Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka.

Putinas pavadino Skripalį niekšu ir tėvynės išdaviku

43
(atnaujinta 18:51 2018.10.03)
Putinas pavadino Skripalį "tiesiog niekšu", pabrėždamas, kad kuo greičiau baigsis informacinė kampanija apie jį, tuo geriau

VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Vladimiras Putinas buvusį GRU karininką Sergejų Skripalį pavadino niekšu ir tėvynės išdaviku, rašo RIA Novosti.

Skripalių nunuodijomo vieta, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алекс Макнотон

"Kalbant apie Skripalius, tai yra dirbtinai išpūstas šnipinėjimo skandalas. Aš nuolat peržiūriu kai kuriuos informacijos šaltinius, jūsų kolegos teigia, kad ponas Skripalis yra vos ne žmogaus teisių gynėjas. Jis tiesiog šnipas, tėvynės išdavikas. Suprantate, yra tokia sąvoka — tėvynės išdavikas", — sakė Rusijos prezidentas energetikos savaitės plenariniame posėdyje.
Putinas pavadino Skripalį  "tiesiog niekšu", pabrėždamas, kad kuo greičiau baigsis informacinė kampanija apie jį, tuo geriau.

Skripalių apnuodijimas

Kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė didelį tarptautinį skandalą. Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

Kremlius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Rusija ne kartą siūlė atlikti bendrą incidento tyrimą, tačiau Londonas ignoravo šią iniciatyvą ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija prigavo britų premjerę Teresą Mei meluojant. Ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje. Tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

Vėliau Londonas paskelbė  "dviejų įtariamųjų Skripalių apnuodijimu" nuotraukas, teigdamas, kad tai du GRU pareigūnai — Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Po to vyrai davė interviu Margaritai Simonian ir papasakojo apie savo veiklą bei apie tai, ką jie darė Britanijoje kovo pradžioje.

43
Tegai:
apnuodijimas, Sergejus Skripalis
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)