Rusijos tankas T-14 Armata

JAV tanko "Abrams" įgula įvertino rusišką "Armata"

441
(atnaujinta 12:07 2018.10.05)
JAV tankistai teigiamai įvertino kovinės mašinos įgulos saugumą, tačiau sukritikavo automatinę tanko užtaisymo sistemą

VILNIUS, spalio 05 — Sputnik. Vieno iš Amerikos tankų M1 "Abrams" įgulos nariai interviu "Business Insider" įvertino naujausią Rusijos tanką T-14 "Armata".

JAV tankistai, dalyvavę interviu anonimiškai, pavadino tanko "Armata" platformą efektyvia ir atkreipė dėmesį į kovinės mašinos įgulos saugumą.

Kita vertus amerikiečiai sukritikavo automatinę tanko užtaisymo sistemą, pavadinę ją nepraktiška, ir papasakojo apie "Abrams" naudojamo rankinio sviedinių užtaisymo pranašumus.

Tankistai taip pat išreiškė nuomonę, kad visiškai automatizuoto T-14 bokšto sudėtingumas gali įklampinti įgulą į bėdą, jam užsikirtus mūšio metu.

Pagrindinis kovinis tankas T-14 "Armata" — vienintelis trečiosios pokario kartos tankas. Jo kūrimo darbai buvo pradėti 2010 metais.

Tankas turi 125 mm lygiavamzdę patranką 2A82 (su galimybe įrengti 152 mm 2A83) su visiškai skaitmeniniu nuotoliniu valdymu. Už galingų priekinių šarvų yra izoliuota šarvuota kapsulė su įgulos nariais, kuri leidžia tankistams išgyventi net tiesioginio pataikymo į bokšto ir kovinio komplekto įsidegimo atveju.

Tankas gali atlaikyti daugelio modernių ir perspektyvių prieštankinių sviedinių ir raketų priekinį pataikymą.

M1 "Abrams" — pagrindinis JAV kovinis tankas. Serijiniu būdu gaminamas nuo 1980 metų. Juo aprūpintos JAV, Egipto, Australijos ir Maroko kariuomenės ir jūrų pėstininkai, taip pat daugybė Artymųjų Rytų valstybių.

Kaip šios kovinės mašinos trūkumus ekspertai išskiria nedidelį korpuso šonų šarvų storį, automatinio užtaisymo nebuvimą ir didelę kiekvieno vieneto kainą.

Tankas T-14 „Armata“
© Sputnik
Tankas T-14 „Armata“
441
Tegai:
tankai, Abrams, T-14 "Armata", JAV, Rusija
Dar šia tema
RT paskelbė vaizdo įrašą apie naujausius Rusijos ginklus
Rusijos ginkluotosios pajėgos šiandien ir rytoj
Pentagonas paskelbė apie JAV bejėgiškumą prieš hipergarsinį Rusijos ginklą
Rusijoje atliktas hipergarsinės raketos "Kinžal" mokamasis paleidimas
Vakcina

PSO pranešė apie didžiulį koronaviruso vakcinų trūkumą pasaulyje

(atnaujinta 09:26 2021.01.24)
Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad "Pfizer" sumažins vakcinų tiekimą Europos šalims dėl pertvarkytos gamybos Belgijos gamykloje

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Vakcinų nuo koronaviruso pasaulyje trūkumas yra didžiulis, o tai lemia didelę nelygybę daugelyje šalių, sakė Melita Vujnovič, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijos Federacijoje.

"Žinoma, vakcinų (nuo koronaviruso) trūkumas visame pasaulyje yra didžiulis. Jei dabar pažiūrėsime, vakcinos yra prieinamos dideles pajamas gaunančiose šalyse, o tai lemia didelę nelygybę", — televizijos kanalo "Rossija 24" eteryje sakė ji.

Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad "Pfizer" sumažins vakcinų tiekimą Europos šalims dėl pertvarkytos gamybos Belgijos gamykloje. Dėl pertvarkymo bendrovė planuoja padidinti vakcinų gamybą nuo 1,3 milijardo dozių per metus iki 2 milijardų dozių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Rusijos vakcinos Sputnik V gamyba

Pakistanas pritarė Rusijos vakcinos "Sputnik V" vartojimui, praneša žiniasklaida

(atnaujinta 10:50 2021.01.24)
Pabrėžiama, kad vietinė farmacijos įmonė "AGP" bus vienintelė Rusijos vakcinos importuotoja ir platintoja

VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Pakistano vyriausybė leido skubiai naudoti Rusijos vakciną "Sputnik V" ir leido vietinei farmacijos įmonei importuoti ir platinti šį preparatą, praneša RIA Novosti su nuoroda į laikraštį "Dawn".

Vakcina Sputnik V
© Sputnik / Евгений Одиноков

Pažymima, kad Rusijos vakcina tapo trečiuoju patvirtintu vartoti preparatu.

"Susitikime, kurį surengė Pakistano vaistų kontrolės valdybos (Drap) registracijos taryba, dar viena vakcina taip pat gavo leidimą būti naudojama nepaprastosiose situacijose — ji buvo sukurta remiant Rusijos tiesioginių investicijų fondui", —laikraštis cituoja oficialaus šalies atstovo žodžius.

Valdininkas taip pat pabrėžė, kad vietinė farmacijos įmonė "AGP" bus vienintelė Rusijos vakcinos importuotoja ir platintoja.

Anksčiau tapo žinoma, kad Pakistano valdžia leido skubiai naudoti vakciną "AstraZeneca" ir Kinijos bendrovės "Sinopharm" preparatą.

Rusijos "Sputnik V" vakciną Sveikatos apsaugos ministerija įregistravo 2020 metų rugpjūtį. Ją sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu. Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis. Vakcinos veiksmingumas viršija 90 proc.

Tegai:
Pakistanas, Rusija, Sputnik V, vakcina, koronavirusas
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
PSO nemano, kad pagyvenusių žmonių mirtys yra susijusios su "Pfizer" vakcina
Vengrija planuoja iš Rusijos įsigyti du milijonus "Sputnik V" vakcinos dozių
Vakcina "iš po prekystalio"
Lietuva prašo ES suteikti leidimą Britanijos "AstraZeneca" vakcinai iki jos patvirtinimo

Čekijos slidininkė visu greičiu nuskriejo į užtvarą video

(atnaujinta 09:52 2021.01.24)
Dukart olimpinė čempionė laikoma viena geriausių greičio lenktynėse ir paprastai niekada nekrenta

Čekijos kalnų slidininkė Ester Ledeckaja greičio nusileidimo nuo kalno, vykusiame Šveicarijoje, Kran-Montane pasaulio čempionate, metu nesuvaldė greičio ir nuskriejo į užtvarą.

Kaip matoma vaizdo įraše, Ledeckaja įgauna greitį, tačiau tada ji nesugebėjo patekti į viražą ir visu greičiu nulėkė į tinklą ir taranavo užtvarą.

Remiantis kai kuriais duomenimis, gali būti, kad ji įveikė per didelį greitį ir, nuvažiavusi greičiau nei ankstesnėse lenktynėse, nesugebėjo susidoroti su viražu, nes trasa jai buvo per trumpa jai.

Nepaisant patirtų traumų, slidininkė sugebėjo pati atsikelti ir palikti trasą. Kaip pažymėta, ji susižeidė veidą. Kalnų lenktynėse nugalėjo Sofija Godža.

Ledeckaja yra dukart olimpinė čempionė. Sportininkė laikoma viena geriausių greičio lenktynėse ir paprastai niekada nekrenta.

Tegai:
slidinėjimas, vaizdo įrašas, Čekija, sportas