ES vėliava

Europos Sąjunga paskelbė save "kultūringa supervalstybe"

17
Europos diplomatijos vadovės Federikos Mogerini teigimu, net investuodamos į gynybą ES šalys nepamiršta apie kultūrinių santykių galią

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Europos diplomatijos vadovė Federika Mogerini pavadino Europos Sąjungą pasauline kultūrine supervalstybe, praneša "RIA Novosti".

"Kultūra yra neatskiriama mūsų Europos užsienio politikos dalis. Mes, europiečiai, pagal apibrėžimą esame "minkšta jėga". Ir net dabar, kai mes daugiau nei kada nors investuojame į savo "kietosios jėgos" plėtrą – kas kartais yra būtina – savo Europos gynybą, savo strateginę autonomiją, kurios gali prireikti, mes ir toliau esame kultūringa supervalstybė", ― sakė ji knygų mugės Frankfurte atidaryme.

Mogerini pridūrė, kad Europos šalys visada suprato kultūrinių santykių galią  tiek ekonomikoje, tiek tarptautiniame dialoge.

Pasak jos, "šiandien visame pasaulyje kultūra telieka mūšio lauku". Politikė priminė apie teroristų Timbuktu miesto užgrobimą Malyje, kur buvo sunaikintos senovės bibliotekos ir mečetės, taip pat apie Sirijos Palmyrą, kur buvo sunaikintos istorinės šventyklos ir statulos.

17
Tegai:
kultūra, ES
Dar šia tema
Žymusis Dievo Gailestingumo paveikslas atgijo virtualioje realybėje
Knygų rūmai: dešimt gražiausių bibliotekų pasaulyje
Neatpažįstu jūsų su grimu: BBC supainiojo Latvijos ir Lietuvos ministrus