JAV karys

JAV nuolatinė atstovė NATO pagrasino sunaikinti Rusijos raketas

89
(atnaujinta 10:05 2018.10.03)
Anksčiau Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Maskva pažeidžia Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų nuostatas

VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. JAV nuolatinė atstovė NATO Kay Bailey Hutchison pareiškė, kad Vašingtonas svarsto galimybę sunaikinti Rusijos raketas, kurios, jo nuomone, yra kuriamos, pažeidžiant Sutartį dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų, praneša RIA Novosti.

Hutchison pažymėjo, kad tai bus atsakomosios priemonės į Rusijos veiksmus.

Anksčiau Šiaurės Atlanto aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad NATO mano, jog Maskva pažeidžia Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų nuostatas. Tuo tarpu Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad sparnuotųjų raketų sistema 9M729 visiškai atitinka Rusijos įsipareigojimus pagal susitarimą.

"Mes užfiksavome daugybę sutarties pažeidimų iš Rusijos pusės. Mes pateikėme įrodymus Rusijai. Kai kurie mūsų sąjungininkai pamatė šiuos įrodymus", — pareiškė Hutchison.

Pasak jos, JAV ištirs galimybę neutralizuoti raketą, "kuri gali pasiekti bet kurią Europos šalį ar Amerikos Aliaską". Nuolatinė atstovė taip pat pridūrė, kad Rusija turi nustoti pažeisti sutartį ir sėsti prie derybų stalo.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pakomentavo Hutchison žodžius ir pavadino tokią retoriką pavojinga. Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad žmonės, kurie daro tokius pareiškimus, nesupranta savo atsakomybės laipsnio.

"Kas įgaliojo šią moterį daryti tokius pareiškimus? Amerikiečiai? Ar JAV gyventojai žino, kad iš jų kišenės apmokomi vadinamieji diplomatai elgiasi agresyviai ir destruktyviai? Labai lengva laužti ir naikinti viską. Sunku ištaisyti ir atstatyti. Amerikos diplomatijai reikės padaryti daug, kad panaikintų būdingų klaidų pasekmes", — pasakė diplomatė.

Vėliau Hutchison savo Twitter paskyroje parašė, kad nieko nesakė apie prevencinį smūgį Rusijai. Pasak politikės, ji turėjo omenyje tik tai, kad jei Maskva "nesugrįš prie Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų laikymosi", Vašingtonas turės atsižvelgti į Rusijos potencialias galimybes, kad apsaugotų tiek nacionalinius interesus, tiek Vakarų aljanso interesus.

Ginčai dėl sutarties

Maskva ir Vašingtonas pastaruoju metu abipusiškai kaltino vienas kitą Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų pažeidimu. JAV Kongrese buvo pasiūlyta parengti dokumentą, nukreiptą prieš Rusiją, siekiant parengti Amerikos pasitraukimą pagal tą pačią schemą, kaip su Sutarties dėl priešraketinės gynybos.

Maskva ne kartą pareiškė, kad laikosi įsipareigojimų pagal sutartį. Be to, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad Rusija turi klausimų Jungtinėms Valstijoms apie tai, kaip patys amerikiečiai įgyvendina sutarties punktus.

Visų pirma Maskva sutelkė dėmesį į tai, kad Vašingtonas dislokuoja įrenginius, galinčius paleisti "Tomahawk" tipo sparnuotąsias raketas Rumunijos, taip pat Lenkijos karinėje bazėje. Tačiau tai draudžiama pagal sutartį.

89
Tegai:
NATO, Kay Bailey Hutchison, Jensas Stoltenbergas, JAV
Dar šia tema
Žiniasklaida papasakojo apie apgailėtiną britų kariuomenės padėtį
Amerikos žiniasklaida papasakojo apie "dievišką" Rusijos ginklą
Branduolinio karo grėsmė Baltijos regione – prasimanymas ar realybė?
Džonas Keris atsisakė savo žodžių apie cheminio ginklo sunaikinimą Sirijoje
Keitė Midlton ir princas Viljamas

Keitė Midlton konferencijoje vilkėjo seną striukę ir sukėlė diskusijas tarp žiūrovų

(atnaujinta 20:58 2021.01.18)
Tai ne pirmas kartas, kai Kembridžo hercogienė yra užfiksuota su sena apranga. 2020 metų gruodžio mėnesį per dvi dienas trukusį karališkąjį turą į Kardifą, Velsą, fotografai užfiksavo princo Viljamo žmoną, dėvėjusią seną ryškiai raudoną Alexander'o McQueen'o paltą

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Kembridžo hercogienė Keitė Midlton internetinės konferencijos eteryje pasirodė su senais drabužiais, praneša "Daily Mail".

Vaizdo skambučio metu Keitė Midlton ir jos vyras princas Viljamas su gydytojais aptarė, kaip svarbu rūpintis su koronaviruso pandemija kovojančių kolegų psichikos sveikata. Remdamasis savo patirtimi, princas prisipažino, kad ankstesnis greitosios medicinos pagalbos piloto darbas reguliariai darė įtaką jo "šeimos gyvenimui". Šiuo atžvilgiu pora išreiškė susirūpinimą profesionalais, kurie kasdien turi pamatyti "tiek daug sielvarto, liūdesio ir mirties".

Bendravimui su gydytojais Midlton pasirinko klasikinį pilką languotą švarką su juoda apykakle. Žinoma, kad hercogienė dėvėjo tą patį "Smythe" švarką per viešą pasirodymą Esekso mieste 2018 metais.

Princo žmonos pasirodymas sukėlė diskusijas tarp transliacijos žiūrovų. "Manau, kad jos "idealumas" yra tiesiog nuobodus. Ji atrodo kaip vidutinės klasės moteris, nieko įdomaus. Per daug dėmesio jai skiriama", "jie vadina ją angliškąja rože, bet aš pirmą kartą matau rožę iš plastiko ir botokso", "Ar ji nėščia? Atrodo, kad ji apsivems bet kurią minutę", kritikavo kai kurie.

"Miela, gerbiama pora", "Kai Keitė pasirodo ekrane, bet kokia situacija suvokiama daug lengviau", "Koks džiaugsmas Jus vėl pamatyti. Laimingų Naujųjų metų!" — kiti džiaugėsi vaizdo žinute.

Tai ne pirmas kartas, kai Kembridžo hercogienė yra užfiksuota su sena apranga. 2020 metų gruodžio mėnesį per dvi dienas trukusį karališkąjį turą į Kardifą, Velsą, fotografai užfiksavo princo Viljamo žmoną, dėvėjusią seną ryškiai raudoną Alexander'o McQueen'o paltą.

Tegai:
Princas Viljamas, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Koronaviruso testas

Japonijoje nustatyta "britų" COVID-19 padermė asmenims, nebuvusiems JK

(atnaujinta 20:52 2021.01.18)
Nė vienas iš užsikrėtusiųjų niekada nebuvo JK, tačiau ekspertams dar nepavyko nustatyti, ar kuris nors iš užkrėstųjų turėjo ryšių su kuo nors, kas neseniai keliavo į šalį

VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Pirmieji vadinamosios "britų" koronaviruso padermės infekcijos atvejai nustatyti Japonijoje žmonėms, kurie niekada nebuvo JK, teigia Japonijos sveikatos apsaugos ministerija.

Spaudos konferenciją transliuoja NHK televizijos kanalas.

Šidzuokos prefektūroje infekcijos atvejai patvirtinti trims žmonėms nuo 20 iki 70 metų.

Nė vienas iš užsikrėtusiųjų niekada nebuvo JK, tačiau ekspertams dar nepavyko nustatyti, ar kuris nors iš užkrėstųjų turėjo ryšių su kuo nors, kas neseniai keliavo į JK.

2020 metų gruodžio viduryje JK nustatyta nauja koronaviruso SARS-CoV-2 mutacija. Vėliau JK naujų ir kylančių kvėpavimo takų virusų grėsmių patariamoji taryba patvirtino, kad šalyje nustatytas koronaviruso variantas plinta sparčiau ir reikalauja dar daugiau gyventojų atsargumo. Nors naujasis viruso variantas, remiantis preliminariais vertinimais, gali būti 70 % infekciškesnis nei ankstesnis, vis dėlto nėra nieko, kas rodytų, kad jis yra pavojingesnis mirtinumo ar ligos eigos prasme.

Tegai:
Didžioji Britanija, Japonija, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Ножки младенца

Bulgarijoje gimė vaikas su COVID-19 antikūnais

(atnaujinta 21:07 2021.01.18)
Pranešama, kad 28 metų moteris iš Pazardžiko miesto nėštumo metu buvo paguldyta į ligoninę su karščiavimu ir kosuliu. Jai buvo diagnozuota koronaviruso infekcija

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Moteris Bulgarijoje pagimdė vaiką, turintį antikūnų prieš COVID-19, praneša Bulgarijos nacionalinis radijas (BNR).

Pranešama, kad 28 metų moteris iš Pazardžiko miesto nėštumo metu buvo paguldyta į ligoninę su karščiavimu ir kosuliu. Jai buvo diagnozuota koronaviruso infekcija.

Gydytojų sprendimu, moteriai buvo atliktas cezario pjūvis, nes virusas sukėlė placentos pokyčius ir sulėtino vaisiaus vystymąsi. Po sėkmingos operacijos gimė 2,75 kilogramo svorio ir 46 centimetrų ūgio kūdikis.

Naujagimiui buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad kraujyje yra COVID-19 antikūnų. Vaiko sveikatos būklė gera, jį su mama planuojama netrukus išleisti iš ligoninės.

Lapkritį Singapūro žiniasklaida pranešė apie atvejį, kai nuo koronaviruso pasveikusiai motinai gimė vaikas su antikūnais.

Anksčiau Rusijos Primorsko regiono Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji laisvai samdoma infekcinių ligų specialistė Ana Simakova RIA Novosti sakė, kad tiesioginis koronaviruso užsikrėtimo kelias — nuo motinos vaikui — dar neįrodytas.

Simakova pažymėjo, kad antikūnai, esantys motinos kūne, visada perduodami vaikui gimus, jie jo organizme cirkuliuoja iki metų. Koronavirusu sergančio paciento organizme susidaro antikūnai, tačiau reikia pasidomėti, kokiu nėštumo laikotarpiu moteris susirgo.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
naujagimiai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje