Kariškis LLR, archyvinė nuotrauka.

Lavrovas paragino Vakarų šalis apšviesti Ukrainos valdžios institucijas

43
(atnaujinta 11:45 2018.09.29)
Vietoj to, kad įvykdytų Minsko susitarimus ir pradėtų dialogą su nepripažintomis Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikomis, Kijevas gyvena iliuzijomis apie tai, kad į Donbasą bus įvestos okupacinės pajėgos, remiant Vakarų šalims

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas paragino Vakarų šalis apšviesti Ukrainos valdžios institucijas, praneša RIA Novosti.

Pasak jo, vietoj to, kad įvykdytų Minsko susitarimus ir pradėtų dialogą su nepripažintomis Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikomis, Kijevas gyvena iliuzijomis apie tai, kad į Donbasą bus įvestos okupacinės pajėgos, remiant Vakarų šalims.
Užsienio reikalų ministras sakė, kad Kijevas vėl grasino panaudosiąs jėgą, sprendžiant konfliktą.

Pasak  Lavrovo, tie, kas "rūpinasi" Kijevo valdžios institucijomis, turėtų apšviesti savo "augintinius", priversti juos nutraukti Donbaso blokadą ir  etninių mažumų diskriminaciją visoje šalyje.

Ministras pabrėžė, kad Maskva palaiko ESBO misiją Ukrainoje.

Taikdariai Donbase

Ukraina primygtinai reikalauja, kad JT taikos palaikymo operacijai būtų suteikti svarūs įgaliojimai. Kijevas mano, kad būtina dislokuoti kontingentą visoje Donbaso teritorijoje, iki Rusijos sienos.

Buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenko
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Vladimiras Putinas palaikė JT taikdarių įvedimą Ukrainoje, bet prieštaravo plačios apimties įgaliojimų taikymui. Prezidentas pabrėžė, kad pagrindinė misijos funkcija turėtų būti ESBO personalo saugumo užtikrinimas. Be to, Rusija siūlo įtvirtinti kontingentą tik demarkacijos linijoje.
2014 balandžio mėnesį naujos Ukrainos valdžios institucijos pradėjo karinę operaciją prieš LNR ir DNR, kurios paskelbė nepriklausomybę po perversmo Kijeve prieš du mėnesius. Remiantis naujausiais JT duomenimis, konflikto aukų skaičius viršijo 10 tūkst. žmonių. Iš aptariamo situacijos sureguliavimo, ypač per kontaktinės grupės susitikimus Minske, kuri nuo 2014 metų rugsėjo priėmė tris dokumentus, reglamentuojančius veiksmus deeskaluoti konfliktą. Tačiau po konfliktuojančių šalių taikos susitarimo, šaudymai ir toliau tęsiasi.

43
Tegai:
Sergejus Lavrovas, Kijevas, Donbasas
Dar šia tema
Ekspertų nuomone, Kijevas nori, kad NATO atkurtų Donbaso kontrolę
Pušilinas paskirtas laikinuoju DLR vadovu
Ukrainos ginkluotosios pajėgos apšaudė mokyklą Donbase
DLR apkaltino Vakarų žvalgybos tarnybas prisidėjus prie Zacharčenkos nužudymo