latvijos turizmui prognozuojama precedento neturinti krizė
Ekskursija po Černobylį: ekstremalaus turizmo mėgėjai vyksta į Pripetę
Ekspertas: pasaulinis turizmas dar kelerius metus kentės nuo COVID-19
Skruzdė, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai įvardijo skruzdžių ištvermės priežastį

(atnaujinta 15:41 2020.10.24)
Skruzdės yra vienos ištvermingiausių būtybių. Jos gyvena kiekviename mūsų planetos kampelyje, nepaisant klimato sąlygų

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Naudodama krūtinės ląstos rentgeno spindulius, tarptautinė mokslininkų grupė iš Okinavos mokslo ir technologijos instituto, Japonijos studijų universiteto ir Prancūzijos Sorbonos universiteto sugebėjo išsiaiškinti, kodėl skruzdėlės turi tiek daug fizinės jėgos, rašoma leidinyje "Planet today".

Skruzdės yra vienos ištvermingiausių būtybių. Jos gyvena kiekviename mūsų planetos kampelyje, nepaisant klimato sąlygų.

Yra žinoma, kad šie vabzdžiai gali pakelti dešimt kartų didesnį už savo svorį. Ekspertai ištyrė skruzdžių darbininkių raumenų ir griaučių struktūrą ir padarė išvadą, kodėl vabzdžiai yra tokie stiprūs.

Reikalas tas, kad skruzdės-darbininkės išsivystė iš skraidančių vabzdžių, todėl didžiąją jų krūtinės dalį užėmė sparnų raumenys. Tačiau dėl evoliucijos jie prarado gebėjimą skristi, o kūnas prisitaikė ir jame padidėjo kitų likusių raumenų apimtis.

Taip pat pasikeitė kaklo geometrija ir raumenų prisitvirtinimo prie kūno būdas. Visa tai prisidėjo prie didelės fizinės jėgos ir padidėjusios ištvermės atsiradimo.

Mokslininkai jau seniai domisi skruzdėlėmis. Tačiau iki tol buvo tiriami tik socialiniai vabzdžių santykiai. Šis tyrimas yra pirmasis fiziologijos srityje.

Tegai:
mokslininkai, skruzdėlės