Belgradas po bombardavimo 199 metais, archyvinė nuotrauka.

NATO generalinis sekretorius paaiškino serbams Jugoslavijos bombardavimo priežastis

64
(atnaujinta 09:05 2018.10.08)
NATO generalinis sekretorius paragino serbų tautą "pažvelgti į ateitį", pabrėždamas, kad NATO palaiko nesutarimų tarp Serbijos ir Kosovo įveikimą

VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Jugoslavijos bombardavimas 1999 metais buvo vykdomas, siekiant apsaugoti civilius gyventojus ir nuversti šalies prezidentą Slobodaną Miloševičių, susitikime su studentais Belgrade sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, praneša RIA Novosti.

"Serbijoje daugelis vis dar neigiamai traktuoja šiuos smūgius <…> tai buvo padaryta, siekiant užkirsti kelią tolimesniam Miloševičiaus režimui", — citavo Stoltenbergą televizijos kanalas RTS.

NATO generalinis sekretorius paragino serbų tautą "pažvelgti į ateitį", pabrėždamas, kad NATO palaiko nesutarimų tarp Serbijos ir Kosovo įveikimą.

Stoltenbergas taip pat pareiškė, kad jo motina ir sesuo kurį laiką gyveno Belgrade.

"Aš atsimenu, kaip valgiau savo pirmuosius ledus Kalemegdane (parkas netoli Belgrado tvirtovės — Sputnik)", — prisimena jis.

1999 metais ginkluota konfrontacija tarp Albanijos separatistų iš Kosovo išlaisvinimo armijos ir Serbijos armijos bei policijos paskatino NATO pajėgas bombarduoti Jugoslaviją. 2004 metų kovo mėnesį Kosovo albanai surengė pogromus, dėl kurių serbai buvo priversti palikti šalį ir buvo sunaikinti istoriniai bei kultūriniai paminklai.
2008 metų vasario mėnesį Prištinos Kosovo albanų struktūros vienašališkai paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos. Respublikos nepripažįsta Serbija, Rusija, Kinija, Izraelis, Iranas, Ispanija ir daugelis kitų valstybių.

Kovo mėnesį 62 proc. Europos reikalų instituto apklaustų serbų teigė, kad nepriims NATO išreikštų atsiprašymų dėl bombardavimo.

NATO išplitimo istorija
NATO išplitimo istorija
64
Tegai:
NATO, Kosovas, Serbija
Dar šia tema
Rusofobai puola: kaip Lietuva stengiasi sugadinti Serbijos ir Rusijos santykius