JAV karys, archyvinė nuotrauka

"National Interest": JAV nori savo teritorijoje gaminti Rusijos ginklų kopijas

64
(atnaujinta 11:54 2018.10.10)
Leidinys daro prielaidą, kad toks JAV kariuomenės noras siejamas su ketinimu apginkluoti kopijomis nestabilius regionus Sirijoje ir Irake

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. JAV kariuomenės specialiosios pajėgos nori pradėti gaminti Rusijos ginklus, rašo "The National Interest".

Pranešama, kad JAV specialiųjų operacijų vadovybė jau pasiūlė garantijas įmonėms, kurios "gali atskleisti ir patobulinti Kalašnikovo kulkosvaidžio, modernizuoto kulkosvaidžio "Utes" technologijas ir sukurti jų kopijas".

Be to, JAV kariuomenė reikalauja, kad potencialūs būsimi gamintojai patys galėtų gauti brėžinius, būtiniausias dalis ir medžiagas — kariuomenė šiuo atžvilgiu nesuteiks jokios pagalbos.

Taip pat pažymima, kad pagrindinė sąlyga finansuoti kandidatus jų sėkmės atveju bus Rusijos ginklų kopijavimas griežtai Jungtinių Amerikos Valstijų teritorijoje, naudojant šalies viduje sukurtas dalis ir medžiagas. Be to, gamyba bus leidžiama tik JAV piliečiams.

Leidinys neatmeta galimybės, kad du Rusijos automatiniai ginklai — tai tik pradžia, o ateityje Specialiųjų operacijų valdybai gali prireikėti ir kitų užsienio ginklų kopijų.

Putinas šaudo naujausiu snaiperio šautuvu "Kalašnikov" >>

Žurnalas iškelia teoriją, kad iniciatyva greičiausiai susijusi su tuo, jog JAV ketina kopijomis apginkluoti įvairius nestabilius regionus Sirijoje ar Irake, tačiau tuo pat metu Vašingtonas nenori "klebenti Rusijos ginklų šioje rinkoje".

Koncernas "Kalašnikov" sakė, kad tokie norai dar kartą pabrėžia Rusijos ginklų patikimumą ir kokybę. Savo ruožtu valstybinė korporacija "Rostech" pareiškė, kad galimybė gaminti didelio kalibro kulkosvaidžius "Utes", nesusisiekus su "Rosoboroneksport", būtų neteisėta kopijavimo plėtra ir vagystė.

Galingiausios pasaulio kariuomenės
© Sputnik /
Galingiausios pasaulio kariuomenės
64
Tegai:
ginklai, Rusija
Dar šia tema
"The National Interest" papasakojo apie Vakarų baimę dėl Rusijos ginklų
JAV atskleidė branduolinio ginklo prieš Rusiją galimybes
Analitikas papasakojo, kurioje karinėje srityje Rusija aplenkė JAV
Žiniasklaida: JAV ketina "bet kokia kaina" dislokuoti ginklą kosmose
JAV oro uostas

Infektologas JAV pranešė apie COVID-19 mutaciją, kuri virusą daro dar užkrečiamesnį

(atnaujinta 11:15 2020.07.03)
Vakar JAV buvo užfiksuotas rekordinis koronaviruso atvejų skaičius. Iš viso šalyje susirgo daugiau nei 2,7 milijono žmonių

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. JAV vyriausiasis infekcinių ligų specialistas Anthony'is Fauci's pareiškė, kad egzistuoja koronaviruso mutacija, dėl kurios jis tampa užkrečiamesnis, tačiau su tuo susiję tyrimai dar nėra baigti.

"Duomenys rodo, kad yra įvykusi viena mutacija, iš tiesų leidžianti virusui geriau replikuotis ir galbūt lemianti didesnį virusinį krūvį... Vis dėl to atrodo, kad virusas replikuojasi geriau ir gali būti labiau užkrečiamas", — cituoja Faucį RIA Novosti.

Jis pažymėjo, kad tyrimai šiuo klausimu vis dar atliekami.

Trečiadienį JAV buvo užfiksuotas rekordinis koronaviruso atvejų per parą skaičius — 50 655.

Šiuos duomenis paskelbė Džonso Hopkinso universitetas, kuris daro skaičiavimus, remdamasis federalinių ir vietos valdžios institucijų informacija. Organizacijos duomenimis, JAV nustatyta daugiau nei 2,73 milijono koronavirusinės infekcijos atvejų, mirė 128,6 tūkst. žmonių.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 10,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 512 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, JAV
Dar šia tema
Lukašenka paskelbė pergalę prieš koronavirusą
Šeši pandemijos mėnesiai: kodėl Rusijai sekasi kovoti geriau nei kitiems
EK įvertino vaistų nuo koronaviruso platinimo ES situaciją
COVID-19

RF Gynybos ministerija papasakojo apie savanorius, testuojančius vakciną nuo COVID-19

(atnaujinta 12:33 2020.07.03)
Vakcinų bandymai prasidėjo birželio 18 dieną. Devyniems eksperimento dalyviams buvo suleistas vienas vakcinos komponentas, kitiems devyniems — kitas

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Savanoriai, dalyvaujantys vakcinos nuo koronaviruso, sukurtos su Rusijos gynybos ministerijos priežiūra, testavime, po dviejų savaičių jaučiasi gerai, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Preparatas Avifavir
Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ)

"Praėjus dviem savaitėms po vakcinacijos, kurios klinikinius tyrimus vykdo Rusijos gynybos ministerija kartu su Epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centru "Gamalei", savanoriams nepageidaujamų reiškinių neužregistruota", — cituoja RIA Novosti pranešimą.

Kaip papasakojo ministerija, pirmosios grupės savanoriai, kuriems birželio 18 dieną buvo paskirta viena iš dviejų vakcinos sudedamųjų dalių, jaučiasi gerai ir neturi skundų dėl sveikatos. Per pastarąsias dvi savaites nepranešta apie rimtą šalutinį poveikį.

Be to, gerai jaučiasi ir antrosios grupės dalyviai, kurie pirmąjį vakcinos komponentą gavo birželio 23 dieną ir 21 parą pagal gautus rodiklius buvo įvestas antrasis komponentas, nėra jokių komplikacijų ar nepageidaujamų reakcijų.

Vakcinų bandymai prasidėjo birželio 18 dieną. Vienas vakcinos komponentas buvo suleistas devyniems eksperimento dalyviams, kitiems devyniems — antras. Birželio 23 dieną vakcina buvo suleista dar dvidešimčiai savanorių. Ši eksperimento dalyvių grupė vaistą gaus palaikomąja (busterine) doze — per tris savaites jiems pagal gautus rodiklius bus įvestas antrasis komponentas. Klinikinius tyrimus planuojama baigti iki liepos pabaigos.

Tegai:
vakcina, Rusijos gynybos ministerija, koronavirusas
Dar šia tema
Trys Rusijos COVID-19 vakcinos prototipai parodė veiksmingumą
ULAC vadovas atskleidė, nuo ko priklauso pandemijos pabaiga
PSO vadovas: pasaulyje kuriama 141 vakcina nuo COVID-19
Rinkimų apylinkė, archyvinė nuotrauka

Patvirtintos naujos rinkimų apylinkių ribos

(atnaujinta 12:29 2020.07.03)
Apylinkių ribas keisti — sudaryti naujas arba panaikinti — pasiūlė 23 savivaldybės, 37 savivaldybės pasiūlė keisti apylinkių būstinių adresus

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, patvirtino rinkimų apylinkių ribas.

Rinkimų apylinkių skaičius sumažėjo — jų, palyginti su 2019 metais, bus 34 mažiau. 

Pasak VRK Kompiuterinių technologijų skyriaus vedėjo Dariaus Gaižausko, keičiami ir kai kurių apylinkių adresai.

"Visos 60 savivaldybių atsiuntė teikimus. Iš jų tik 16 savivaldybių patvirtino, kad, lyginant su 2019 metų Prezidento rinkimais, nieko nekeis. Apylinkių ribas keisti — sudaryti naujas arba panaikinti — pasiūlė 23 savivaldybės. 37 savivaldybės pasiūlė keisti apylinkių būstinių adresus. Yra siūloma keisti 96 rinkimų apylinkių būstinių adresus", — sakė Gaižauskas.

Jo teigimu, apylinkių skaičius mažėja. Daugiausia — 6 rinkimų apylinkėmis — sumažėja Ignalinoje.

"Palyginimui su 2019 metais, tai rinkimų apylinkių sumažėjo. Vietoje buvusių 1972 lieka 1938. Sumažėjimas yra 34 apylinkėmis. Utenos rajone ir Vilniaus mieste apylinkių padidėjo dviem. Kretingos, Marijampolės, Rokiškio, Šakių, Švenčionių, Tauragės ir Trakų rajonuose sumažėjo po vieną apylinkę. Akmenės rajone ir Palangos mieste — dviem apylinkėm. Kaišiadorių rajone, Kauno mieste, Mažeikių rajone, Pakruojo rajone — trimis apylinkėm. Alytaus rajone — keturiomis, Lazdijų rajone — penkiomis, Ignalinos — šešiomis apylinkėmis", — teigė VRK atstovas.

Be to, jis pridūrė, kad Kauno rajone keičiamas vienos apylinkės pavadinimas. 

Seimo rinkimai Lietuvoje vyks spalio 11 dieną.

Tegai:
apylinkė, rinkimai, Vyriausioji rinkimų komisija
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
VRK paskelbė, kiek pinigų besiruošdamos Seimo rinkimams surinko partijos
Pranckietis į Seimo rinkimus eis su Liberalų sąjūdžiu
Konservatoriai reitingavo kandidatus į Lietuvos Seimo rinkimus
Seimas reglamentavo rinkimų organizavimo tvarką ekstremaliosios situacijos metu
Seimas nesuteikė Paksui galimybės kandidatuoti į rinkimus