Sirijos vėliava, archyvinė nuotrauka.

Naujos sankcijos prieš Siriją nepadės sureguliuoti padėties

32
(atnaujinta 18:48 2018.10.08)
JAV specialusis dialogo su Sirija atstovas Džeimsas Džefrisas sakė, kad Vašingtonas gali inicijuoti griežtesnes tarptautines sankcijas prieš Siriją

VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Naujos sankcijos prieš Siriją, kuriomis grasina JAV, neužtikrins pažangos politiniame susitarime, sakė interviu RIA Novosti  užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Veršininas.

Anksčiau JAV specialusis dialogo su Sirija atstovas Džeimsas Džefrisas sakė, kad Vašingtonas gali inicijuoti griežtesnes tarptautines sankcijas prieš Siriją, jei prezidento Bašaro al-Asado vyriausybė atsisakys  projekto, skirto sukurti naują konstituciją.

"Mes, iš esmės, visada priešinamės sankcijoms. Šiuo atveju, žinoma, mes manome, kad sankcijos nėra tinkamas būdas žengti į priekį, kad būtų išspręstas susitarimas. Nepamirškime ir to, kad dėl sankcijų nukenčia paprasti žmonės ir jiems užkraunama papildoma našta", — sakė Veršininas.

Situacija Sirijoje

Anksčiau JAV išreiškė solidarumą su Maskvos susirūpinimu teroristų buvimu Idlibo provincijoje. Valstybės departamento vadovas Maikas Pompėjas pareiškė, kad Vašingtonas yra pasirengęs "dirbti su terorizmo klausimu" provincijoje.

Idlibo provincijos teritorija šiuo metu praktiškai nekontroliuojama Sirijos vyriausybės pajėgų. Ten yra ginkluotosios opozicijos kovotojai, taip pat, kaip tvirtina Maskva ir Damaskas, kelios teroristų grupuotės, kurios periodiškai rengia išpuolius prieš Sirijos karinių pajėgų pozicijas.

Rusija nuo 2015 metų rugsėjo 30 dienos Sirijos teisėtų institucijų prašymu pradėjo vykdyti teroristų objektų Sirijoje atakas iš oro.

Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
© Sputnik /
Sirija prieš ir po karo veiksmų pradžios
32
Tegai:
Sirija, sankcijos, JAV
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (81)
Dar šia tema
Džonas Keris atsisakė savo žodžių apie cheminio ginklo sunaikinimą Sirijoje
Damasko oro uosto apylinkėse buvo smogta raketomis
Internete pasirodė kadrai, kaip Sirijos oro gynybos sistemos sugavo Izraelio raketas
Sirijos URM pakomentavo S-300 komplekso tiekimą
Netanjahu: IL-20 kritimas galėjo turėti daug rimtesnių pasekmių
Rusijos gynybos ministerija parodė S-300 kompleksų pristatymo į Siriją kadrus