Baltųjų šalmų aktyvistas Sirijoje

Sirijoje teroristai pagrobė cheminį ginklą ir nužudė "Baltųjų šalmų" aktyvistus

66
(atnaujinta 09:54 2018.10.11)
Paviešintas vaizdo įrašas, kaip po dviejų teroristinių organizacijų susirėmimo kovotojai išveža pavogtas statines su chloru

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Organizacijos "Islamo valstybė"* (IV) teroristai užpuolė "Hayat Tahrir al-Sham"* (HTS) kovotojus Sirijos Latamnės gyvenvietėje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos susitaikymo centrą.

Sirijos vėliava, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Михаил Алаеддин

Susirėmimai tarp dviejų teroristinių organizacijų įvyko prieš dieną.

"Susirėmimo metu buvo nužudyti keturi kovotojai ir du organizacijos "Baltieji šalmai" darbuotojai", ― sakoma pareiškime.

IV* rėmėjai  pagrobė iš HTS* kovotojų būstinės du balionus su chloru. Jie buvo pristatyti į Alepo provincijos pietus ir perduoti grupuotės "Harras ad-Din"* teroristams.

Rusijos susitaikymo centras pabrėžė, kad Vakarų šalys, kurios planavo provokacijas prieš Sirijos vyriausybės pajėgas, dalyvaujant kovotojams, neatsižvelgė į sudėtingą situaciją Idlibo deeskalacijos zonoje.

"Dėl tokių neatsakingų veiksmų nuodingosios medžiagos pateko į IGIL* teroristų rankas, kurių veiksmų negalima numatyti", ― padarė išvadą Susitaikymo centras.

Po incidento Rusijos gynybos ministerija paskelbė socialiniuose tinkluose vaizdo įrašą, kuriame galima pamatyti, kaip kovotojai išveža pavogtas statines su chloru. Rusijos gynybos ministerija taip pat paskelbė nuotraukas iš incidento vietos su atitinkamais paaiškinimais.

* Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje

66
Tegai:
teroristinė grupuotė, Sirija
Dar šia tema
Į Idlibą buvo įvežta nuodinga medžiaga dėl provokacijos filmavimo "natūralumo"
Džonas Keris atsisakė savo žodžių apie cheminio ginklo sunaikinimą Sirijoje
JAV incidentas su IL-20 pavadintas pavojingu eskalacijos Sirijoje pavyzdžiu
Rusijos gynybos ministerija parodė S-300 kompleksų pristatymo į Siriją kadrus