Borisas Johnsonas

Borisas Džonsonas paragino atidėti "Brexit", rašo žiniasklaida

47
(atnaujinta 15:56 2018.10.02)
Buvusio Britanijos užsienio reikalų ministro teigimu, šaliai reikia daugiau laiko, kad "atgautų pranašumą" derybose su Briuseliu

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas pareiškė, kad atidėtų pusmečiui "Brexit", jei užimtų šalies premjero postą, praneša laikraštis "Sun" su nuoroda į šaltinius konservatorių partijoje.

Anot leidinio, Džonsonas yra įsitikinęs, jog Britanijai reikia daugiau laiko, kad "atgautų pranašumą" derybose su Briuseliu, bet toks planas numato Britanijos pasitraukimą iš ES ne anksčiau nei 2019 metų spalio pabaigoje.

Pranešama, kad Džonsonas apie tai pareiškė kalbos kasmetinėje konservatorių partijos konferencijoje, kuri vyksta Birmingeme, išvakarėse.

Agentūra "Reuters" savo ruožtu praneša, kad antradienį konferencijoje Džonsonas paskelbs, jog konservatorių partija gali tikėtis sėkmės, jei ji pasisakys už mokesčių mažinimą.

"Turime padaryti taip, kad mokesčiai pritrauktų investicijas ir skatintų ekonomikos augimą. Mes turime stengtis mažinti mokesčius, o ne didinti juos", — teigiama Džonsono pranešime.

Politinė krizė, gresianti nepasitikėjimo votumu Didžiosios Britanijos premjerei Teresai Mei, prasidėjo po to, kai ji liepos 6 dieną primygtinai pareikalavo sušvelninti "Brexit" sąlygas. Po to prasidėjo įtakingų konservatorių atsistatydinimai –  ministro Deivido Deiviso ir užsienio reikalų ministro Boriso Džonsono, o taip pat dar keleto antraeilių kabineto narių pasitraukimas iš ES.

Kartu dalis proeuropietiškai nusiteikusių konservatorių pareiškė atvirą kritiką Mei adresu ir paragino surengti pakartotinį referendumą dėl "Brexit". Tuo pačiu metu Konservatorių partijos vadovaujantis komitetas gavo keletą prašymų surengti balsavimą dėl nepasitikėjimo premjere votumo.

Derybos dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES sąlygų tęsiasi nuo praeitos vasaros ir dar nepasiekė reikšmingos pažangos. Visais klausimais išlieka neapibrėžtumas, įskaitant būsimą prekybos režimą. Britanija paliks ES 2019 metų kovo 29 dieną.

47
Tegai:
Brexit, Borisas Johnsonas, Didžioji Britanija, Briuselis
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
Dar šia tema
Lietuvos prezidentė pareiškė, kad derybos dėl "Brexit" yra mirties taške
Viena ir Berlynas įsitikinę būtinybe išvengti griežto "Brexit" varianto
Atsistatydino JK užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas
Politologas: "Brexit" temą Grybauskaitė naudoja savireklamai