Keltas Regina Seaways, archyvinė nuotrauka.

Lietuva kreipėsi į Vokietiją, prašydama ištirti incidentą su keltu

30
(atnaujinta 18:39 2018.10.03)
Pagal ES taisykles, Vokietija turėtų atlikti incidento tyrimą, nes keltas išplaukė iš Kylio

VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Lietuva Kreipėsi į Vokietiją, prašydama pradėti tyrimą dėl kelto "Regina Seaways", kuris anksčiau nukentėjo Baltijos jūroje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lietuvos teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus patarėją Audrį Kutrevičių.

"Pagal ES taisykles, Vokietija turėtų atlikti incidento tyrimą, nes keltas išplaukė iš Kylio", — pareiškė Kutrevičius.
Jis taip pat pridūrė, kad Vokietija turi teisę nevykdyti tyrimo, nes šis incidentas nėra laikomas labai rimtu, nebuvo žuvusių ir sužeistų. Kutrevičius pabrėžė, kad šio incidento tyrime abi valstybės ir toliau bendradarbiaus.

Anksčiau buvo pranešta, kad tarptautiniuose Baltijos jūros vandenyse, 135 kilometrų atstumu nuo Kaliningrado, kelto su Lietuvos vėliava mašinų skyriuje įvyko sprogimas. Gelbėjimo operaciją koordinavo Kaliningrado gelbėjimo tarnyba. Vėliau bendrovės atstovai sakė, kad gaisro nebuvo, bet mašinų skyriuje kilo dūmų. Kelte buvo daugiau nei 330 žmonių. Jis iš Vokietijos Kylio uosto plaukė į Klaipėdą. Į incidento vietą buvo nusiųstas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparnis, kuris atliko pradinę žvalgybą, taip pat trys Lietuvos laivai. Antradienio vakarą keltas atplaukė į Klaipėdos uostą. Aukų nebuvo.

30
Tegai:
keltas, tyrimas, incidentas
Dar šia tema
Baltijos jūroje, lietuviškame kelte, įvyko sprogimas
Laivybos kompanija: dreifuojančiame Baltijos jūroje kelte nebuvo gaisro
Incidentą Baltijos jūroje patyręs keltas pats plaukia į Klaipėdos uostą