Migrantai

Ispanijos pakrantėje per tris dienas aptikti beveik du tūkstančiai migrantų

21
(atnaujinta 09:41 2018.10.09)
Iš viso nuo metų pradžios per Viduržemio jūrą į Europos šalis pateko daugiau nei 80 tūkstančių žmonių, beveik du tūkstančiai žuvo

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Daugiau nei 1,8 tūkst. migrantų per pastarąsias tris dienas aptiko gelbėtojai Ispanijos pakrantėje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ispanijos gelbėjimo jūroje tarnybą.

Tik pirmadienį buvo rasti aštuonios valtys (kuriose buvo 357 migrantai) Gibraltaro sąsiauryje, šešios valtys (303 žmonės) Alborano jūroje ir dar viena valtis (31 žmogus) šalia Kanarų Fuerteventros salos.

Šeštadienį ir sekmadienį gelbėtojai netoli Ispanijos krantų – Gibraltaro sąsiauryje ir Alboros jūroje aptiko 30 valčių, kuriose buvo 1181 žmogus.

Taigi per tris dienas Ispanijos pakrantėje buvo aptikti 1882 nelegalūs migrantai.

Migracijos srautas į Ispaniją 2018 metais labai išaugo. Remiantis Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, metų pradžioje per Viduržemio jūrą į šalį atvyko 38 451 migrantas (duomenys spalio 3 dienai) – daugiau nei per pastaruosius trejus metus kartu paėmus.

Iš viso per Viduržemio jūrą į Europos šalis nuo metų pradžios prasiskverbė 84,3 tūkst. žmonių, 1,78 tūkst. žuvo (iš jų 398 pakeliui į Ispaniją).

Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia
© Sputnik /
Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia
21
Tegai:
migrantai, Ispanija
Dar šia tema
Valtis su 160 migrantų nuskendo netoli Šiaurės Kipro
Turkijos pakrantėje žuvo devyni migrantai
Nufilmuota, kaip bėga nelegalūs migrantai, atvykę į Ispaniją
Politologas: Briuselis gali priversti Baltijos šalis priimti daugiau migrantų