Dujovežis, archyvinė nuotrauka.

Erdoganas papasakojo, kaip Turkija ir Vokietija gynė teisę pirkti dujas Rusijos

45
(atnaujinta 22:36 2018.09.28)
JAV ir toliau siekia vienašališkų sankcijų politikos, primesdamos ją kitoms šalims, bet neįmanoma nustatyti tvarkos pasaulyje su mąstysena, kad "teisus tas, kas stipresnis"

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Turkijos Prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad kartu su Vokietijos kanclere Angela Merkel gynė teisę pirkti dujas iš Rusijos ginčo su kolega iš JAV Donaldu Trampu metu NATO viršūnių susitikime liepos 11-12 dienomis Briuselyje ir pridūrė, jog jis negali leisti, kad Turkijos piliečiai sušaltų, praneša RIA Novosti.

"NATO viršūnių susitikime Briuselyje Trampas pareiškė dalyviams: "Jūs maitinate Rusiją, Vokietija duoda jai daug pinigų. Apie Turkiją jis neužsiminė iš mandagumo, bet aš nesusivaldžiau ir pasakiau, kad mes gauname 50% mūsų gamtinių dujų iš Rusijos, ir  jei mes jų nepirksime, mūsų piliečiai žiemą sušals. Tuomet į pokalbį įsiterpė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kuri pasakė, kad Vokietija gauna iš Rusijos 38% dujų, ir ji taip pat negali leisti savo žmonėms sušalti", — pareiškė Erdoganas  turkų žurnalistams, skrisdamas vizito į Vokietiją. Jį cituoja kanalas A Haber.

Pasak jo, JAV ir toliau siekia vienašališkų sankcijų politikos, primesdamos ją kitoms šalims, bet neįmanoma nustatyti tvarkos pasaulyje su mąstysena, kad "teisus tas, kas stipresnis".

Turkijos prezidentas pabrėžė, kad jo šalis neprisijungs prie JAV vienašališkai nustatytų sankcijų.

"Juokas salėje (JT Generalinės Asamblėjos sesijoje), kai Trumpas kalbėjo apie ekonominę padėtį, atvirai parodo dalyvių nuomonę", — pridūrė Erdoganas.

Energijos išteklių tiekimas visame pasaulyje, ypač ES, yra vienas svarbiausių JAV administracijos darbotvarkės klausimų. Liepos viduryje Europos Komisijos  vadovas Žanas Klodas Junkeris, pasikonsultavęs su Trampu, sakė žurnalistams, kad ES yra pasirengusi investuoti į naujų terminalų statybą suskystintoms gamtinėms dujoms gauti, daugiausia iš JAV, bet su sąlyga, kad kainos bus konkurencingos.

Tiekdamos SGD JAV siekia išstumti Rusiją — energijos išteklių tiekimo į Europos rinką lyderę. JAV administracija teigia, kad ji siekia labai gerų tikslų — įvairinti ES rinką ir užkirsti kelią Rusijos Federacijai naudoti energijos tiekimą kaip "spaudimo priemonę Europos partneriams".

Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
© Sputnik /
Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
45
Tegai:
Vokietija, SGD, Turkija, Rusija
Dar šia tema
JAV neplanuoja įvesti sankcijų prieš "Nord Stream-2"
Verslas laimi, politikai pralaimi: kaip Rusijos SGD užkariaus Baltiją
Vaičiūnas ragina didinti SGD importą iš JAV
Į Klaipėdos uostą atvyko paskutinis šių metų SGD krovinys