S-300 kompleksas, archyvinė nuotrauka

Sirijos URM pakomentavo S-300 komplekso tiekimą

44
(atnaujinta 11:37 2018.09.26)
Užsienio reikalų ministerijos atstovas sakė, kad jei Izraelis vėl pradės smogti į Siriją, Damaskas sugebės apsiginti kaip ir anksčiau

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Rusijos zenitinių raketų komplekso S-300 pristatymas Sirijai privers Izraelį kitą kartą pagalvoti prieš atakuojant Sirijos teritoriją, pareiškė Sirijos užsienio reikalų ministras Feysal Mekdadas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kinijos agentūrą "Xinhua".

kompleksas S-300, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Министерство обороны РФ

Atsakydamas į klausimą, ar Izraelis smogs į Damaską po S-300 perdavimo, Sirijos žinybos atstovas pareiškė, kad Sirija sugebės apsiginti kaip ir anksčiau.

Komplekso S-300 pristatymas Damaskui

Pirmadienį gynybos ministras Sergejus Šoigu paskelbė, Rusija per dvi savaites perduos Sirijai šiuolaikinį zenitinių raketų kompleksą S-300. Pasak departamento vadovo, tai reikšmingai sustiprins Sirijos oro erdvės gynybos potencialą.

Šoigu pareiškė, kad Maskva priversta imtis šių priemonių dėl Izraelio veiksmų po to, kai IL-20 buvo numuštas Izraelio naikintuvu.  Kremlius užtikrino, kad komplekso perdavimas nėra nukreiptas prieš trečiąsias šalis ir tarnauja, tik siekiant užtikrinti Rusijos kariuomenės saugumą Sirijoje.

44
Dar šia tema
Putinas pavadino IL-20 sudužimą Viduržemio jūroje tragišku atsitiktinumu
Izraelis pateikė Rusijai duomenis apie IL-20 avariją
Rusijos gynybos ministerija apkaltino Izraelį IL-20 žlugimu
Rusija paneigė IL-20 katastrofos versiją, susijusią su sistema "savas-svetimas"