JAV Kapitolijus, archyvinė nuotrauka

JAV Senatas siūlo finansuoti Europos siekius atsisakyti Rusijos dujų

38
(atnaujinta 09:09 2018.10.11)
JAV administracija toliau ruošiasi palaikyti Europos siekius statyti savo teritorijoje SGD terminalus, kurie priims dujas iš Amerikos

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. JAV respublikonų senatorius Ronas Džonsonas ir demokratas Krisas Merfis pristatė įstatymo projektą, pagal kurį Europos energetikos projektams finansuoti būtų skiriamas milijardas JAV dolerių, praneša Bloomberg.

Pažymima, kad šis žingsnis padės "atsispirti Rusijos įtakai".

Savo ruožtu Merfis teigia, kad dauguma Europos šalių priklauso nuo Rusijos energijos šaltinių. Jo nuomone, naujų energijos šaltinių paieška leis ne tik "sunaikinti" Rusijos kontrolę Europoje, bet ir sukurti darbo vietas Jungtinėse Amerikos Valstijose.

JAV energetikos politika

Energijos šaltinių tiekimas visame pasaulyje yra vienas iš svarbiausių Amerikos administracijos darbotvarkės punktų. Vasarą paaiškėjo, kad Europos Sąjunga yra pasirengusi investuoti į naujų suskystintų gamtinių dujų terminalų statybas, daugiausia iš Jungtinių Amerikos Valstijų, esant konkurencingoms kainoms.

Taigi, naudodamasis SGD, Vašingtonas siekia paspausti Rusiją, kuri yra energijos šaltinių tiekimo Europos rinkai lyderė. Amerikos administracija teigia, kad siekia tik gerų tikslų — diversifikuoti rinką ir neleisti Maskvai naudoti energijos šaltinių tiekimo "kaip būdo spausti Europos partnerius".

Vaičiūnas ragina didinti SGD importą iš JAV >>

Be to, Vašingtonas labai priešinasi dujotiekio "Nord Stream-2" statybai, sakydamas, kad Europa "priklausys nuo Rusijos energijos išteklių". Tačiau Rusija ragina nepolitizuoti šios temos. Pasak Vladimiro Putino, Maskva šį projektą laiko grynai ekonominiu.

Savo ruožtu Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maas pabrėžė, kad "Vokietija nepriklauso nuo Rusijos, ypač energetikos klausimais".

38
Tegai:
dujos, SGD, Europa
Dar šia tema
ES planai kontroliuoti Rusijos energetinius išteklius žlugo
Vokiečių žiniasklaida paaiškino, kodėl Vokietija nepirks amerikietiškų SGD
Vienas prieš vieną su SGD: kodėl EK negali išgelbėti Lietuvos nuo jos pačios pinklių
Rusofobija brangiai kainuoja: EK savo sąskaita stato magistralę "Gazpromui"
Tai ne verslas: Lenkija dėl ginčo su "Gazprom" nusilenkė Katarui