Lenkijos Seimas, archyvinė nuotrauka.

Lenkija siųs į Rusiją diplomatą, atsakingą žemės ūkio produktų pardavimą

42
(atnaujinta 23:12 2018.09.28)
Šiuo metu vyksta trijų sostinių, tarp jų Maskvos, kandidatų į žemės ūkio patarėjų pareigas konkursas

VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Varšuva siųs į Maskvą specialų diplomatą dėl žemės ūkio produktų pardavimo, sakė Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministras Jan Krzysztof Ardanowski, praneša RIA Novosti.

"Į keletą pasaulio šalių sostinių bus išsiųsti patarėjai žemės ūkio srityje, tai yra diplomatai, kurie nusimano žemės ūkyje ir žino, kokios Lenkijoje yra įmonės, kokia jų veikla, ką gamina", — sakė Ardanowski.

Jis paaiškino, kad šie diplomatai bus siunčiami, "siekiant ieškoti rinkų užsienyje".

Pasak ministro, šiuo metu vyksta trijų sostinių, tarp jų Maskvos, kandidatų į žemės ūkio patarėjų pareigas konkursas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2014 metų rugpjūčio 6 dieną pasirašė dekretą, draudžiantį importuoti į Rusiją tam tikrų tipų žemės ūkio produktus, žaliavas ir maisto produktus iš šalių, kurios taiko antirusiškas sankcijas: JAV, ES, Kanados, Australijos ir Norvegijos. Dėl to buvo uždrausta įvežti mėsą, dešreles, žuvį ir jūros gėrybes, daržoves, vaisius ir pieno produktus. Kadangi Vakarų sankcijos tęsiasi, Rusija taip pat išplėtė savo atsakomąsias priemones iki 2018 metų pabaigos.

Sausio mėnesį Rusijos prekybos atstovas Lenkijoje Vladimiras Nefedovas interviu "RIA Novosti" sakė, kad prekybos tarp Rusijos ir Lenkijos apimtis 2017 metais išaugo ketvirtadaliu, eksportas iš Rusijos priartėjo prie 11 milijardų dolerių. Tačiau iš kadaise galingo  Lenkijos maisto prekių srauto dėl žinomų priežasčių liko tik kepiniai, sultys, perdirbtos daržovės, sakė Rusijos prekybos atstovas.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
42
Tegai:
žemės ūkis, maisto produktai, Lenkija, Rusija
Dar šia tema
Porošenko mano, kad Ukrainos susitarimas su Europos Sąjunga yra pergalė prieš Rusiją
Lietuvoje uždrausta prekiauti šokoladu "Kinder" iš Lenkijos
Trampas pasirašė naujų sankcijų prieš Rusiją dekretą