Lėktuvas IL-20, archyvinė nuotrauka.

Netanjahu: IL-20 kritimas galėjo turėti daug rimtesnių pasekmių

52
(atnaujinta 09:33 2018.09.27)
Praėjusį pirmadienį, rugsėjo 17 dieną, Rusijos lėktuvas IL-20, kuris buvo begrįžtąs į Chmeimimo bazę, buvo numuštas Sirijos komplekso S-200 raketos, tuo pačiu metu keturi Izraelio F-16 užpuolė Sirijos taikinius Latakijoje

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Incidentas su Rusijos IL-20, numuštu virš Viduržemio jūros, galėjo sukelti "daug rimtesnių pasekmių", pareiškė Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu.

S-300 kompleksas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Ульяна Соловьева

Jo žodžius cituoja Izraelio valstybinis radijas Kan. Ką tiksliai reiškia šie žodžiai, Netanjahu nenurodė.
Premjeras taip pat pabrėžė, kad šalis ir toliau priešinsis Irano karinio dalyvavimo Sirijoje stiprinimui ir ketina palaikyti dialogą su Maskva.

Praėjusį pirmadienį, rugsėjo 17 dieną, Rusijos lėktuvas IL-20, kuris buvo begrįžtąs į Chmeimimo bazę, buvo numuštas Sirijos komplekso S-200 raketos. Tuo pačiu metu keturi Izraelio F-16 užpuolė Sirijos taikinius Latakijoje.

Pasak Gynybos ministerijos, prisidengę Rusijos lėktuvu Izraelio pilotai nukreipė į jį Sirijos oro gynybos sistemų smūgį. Mirė penkiolika Rusijos karių. Izraelis nepranešė Rusijai apie planuojamą operaciją. Gynybos ministras Sergejus Šoigu pareiškė, kad dėl IL-20 įgulos žūties kaltas Izraelis.
Be to, Rusijos kariuomenės saugumui užtikrinti per dvi savaites Maskva suteiks Damaskui priešlėktuvines raketines sistemas S-300.

Savo ruožtu Izraelis neigia kaltę dėl  IL-20 įgulos žūties ir priskyrė atsakomybę Sirijai ir Iranui.

Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
© Sputnik /
Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
52
Tegai:
IL-20, žūtis, Sirija, Izraelis, Rusija
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (107)
Dar šia tema
Izraelis pateikė Rusijai duomenis apie IL-20 avariją
Rusijos gynybos ministerija apkaltino Izraelį IL-20 žlugimu