JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas įsimylėjo Kim Čen Uną

20
(atnaujinta 15:47 2018.09.30)
JAV prezidentas pasiskundė savo pirmtaku Obama, kuris vos neprivedė situacijos su Šiaurės Korėja iki karo

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pripažino, kad įsimylėjo Šiaurės Korėjos lyderį Kim Čen Uną, apie tai jis pasakė, kalbėdamas prieš savo šalininkus Vakarų Virdžinijoje, praneša RIA Novosti.

"Buvau žiaurus, kaip, tiesą sakant, ir jis. Ir tada visa tai buvo ratu. Bet po to mes įsimylėjome vienas kitą. Jis man parašė nuostabius laiškus", — pareiškė Trampas.

Jis pažymėjo, kad Pchenjanas net neatsakė į skambučius iš Baltųjų rūmų, kai JAV vadovavo Barakas Obama ir kiti JAV prezidentai.

"Kai jos (JAV) skambino, ji (Šiaurės Korėja) prašė neskambinti", — papasakojo Trampas.

Dabartinis JAV prezidentas pridūrė, kad kai Obama jam perdavė reikalus, sakė, kad "Šiaurės Korėja yra vienintelė milžiniška problema".

"Jis buvo ant karo slenksčio su Šiaurės Korėja. Bet jo laikas, laimei, baigėsi", — pabrėžė Trampas.

Tai ne pirmas kartas, kai JAV prezidentas šiltai kalba apie Kim Čen Uną. Anksčiau jis sakė, kad tarp jo ir Šiaurės Korėjos lyderio yra "gera chemija".

Pirmasis JAV ir Šiaurės Korėjos aukščiausiojo lygio susitikimas įvyko birželio 12 dieną Singapūre. Po susitikimo Trampas ir Kim Čen Unas pasirašė susitarimą dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos. Kim Čen Unas, savo ruožtu, galutinio dokumento pasirašymą pavadino "nauja pradžia" santykiuose tarp dviejų šalių ir pažadėjo "didelius pokyčius" ateityje.

Anot dokumento, JAV įsipareigojo suteikti saugumo garantijas Šiaurės Korėjai, o Pchenjanas patvirtino tvirtą įsipareigojimą visiškai atsisakyti branduolinio ginklo Korėjos pusiasalyje. Po to lyderiai susirašinėjo laiškais. Šiuo metu abiejų šalių administracijos svarsto galimybę surengti naują susitikimą.

20
Tegai:
Kim Čen Unas, Donaldas Trampas, Šiaurės Korėja, JAV
Dar šia tema
JAV gali įtraukti Šiaurės Korėją į šalių-tetorizmo remėjų sąrašą
Pchenjanas ir Seulas sutiko atšaukti kariuomenę iš demilitarizuotos zonos
Šiaurės Korėja atsiveria, o Lietuvos valdžia lenda į rusofobijos urvą gilyn